Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 31
Yagmur
Yagmur

2036 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiYagmur Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yagmur un Mesaj Privat
Neatza,
Elysa, bine ai venit printre noi!
Gabi
, ce matinala esti..... sau ai avut parte de razboi toata noaptea? Au adormit minunile tale repede aseara?
Eu am dormit bine pana la 6 am cand, iarasi, a inceput Luca sa se screama. Nu stiu ce sa mai fac... oare e constipatia? Ca la colici face diferit...
In fine, am reusit sa-i dau ceai de musetel si acum.. astept.. poate face kk.
Mor de foame.. ma duc sa sap prin frigi sa vad ce pot compune ptr micul dejun..
Haideti!!! TREZIREA!!!

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

varsta Luca

Mergi la inceput
Miha68
Miha68

162 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Miha68  Trimite mesaj yahoo luiMiha68 Adauga semn de carte la raspuns
'Neata lume!
Am venit si eu la si sa mai ...
Azi pleaca mama si nici n-am reusit sa ies si eu sa-mi fac de cap singura la o cafea cu fetele sau cu niste prietene cu care n-am reusit sa ma mai vad de ceva timp! Eh... data viitoare!
Al'fel toate bune... numa' ca prea ocupata dom'le!

Sar'na fetele pt tinut pumnii, trecut relativ bine pana acum da' mai e... asa ca mai tineti!

O zi super s-aveti toti!!!!

http://family.webshots.com/album/554759595rcGnoI
Mihaela, Denisa(3.01.1992) si Thea (2.01.2006)
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
Neatza....mmmmmmmm.......ce bine e cind gasesti cafeaua facuta si calda....multzam,Gabi! Si distractie placuta astazi!

Io am venit cam pe la 12 jumate azi-noapte de la Marce,Yana a mai ramas.
Doar noi trei am fost,dar tin sa va spun ca nu m-am mai simtit de muuuult timp asa bine la o sueta intre femei.Ca atunci cind eram pustoaice si faceam petreceri in pijamale unde ne spuneam de toate si mincam,si rideam si eram lipsite de griji.....io asa m-am simtit.

Yagmur.....eu ti-am mai zis: constipatia ii poate produce colici.Nu te indarji sa o rezolvi doar cu ceai de musetel,ca n-o sa reusesti.
Apeleaza la metode mai sigure.Doctorita ce ti-a spus?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Nu prea am avut somn... pana la 11 si ceva isi faceau de cap vandalii, dupa aceea ma apucam si eu de butonat la tv... s.a facut aproape 2 cand am adormit. La 6 Lili a dat desteptarea, abia am reusit s-o adorm la loc, pe la 7 si un pic am renuntat la tot somnul...
La piscina era super, ningea cu fulgi mari, daca inotam pe spate puteam inghiti fulgi de zapada:)
Acum am ajuns acasa, iar spal, si spal si spal... Am vrut ieri, dar dupa prima tura s-a luat apa, cand a venit, era de culoarea mustarului... noroc cu trupa de shock, tocmai se joaca in liniste si pace totala... poate o fi adormit careva?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
Mergi la inceput
ELYSA
ELYSA

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Buna seara la toata lumea!!!Va multumesc ca ma-ti acceptat in grupul vostru!Sper ca a-ti avut o zi buna,ca a mea...a fost tare plina.Am fost trezita in strigaturi si topaituri..Mamiii,hai la sala ca-i sambataaa!!!Of,ce-as mai fi dormit putin,dar de ,e sambata si mergem la sala.Dupa doua ore de sala am ajuns acasa si ptr. ca nu aveam ciorbica de perisoare a trebuit sa facem,asta ca sa nu avem miorlaieli toata ziua.Este disperat ,iar eu satula,de ciorba asta!Dupa masa de pranz am mers in Mall sa ne jucam,si ce chef am avut pe frigul asta....Dupa 4 ore de zbenguit,am ajuns insfarsit acasa,am mancat impreuna vestita ciorbica iar acum am reusit sa intru si eu putin pana se termina desenele animate!
Mergi la inceput
Alex2
Alex2

1320 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAlex2 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alex2 un Mesaj Privat
Brenda, te inteleg si ooooo, cat te invidiez. Petrecere in pijamale cu burticutele? Mmmmm
Gabi, am auzit eu ca daca sunt 2 sau mai mult copii e mai simplu. Au partener de nazbatii si nu mai stau pe capul nostru.
Elysa, bine ai venit!
Gabi si noi ne-am jucat in zapada, numai ca am vrut sa ne plimbarim si cu tractorul si am ramas fara enerjie.
Acum ne preagatim sa mergem in vizita la rude. Naspa.
Revenim cu capul mare mai tarziu.
Pusilici...

Alexandru
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Mergi la inceput
Ameera
Ameera

341 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ameera un Mesaj Privat
Buna seara! Mai dau si eu un semn de viata... Ramasesem in urma rau cu lucrul si a trebuit sa trag tare zilele astea ca sa termin, acum insa gata, sunt in vacanta 2 saptamani . Abia astept sa dorm si eu macar 6 ore pe noapte.
Ma bucur ca v-ati simtit bine aseara, ce mi-ar fi placut si mie sa vin... V-ati mai vazut si astazi pana la urma?

Elysa, bine ai venit!

Alex, sunt in mare intarziere, stiu, dar ai fost foarte dragut cu cafelele de ieri, multumim frumos!

S-a trezit bb... s-a gasit sa doarma la ora asta, parca vad ca la noapte o sa fie fresh si o sa-mi faca program, ca prea ma bucuram ca nu am altceva de lucru.
Pup pe toata lumea si va doresc o seara minunata!

Ameera si Sara
Mergi la inceput

Yasmine

1882 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Yasmine  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Yasmine Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yasmine un Mesaj Privat
Fete, numai am intrat sa va spun ce rau imi pare ca nu am putut sa stau mai mult cu voi, miam miam prajiturile, si pacat ca nu am putu manca din toate, sper sa va placa hainitele, si sa va bucurati de ele, 'si promit solemn, aici de fata cu toti, ca data viitoare stau mai mult, atunci o sa stau sa va tin in brate bebeii.

Va pup mult si va imbratisez cu drag!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas NoŽl, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Editat de - Yasmine on 03/02/2007 22:37:27
Mergi la inceput
Alex2
Alex2

1320 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAlex2 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alex2 un Mesaj Privat
Alunga-ti somnul dintre gene
si te strecoara-ncet, tiptil,
in visele mele.
Sopteste-mi...
ce nu indraznesc sa ascult
atunci cand esti langa mine.
Sfarama lanturile
ce le port in timpul zilei
si elibereaza-mi sufletul.
Da viata ingerului
inlantuit in piatra daltuita
a unei aripi frante.
Sau lasa-ma...
Lasa-ma sa raman pe vecie
Doar un mesaj... de dincolo...
Un... falfait de aripi...

Somn usor!

Alexandru
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Mergi la inceput

sileriki

425 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisileriki Adauga semn de carte la raspuns Trimite sileriki un Mesaj Privat
Mai ascultati si ceva muzica ....
http://www.youtube.com/watch?v=dWntEiB5bAc&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=ptzZVDliXWs&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=1HValGdlaEM&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=4oNRuh5aZn4
un pic de nostalgie nu strica

evi , Eric 14.06.2000
Mergi la inceput
Pag. din 31 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com