Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cati, imi pare rau:( Ce mare porc e exul:(((
De doctorite nu mai zic nimic... Nu poti sa mergi in alta parte unde este personal mai priceput?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am vazut si eu niste documentare pe tema incalzirii globale. Unul din lucrurile care m-au frapat a fost faptul ca, daca in momentul asta s-ar inchide toate fabricile care polueaza atmosfera, efectele poluarii vor mai fi simtite inca 100 de ani de-acum incolo, poate si mai mult. Ceva ar trebui sa se faca, dar oricum ne vom indrepta spre acelasi deznodamant, mai devreme sau mai tarziu. Noi, ca persoane simple, cred ca tinem cont de niste lucruri, dar cei care detin cu adevarat puterea, fac ceva?

Brenda, nu inteleg cum vine asta... cum sa ai note, cand n-ai dat examenul? Cred ca ai iesit deja, sa ne spui cum a fost. La mine sunt lejere, la distante mari unul de altul, ma intind pana la sfarsitul lui martie.

Cati, asta va fi placa pe care o va pune mereu... "nu pot, am treaba". Pana acum putea si venea pentru ca nu avea pe nimeni, de-acum pune altceva pe primul plan. Dar nu te supara, asa sunt barbatii, cand nu mai locuiesc cu copilul, se racesc, isi construiesc o alta viata. Asta e, n-avem altceva de facut decat sa mergem inainte.
Bietul Raducu, cat l-au mai chinuit desteptele-alea! Ce Dumnezeu, parca n-ar mai fi luat sange pana acum!

Yagmur, aveti grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by alma

Cati, asta va fi placa pe care o va pune mereu... "nu pot, am treaba". Pana acum putea si venea pentru ca nu avea pe nimeni, de-acum pune altceva pe primul plan. Dar nu te supara, asa sunt barbatii, cand nu mai locuiesc cu copilul, se racesc, isi construiesc o alta viata.




Nu e adevarat ca asa sunt barbatii. Si exa mea face de multe ori la fel. Cand esti la inceputul unei relatii, probabil te doare putin in cot de restul lumii, chiar daca e vb de propriul copil. La urma urmei, nu moare nimeni daca ex(a) nu poate veni in momentul respectiv.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Scuze, Lucian... e vorba de parintele care nu sta cu copilul, fie el barbat sau femeie. Dar cum sunt rare cazurile in care copiii stau cu taticii, de-asta am zis barbati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eu m-am plimbat azi prin oras,pe vremea asta frumoasa de primavara si mi-am luat bilete la teatru,la "Revizorul",cu stefan Banica si George Mihaita.....

Abia astept....pe 18 ma duc,cind o sa aiba bebelina lui Marce 2 zile.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Pt. Ioana si care mai vrea sa stie despre Sex and the city:
Carrie crede ca va avea o relatie reusita cu rusu si el o convinge sa renuntze la NY si sa plece cu el la Paris. Aici ei nu-i prea place ca nu are ce face, da' gaseshte niscai fani care i-au citit cartea si care o invita la un moment dat sa iasa cu ei in orash. Taman in seara aia avea si rusu' o expozitie. ea se duce cu el, el o ignora, ea pierde intilnirea cu fanii, ea reproseaza, el o pocneste, ea iese si se intineshte cu Big si ii zice sa o duca acasa.
Sam ramine cu Smith si dupa ce face tratamentu pt. cancer e ok...
Charlotte si al ei cauta un copil sa-l infieze dupa ce ea tot face tratamente si nu poate. pierd un copil prin agentie, da' apoi gasesc altu' si ishi dau seama ca primu' nu era pentru ei....
Miranda se marita cu Steve si se muta in Brooklyn si totul e ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

Buna seara.Nu am apucat sa citescce ati mai scris. Noi incercam sa ne revenim din gripe si rubeola. Am inceput din nou la birou si nu apuc nici sa respir. Am mai avut si 2 decese in familie asa ca sunt capie. Dar imi e tare dor de voi. Am lucrat asa de mult si acasa in ultimul timp incat ma ustura ochii si cand clipesc. Parca as avea nisip. Bebe ia in greutate din nou, l-am trecut pe vitamine si fier si vad ca e ok. Incerc sa mai intru diseara de acasa, ca nu am avut nici net.Va mai povestesc pe seara ce s-a mai intamplat pe la mine. Si cum luna asta pe 18 eu fac 32 si bebe pe 27 face un an, am promis ca intre aniversari o sa umblu mai mult beata. Poate atunci o sa apuc si eu sa scriu mai mult. Va pup mult si va doresc tot ce e mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

haideti sa mai schimbam o vorba despre incalzire,aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91438&whichpage=1

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

unde naiba e incalzirea aia? ca aci e un geeeeeeeeeeer!!!! de nu pot sa-mi scot copiii din casa ca au dat astia warning .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Ne-am mutat resedinta asa ca voi fi mai rar pe aici. Dar probabil nu se va simti. In plus, am ajuns la concluzia ca imi placea viata mea asa cum era.
Marce, am pus banii.
Cati cea mai buna zona ptr recoltat sange la un copilas este vena de deasupra degetului mare. Doare cei drept mai rau ca din brat dar acolo curge bine sangele. Spune un expert.
Bagheera, condoleate. Si insanatosire grabnica. Daca ne vizitez rar iti urez de pe acum la multi ani tie si lui bebe. E bine daca ii dai vitamine si fier. Mai treci pe aici.
Noapte buna!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput