Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna seara!
Nu stau prea mult ca tre' sa mai ...
Multumesc pt urari fetelor! ... "oficial imi merge bine!"

Brenda, chiar e ciudat ca in viata ne "tamponam" de oameni care ne aduc aminte de persoane atat de asemanatoare, de parca viata ne mai da o sansa sau ne aduce in cale aceleasi tipuri de persoane sa ne raparam niste greseli... eu cel putin chiar imi aduc aminte de niste ciudatenii... niste persoane care seamanau izbitor de mult ca situatie, caracter si care m-au pus in aceeasi postura de parca as da o "restanta" din nou si din nou! Interesant ce-ai scris (chiar daca era adresat lui Alex ) pt ca eu credeam ca numai mie mi se intampla!

Marce, Yana, pupici voua si bb-ilor! ...m-apuca asa o nostalgie a timpurilor astora pe care le asteptati... sa fiti linistite si fericite sa va puteti bucura de fiecare minutel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

... si multi pupici pt toata lumea!!! ... si tot asa

O seara minunata s-aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mai,o fi sezonul nostalgiilor,ca prea ne-a apucat pe toti,zau!

Io am avut musafiri.A venit cumnatul de la Chisinau.
Pe linga bomboane de tot felul si ciocolate(care-s super bune),a venit dotat....
si....am desfacut....si.....s-a baut...
Eu mai putin,ca deh,am colesterolul mare......
Dar am scos la bataie si tortul facut de mine azi...si ne-am simtit bine.
Si iar cazui intr-un butoi,zau!

Marce....sa nu uit si acum,ca tot vreau sa-ti zic: Diana e nascuta pe 13 martie.
Singurul ei ghinion era cind era micutza: cind voiam sa plec undeva mai la drum lung cu ea,ploua...era o chestie care ma obseda....dar la urma urmei,doar o pura coincidenta.....

Chiar,noi nu stim ce date de nastere avem,ce ziceti,facem o lista? Dar nu aici,pe forum......

Ma duc la nani....sau la bantuit pe net,ca n-am somn....
Noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Sa nu ma dati disparuta please Sunt aici si citesc tot da' nu prea am timp si inspiratie sa scriu :-) Lucrez intens la un proiect despre care o sa auziti cam.. in doua saptamani estimez
Mai Brenda si Alex mai, ce romantici sunteti voi. Va admir si va invidiez intr-un fel pentru ca eu de exemplu mi-am cam anulat urmele de romantism pe care le mai aveam. Acum sunt mult mai cinica, mult mai pragmatica.
Marce, care va sa zica esti pe ultima suta de metri. Sper sa treaca perioada asta cat mai repede si usor posibil.
Brenda, foarte bune ciocolatele de la Chisinau. Sunt foarte naturale, ei nu prea folosesc chimicale in dulciuri. Cat despre bauturi.. nu stiu daca stiti ca in Republica Moldova e cel mai mare beci din lume - la Cricova, sunt kilometri intregi in subteran, trebuie sa mergi cu masina pe acolo. E fain!
Yagmur, ramane valabila oferta mea daca vrei sa te intorci in Bucuresti
Maine am examen la Marketing Research . N-am invatat nimic. Dupa examen ma duc la munte . Sper sa gasim zapada, ca o tot vanez de ceva vreme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!

Si eu la cafea...

Alma , cel mai bun energizant este o imbratisare si un sarut de la cel iubit , in fiecare dimineata!!! Deocamdata, eu injur de trei ori, in fiecare dimineata, asa , preventiv, pentru toti cei care urmeaza sa ma enerveze in ziua respectiva!!!
M-am mai gandit la ce am vb. Stii cum se spune pe la noi? Cine face copii frumosi, e pacat sa faca numai unul!

Yagmur, esti cam laconica!

Marce, bineinteles ca pe 16 o sa ne gandim cu totii la tine si o sa-ti tinem pumnii!

Miha, spor la invatat! Eu invat doar dupa ce adoarme copilul, dupa 22,30, in general...Asta noapte am rezolvat teste de civil pana mi se impaienjenise creierul...

Ioana, mai zi si de Cata...Ai cumva desene animate cu trenuletul Thomas? Al meu ma innebuneste de cateva zile , ca vrea sa-l vada, vrea sa vina la el, etc, etc.

Va pup, paaaaa

Si weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Tot eu,
pentru Brenda, dar nu numai,
Bill are totusi un ha-ha-ha foarte, foarte sarmant, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza......haideti la cfea,cu frisca si briose.....

Da,Eliza,am aflat si eu,cica Moldova este pe locul 4 in lume in domeniul vinurilor(pun pariu ca una din cele din fata este Franta).....
Si am mai aflat ca Romania,a bagat in 2006 in buzunarul Moldovei,numai pe vinuri,25 de milioane de Euro......betivi mai sintem....

In alta ordine de idei,cumnatul meu si-a cumparat de acolo,cu numai 2,6 milioane lei roamnesti,urmatoarele:
o pereche de pantofi,o camasa,o cravata,16 sticle de vin,2 sticle de vodca,muuuulte cutii cu bomboane,multe ciocolate.....
Sa tot traiesti acolo,dar cu banii de aici,ca aia salarii micute am inteles....

Mey....stie cineva ce-i cu durerile astea de cap zilnice?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata!
Cafea ptr toata lumea:
AlmaAmeeraBrendaCatiElizaGabiIoana
MarceMihaYagmurYanaYasmine


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,

Hopa si eu.... iara am avut de recuperat ptr ca aveti spor la scris, nu gluma.
Noi sintem bine, ne-au mai lasat colicii... dar avem "chef de vorba". Am mai reusit si eu sa ajung la zi cu spalatul rufelor, am mai strans prin casa (desi seara nu se mai vede ca am facut curat).. , a mai venit lumea in vizita pe la noi.. astea sint activitatile zilnice.

Brenda, m-ai innebunit cu pozele... chiar am poftit la tort, si ar merge si un vin bun langa.... poate mai bine sa ne intalnim in Moldova ca tot au vinuri bune si este ieftin
Marce, mai este un pic, pic, pic... o sa vezi ce repede o sa treaca zilele care au mai ramas... Ce mi-ar placea sa fiu acolo, sa vin sa va vad la spital...
Miha, spor la invatat.. toata lumea invata pe aici... sa ma apuc si eu de ceva, dar nu stiu ce... poate de gatit?
Eliza, deci asa.... inveti, dupa care distractie... bafta la proiect.. astept cu nerabdare sa vad despre ce este vorba...
Cati, uite ca am aparut... o sa incerc sa am o prezenta mai activa... Raducu ce face? Sper sa nu te supere nimeni azi. Uite, de la mine pentru tine
Alex, ce romantic esti!
S-a mai potolit strumful meu scartaitor... fug si eu la pana nu se razgandeste.
Azi e soare la noi, cam bate vantul, dar tot il scot la plimbare..
O zi frumoasa...
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Wow, Alex, ce draguuuttt!!!! Multumesc pentru cafea, arata foarte bine
Yagmur, ce bine ca s-au mai potolit colicii
Brenda, eu zic ca tu ai un mare talent la gatit. Am vazut mai multe lucruri facute de tine si arata excelent! Esti un fel de Martha Stewart a noastra si sunt sigura ca daca ti-ai pune capul ai scoate bani foarte frumosi cu asta. Daca te hotarasti vreodata sa dai cursuri de gatit, eu ma inscriu


Mergi la inceput