Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Elysa, bine ai venit printre noi!
Gabi
, ce matinala esti..... sau ai avut parte de razboi toata noaptea? Au adormit minunile tale repede aseara?
Eu am dormit bine pana la 6 am cand, iarasi, a inceput Luca sa se screama. Nu stiu ce sa mai fac... oare e constipatia? Ca la colici face diferit...
In fine, am reusit sa-i dau ceai de musetel si acum.. astept.. poate face kk.
Mor de foame.. ma duc sa sap prin frigi sa vad ce pot compune ptr micul dejun..
Haideti!!! TREZIREA!!!
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Neata lume!
Am venit si eu la si sa mai ...
Azi pleaca mama si nici n-am reusit sa ies si eu sa-mi fac de cap singura la o cafea cu fetele sau cu niste prietene cu care n-am reusit sa ma mai vad de ceva timp! Eh... data viitoare!
Al'fel toate bune... numa' ca prea ocupata dom'le!

Sar'na fetele pt tinut pumnii, trecut relativ bine pana acum da' mai e... asa ca mai tineti!

O zi super s-aveti toti!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza....mmmmmmmm.......ce bine e cind gasesti cafeaua facuta si calda....multzam,Gabi! Si distractie placuta astazi!

Io am venit cam pe la 12 jumate azi-noapte de la Marce,Yana a mai ramas.
Doar noi trei am fost,dar tin sa va spun ca nu m-am mai simtit de muuuult timp asa bine la o sueta intre femei.Ca atunci cind eram pustoaice si faceam petreceri in pijamale unde ne spuneam de toate si mincam,si rideam si eram lipsite de griji.....io asa m-am simtit.

Yagmur.....eu ti-am mai zis: constipatia ii poate produce colici.Nu te indarji sa o rezolvi doar cu ceai de musetel,ca n-o sa reusesti.
Apeleaza la metode mai sigure.Doctorita ce ti-a spus?



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nu prea am avut somn... pana la 11 si ceva isi faceau de cap vandalii, dupa aceea ma apucam si eu de butonat la tv... s.a facut aproape 2 cand am adormit. La 6 Lili a dat desteptarea, abia am reusit s-o adorm la loc, pe la 7 si un pic am renuntat la tot somnul...
La piscina era super, ningea cu fulgi mari, daca inotam pe spate puteam inghiti fulgi de zapada:)
Acum am ajuns acasa, iar spal, si spal si spal... Am vrut ieri, dar dupa prima tura s-a luat apa, cand a venit, era de culoarea mustarului... noroc cu trupa de shock, tocmai se joaca in liniste si pace totala... poate o fi adormit careva?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELYSA spune:

Buna seara la toata lumea!!!Va multumesc ca ma-ti acceptat in grupul vostru!Sper ca a-ti avut o zi buna,ca a mea...a fost tare plina.Am fost trezita in strigaturi si topaituri..Mamiii,hai la sala ca-i sambataaa!!!Of,ce-as mai fi dormit putin,dar de ,e sambata si mergem la sala.Dupa doua ore de sala am ajuns acasa si ptr. ca nu aveam ciorbica de perisoare a trebuit sa facem,asta ca sa nu avem miorlaieli toata ziua.Este disperat ,iar eu satula,de ciorba asta!Dupa masa de pranz am mers in Mall sa ne jucam,si ce chef am avut pe frigul asta....Dupa 4 ore de zbenguit,am ajuns insfarsit acasa,am mancat impreuna vestita ciorbica iar acum am reusit sa intru si eu putin pana se termina desenele animate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda, te inteleg si ooooo, cat te invidiez. Petrecere in pijamale cu burticutele? Mmmmm
Gabi, am auzit eu ca daca sunt 2 sau mai mult copii e mai simplu. Au partener de nazbatii si nu mai stau pe capul nostru.
Elysa, bine ai venit!
Gabi si noi ne-am jucat in zapada, numai ca am vrut sa ne plimbarim si cu tractorul si am ramas fara enerjie.
Acum ne preagatim sa mergem in vizita la rude. Naspa.
Revenim cu capul mare mai tarziu.
Pusilici...

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna seara! Mai dau si eu un semn de viata... Ramasesem in urma rau cu lucrul si a trebuit sa trag tare zilele astea ca sa termin, acum insa gata, sunt in vacanta 2 saptamani . Abia astept sa dorm si eu macar 6 ore pe noapte.
Ma bucur ca v-ati simtit bine aseara, ce mi-ar fi placut si mie sa vin... V-ati mai vazut si astazi pana la urma?

Elysa, bine ai venit!

Alex, sunt in mare intarziere, stiu, dar ai fost foarte dragut cu cafelele de ieri, multumim frumos!

S-a trezit bb... s-a gasit sa doarma la ora asta, parca vad ca la noapte o sa fie fresh si o sa-mi faca program, ca prea ma bucuram ca nu am altceva de lucru.
Pup pe toata lumea si va doresc o seara minunata!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Fete, numai am intrat sa va spun ce rau imi pare ca nu am putut sa stau mai mult cu voi, miam miam prajiturile, si pacat ca nu am putu manca din toate, sper sa va placa hainitele, si sa va bucurati de ele, 'si promit solemn, aici de fata cu toti, ca data viitoare stau mai mult, atunci o sa stau sa va tin in brate bebeii.

Va pup mult si va imbratisez cu drag!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Alunga-ti somnul dintre gene
si te strecoara-ncet, tiptil,
in visele mele.
Sopteste-mi...
ce nu indraznesc sa ascult
atunci cand esti langa mine.
Sfarama lanturile
ce le port in timpul zilei
si elibereaza-mi sufletul.
Da viata ingerului
inlantuit in piatra daltuita
a unei aripi frante.
Sau lasa-ma...
Lasa-ma sa raman pe vecie
Doar un mesaj... de dincolo...
Un... falfait de aripi...

Somn usor!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput
Mergi la inceput