Cezariana!!!

Cezariana!!! | Autor: viitor_tatic

Link direct la acest mesaj

Buna, imi recomanda cineva o clinica,spital si un medic bun pentru operatia de cezariana,avem asigurare ING si in contract se specifica in cazul unei operatii de cezariana firma de asigurari plateste pentru aceasta interventie chirugicala.
Ma puteti ajuta cu mai multe detalii?
Va multumesc.

Tudor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caminik spune:

Eu stiu ca se plateste numai in cazul in care e neaparat nevoie de cezariana,nu cand o ceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viitor_tatic spune:

In cazul nostru este necesara.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caminik spune:

Atunci operatie usoara si sanatate la mami si bb.Mai mult nu stiu sa va zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBPuck spune:

Viitor tatic, si eu o sa fac cezariana, tot de nevoie si o s-o fac cu Dr. Ion Ionut, de la spitalul Giulesti, care ma si urmareste pe perioada sarcinii. E un super doctor si un super om. daca te uiti pe net, o sa gasesti numai pareri pro despre el.

Bafta multa si sanatate,

BBPuck
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Intrebati la Euroclinic. Nu stiu daca au contract cu ING dar merita sa va interesati.
www.euroclinic.ro.

Clinica este in Bucuresti si este la standard de 5 stele. Acolo o sa nasc eu, tot prin cezariana. Doctori buni de la Euroclinic: Vladareanu, Herghelegiu, Peltecu, Gherasie.

Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBPuck spune:

Val, ai dreptate, trebuie mers dupa medic, nu neaparat dupa asigurare. Conteaza si banii, dar conteaza extrem de mult medicul. Viitor tatic, daca nu reusesti sa gasesti o clinica, respectiv medic bun, care sa aiba contract cu ING, las-o balta si ghideaza-te in functie de medicul ales.

BBPuck
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viitor_tatic spune:

BBPuck, sunt de acord cu tine caci nu conteaza banii si iti spun sigur ca nu este cazul , daca tot platim jde milioane pe an ar fi corect sa ne interesam, ca in fond nu avem nimic de pierdut.Nu o sa aleg clinica s-au spitalul doar daca are contract cu ING.
Va multumesc si astept sugestiile voastre.

viitor_tatic de Puisor (Fetita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BBPuck spune:

Neata! In prima faza, ai putea sa dai telefoane la clinicile mari: Medicover, Medsana, Biomedica, Sanador, Centrul Medical Unirea, Euroclinic (eventual dai o cautare pe google si le gasesti pe toate) si intrebi de contract. In functie de raspunsuri, pune o intrebare pe aici, ca medici buni sunt la toate astea pe care ti le-am insirat.

Sunt sigura ca te-ai gandit si tu la asta, dar, de cand sunt insarcinata, "eu le stiu pe toate":) Probabil si sotia ta la fel, nu? Ca eu pe barbatul meu l-am zapacit de cap:)

O zi buna,

BBPuck
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Dar cezariana necesara este oricum gratuita in orice maternitate. In mod sigur dr care a urmarit sarcina lucreaza intr-un spital si acolo chiar nu e nevoie sa platesti nimic (decat atentiile catre dr si asistente). Se plateste asigurarea medicala obligatorie. Dar inteleg ca vrei sa nasca intr-o clinica privata, nu? Atunci incearca la Euroclinic, am auzit lucruri bune despre conditii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Poti incerca la Centrul medical Unirea si la Elias partea privata unde a nascut Columbeanca.

Mergi la inceput