Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Somnic pufos la toata lumea...la ora asta. Am ajuns si eu acasa.
Marce , ai fost simpatica, sper sa-si lega sireturile in curand, nu de alta dar atunci il si insor. Sper ca esti bine si...dormi. Am zis ca iti tin companie, dar poate ai chefuit si te odihnesti in sfarsit.
Alma, multumesc, ai inteles fericirea mea (cineva nu a inteles-o de fapt). Incerca si tu sa-i dai Bio Cin, succes garantat. La titulatura imi placea ceva gen "Peter Pan"-Man, ptr ca sigur sufar de "Sindromul Peter Pan"
Cat despre "a postat...dupa ...'poezii', asa ca nu mai am ce comenta", nu vad ce ai avea de comentat intotdeuna. Tachinarile astea fara sens ma scot deja din sarite. Daca te deranjeaza prezenta mea la subiect si crezi ca nu este suficient loc ptr amandoi, spune deschis, mie imi plac lucrurile clare si apoi sa inteleaga si fetele de ce nu mai trec pe aici, sa nu considere ca sunt suparat pe ele.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Azi e ziua mea, sa nu vad pe nimeni suparat.:D
Asa ca azi am de gand sa zac. Nu o sa fac nimic, dar nimic... chiar daca a avut gija Cata sa faca dezastru in casa.:)) Sunt la prima cafea.:D
Sa aveti o zi frumoasa !:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!

Fara suparare, tu m-ai provocat, cand ai spus ca "poate mai posteaza cineva dupa tine", da? Si dc am zis ca nu mai comentez, inseamna ca asa o sa si fac, Alex! Despre mine era vorba, fetelor!!!

Brenda, eu fac parte din "restul"! Anunta-ma si pe mine chestiile oficiale!

Vad ca Alma a fost cea mai vorbareata...ne-am distrat de minune, intr-adevar, da' la logoped nu a stat decat vreo 5 minute odorul meu.

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Ioana Sora

Azi e ziua mea, sa nu vad pe nimeni suparat.:D
Asa ca azi am de gand sa zac. Nu o sa fac nimic, dar nimic... chiar daca a avut gija Cata sa faca dezastru in casa.:)) Sunt la prima cafea.:D
Sa aveti o zi frumoasa !:)

Ioana & Maria Catalina

http://photos.yahoo.com/ioana_sora



La multi ani!!!!!!!!!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza!

Ioana, LA MULTI ANI! Iti doresc multa fericire, sanatate si toate cele bune!

Alma, as vreau eu sa am un ex care cel putin sa scoata copilul la plimbare din cand in cand. Insa tatal Sarei este practic inexistent pentru noi, mai ales ca de vreo 2 luni a si plecat din tara. Dar nici cand statea la 10 minute distanta de noi nu era de vreun ajutor, in ultimele 4 luni inainte sa plece a venit s-o vada pe Sara doar de 2 ori.

Alex, ce e exact Bio Cin-ul asta, merge si la copii mai mici? Ca de la o vreme si a mea a inceput sa manance foarte prost... am zis ca o fi din cauza dintisorilor, dar prea se prelungeste. Cred ca o s-o duc la medic zilele astea.

O zi buna tuturor, pa!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani, Ioana! Sa se implineasca tot ce-ti doresti!

Ameera, imi pare rau, n-am stiut...

Eu cred ca tachinarile dintre voi, nu sunt facute cu rautate. Hai, impacati-va!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza la prinz si de la mine...
La cit de prost dorm, credeam k o sa fiu deja cu programul pe invers, sa zac mai mult ziua dar ...se pare k nu tzine nici dak as vrea, pt k ma omoara durerile de bazin si arsurile. Dar sa zicem k deja am inceput sa ma obisnuiesc, le-am inclus in programul meu zilnic de "distractie".

In primul rind...
LA MULTI ANI IOANAAAAAA!!![bis]
Sa fii iubita si sa ai noroc cu carul!

In al doilea rind...
Saru'mina pt urarile pt mama mea Si voua va doresc k ai vostri sa fie sanatosi si cit mai mult timp linga voi. Pina la urma nu e nimeni mai aproape de tine, decit familia... strainii vin si se duc...

Alma, nu pot astepta pina pe 23 pt k aia ar fi kiar ultima zi, adik deja pe 23 intru in sapt 41. Si oricum nenea doctorul pleaca in concediu afara din tara, pe data de 21 asa k ...e luni ori never
Alex, nu dormeam ...asta e sigur, dar nu am mai stat pe net pt k ma durea rau spatele si am vrut sa ma intind in pat. Dar de stat, am stat cu okii pe pereti pina pe la 4 iar.
Brenda, iubita, nu te mai panica asa! Dak nu dai de mine sau nu raspund la tel, nu inseamna k si nasc! Am zis k sigur iti trimit macar un sms...ok?

Se pare k nici sapt asta nu e buna de nascut. Nici un semn pina acum... adik nimic nou. Iar il sun pe dr mai incolo sa ii dau raportul. Parca vad k ma cheama miine la spital sa ma vada desi, sincer, nu m-as duce in Municipalu' ala decit cind o fi sa ma internez...k e un balamuc acolo.
Aseara am fost pe la ai mei... am papat tort si am baut sampanie! Mi-era pofta de sampanie de mai mult timp dar nu am indraznit, k mi-era k dak ma apuca "ceva" si merg la spital, nu o sa imi poata face aia anestezia sau ...nimic altceva Numai k aseara, am zis "gata, nu vrei sa iesi ...te imbat"! Si uite asa a baut Lara mea sampanie. De obicei, mi se inmoaie burtica imediat si se relaxeaza si ...cred k ea adormea numai k aseara nu a tinut... topaia de n-avea treaba!
(ehhh...acum sa nu va inchipuiti k sint mama denaturata si cine stie cit am baut. A fost numai 1/2 de pahar, peste care am pus suc de fructe).

Gata...fug la...nusht la ce...dar gasesc eu! Pup pe toata lumea!



Nasc! Nu nasc!

Marce 38+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ioana, La Multi Ani!!!!!!!! Sa fii vesela si sanatoasa si sa ai un an cat de poate de bun!
La Multi Ani si pentru mama ta Marce, cu scuze de intarziere. Si mama se aniverseaza in perioada asta, ziua ei o sa fie pe 18 februarie.
Cand povestesti despre aceste ultime zile inainte de nastere, parca ma transport in timp. Tot asa, de-abia asteptam sa scap, tot asa il sunam pe Anca si ii spuneam ca nu e nici o modificare, nu simt nimic special, nu aveam contractii, pana intr-o noapte cand mi s-a rupt apa la 12 noaptea . Sper din tot sufletul sa nu patesti la fel si Lara sa apara cumintica atunci cand este programata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, ai imbatat-o pe Lara, nu gluma, si facea circ inauntruLasa ca nu-i grav nici in saptamana 41 sa nasti:))) La mine amandoi s-au nascut in saptamana 41, Robert a depasit cu 3 zile, Lili cu 6 zile termenul. Oricum, eu nu stiu pe nimani care ar fi ramas cu bb in burtica:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Multam pentru urari. Pana acum am faut ce mi-am propus pe ziua de azi, adica nimic... ce bine e !:)))
Marce, i-a prins bine putina sampanie. Poate asa nu-i mai e teama sa iasa afara.:))
Gata, ma duc sa-mi vad de ale mele, adica de stat cu ochii pe pereti sau la tv.:))

Mergi la inceput