Barbatii nu gandesc in nuante?

Barbatii nu gandesc in nuante? | Autor: Bfly

Link direct la acest mesaj

Deunazi un prieten imi spune ca barbatii nu inteleg nuantele de culori. Cum e asta? "Simplu" zice, "barbatii nu inteleg nuantele ca bej, vernil, piersica."
Asadar, barbatii nu gandesc in nuante? Daca ii spun unui barbat: "Situatia e galbuie", el intelege ca ori e alba, ori e galbena?
Si daca extrapolam, putem ajunge la grave probleme de comunicare intre barbati si femei!


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Cred ca se referea la simplul fapt ca multi barbati nu deosebesc nuantele de culori. Atat. Adica in loc de bej vad gri, si de astea. Si al meu la fel zice

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

quote:
Originally posted by coraly

Cred ca se referea la simplul fapt ca multi barbati nu deosebesc nuantele de culori. Atat. Adica in loc de bej vad gri, si de astea. Si al meu la fel zice

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze



Abia acum imi dau eu seama de ce exista si culoarea GREJ, despre care n-am inteles mare lucru la momentul cand am auzit de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by sali

quote:
Originally posted by coraly

Cred ca se referea la simplul fapt ca multi barbati nu deosebesc nuantele de culori. Atat. Adica in loc de bej vad gri, si de astea. Si al meu la fel zice

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze



Abia acum imi dau eu seama de ce exista si culoarea GREJ, despre care n-am inteles mare lucru la momentul cand am auzit de ea!


Beeeeeetoooooon!M-am spart de ras...Asta e cea mai tare chestie pe ziua de azi....Acu' pe bune:chiar exista nuanta asta?Ca nici eu n-am mai auzit de asa ceva!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by sali

Abia acum imi dau eu seama de ce exista si culoarea GREJ, despre care n-am inteles mare lucru la momentul cand am auzit de ea!


Si cam ce ar denumi GREJ, sali?


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

GREJ exista, parol! ca s-o descriu mi-e greu mie, ca fomeie... cred ca barbatzii au inventat-o ca sa scape de teroarea lui bej+gri

barbata-meu isi dadea intalnire cu un tip cu care nu se cunostea dinainte... aveam un oltcit bej pe vremea aia! cica: ne intalnim acolo, o sa ma reperati sigur, sunt intr-un oltcit gri!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by coraly

Cred ca se referea la simplul fapt ca multi barbati nu deosebesc nuantele de culori. Atat. Adica in loc de bej vad gri, si de astea. Si al meu la fel zice

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze





...si al meu, si al meu!

www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

Eu ma intreb de ce fac greseli de genul asta? Sau de ce nu le inteleg? O fi doar din lipsa de interes?


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Si eu ca si barbatii cred ca e o mare pierdere de timp cu nuantele astea.Adica daca vad si-mi place cumpar,nu stau sa examinez nuanta prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

" Asadar , barbatii nu gandesc in nuante ?"

Daca vor , gandesc si in nuante , daca nu .... este o scuza sa scape dintr-o situatie "galbuie ", spunand ca nu inteleg nuanta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ceea ce inseamna ca sunt destepti.
q.e.d.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput