Ne intoarcem in Romania (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Nu stiu de ce ti se pare asa de ciudat ca am ales ptr fata mea sa aibe o viata mai buna decat cea pe care am avut o eu?

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Papadie, eu ti-am spus parerea mea....de ce am spus ca pt copil m-am mutat aici...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

corina,
fiecare poa' sa ia decizii pt. kupilul lui.
N-ai de ce sa te superi.

Eu n-am de gind sa-l dau sa munceasca - asha cum spune cineva mai devreme, poa' sa faca shi altceva mai bun decit sa invirta hamburgeri.

Pe de alta parte, daca bebelisa mea o fi vreo intreprinzatoare innascuta, ce pot face?

Pina la urma, noi ne facem ca decidem, da' nu-i chiar asha: depinde si de kupil, de pretenztii, de inclinatzii, etc.

Eu urlam cind ma ducea mama la balet - prietena mea urla ca n-o ducea.



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by iulia_b

Ce bine trebuie sa fie cand sotul munceste de dimineata pana seara, copilul munceste pt a-si asigura viitorul iar mamica filozofeaza pe net...Oameni care fac valuri, care nu si-au inecat amaraciunea, care nu si-au sters "programele mentale", frustrarile imprimate in copilarie..si se revarsa asupra ecranului necunoscut. Este un mod de se refula, de automangaiere, de intarire a convingerii ca au luat decizia cea mai buna cand au emigrat...




Ce psihologi devenim cu totii..... virtual!....

Nici nu scrisesem timp de atita amar de pagini, tocmai pentru a nu da apa la moara psihologilor de ocazie. Am raspuns numai cind nu m-am mai putut abtine vazind cite rautati se debiteaza.

Si da, ca sa recunosc cu mina pe inima, am si eu un mare regret de cind am imigrat aici: ca nu am venit mai devreme!


editat ca am avut o groaza de greseli de tiparire. si la editare iar am avut greseli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

daca s-a ajuns la copii care lucreaza vs copii care nu lucreaza....
cred cadepinde si de copil.Adica unul f constiincios n-are nevoie si de educatia asta in plus, zic eu.Dar unu lenes si mai iresponsabil asa trebuie trezit cumva, si atunci nici o munca nu e rusinoasa.
Nu-s de acord ca toata viata sa ne pregatim doar ca sa fim buni cetateni muncitori ai planetei.....da nici cu huzurul nejustificat.

daca eu as reusi sa-mi responsabilizez copiii fara ca ei sa fie nevoiti sa spele vase la restaurant, prefer varianta asta....





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Eu urlam cind ma ducea mama la balet - prietena mea urla ca n-o ducea.



Eu nu urlam, da' tovar'sa ii zicea mamei sa ma lase cu baletu' ca-s grasa, si mama n-o vrut, pina s-o rupt scena!!! Asa ca ajunsei in Danemarca ...

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

iulia fara atacuri la persoana, zau putem avea argumente si fara gioale,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Lila si eu eram cea mai grasuta la cercul de balet. Si mi-a spus proful sa merg la alta activitate. Am ales tir.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by papadie
[

hai ca mai intru un pik si numa off topik: si ce ai facut atata la WC? immm?!
[/quote]

Pen'ca eram pe stop si aveam ceva probleme. Trebuia sa ii explic tampitului Da' nici o legatura cu america, ziele libere bla bla. Sefu' rau intamplator era neamt (asta nu descalifica toti nemtii), iar al doilea era chinez (ceea ce nu inseamna ca cc chinezii ar fi toti de treaba)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

bine ai spus Lilanda: un emigrant traieste intre 2 lumi.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro






Si dupa ce-ai luat citeva ore te-ai intors la aia de ti-a zis ca esti grasa?

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput