Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata. Hai ca vin si eu la cafea.
Brenda, in situatia data, e mai bine sa dai licenta in vara...
Cat despre ce spui tu, Alex... Privesc din afara mea, nu ma recunosc... De ceva vreme incoace, am senzatia ca nu sunt eu aia care traieste viata mea, alegerile mele nu sunt cele pe care le-as fi facut acum cativa ani, prea multe compromisuri si de multe ori prea multa luciditate, scenariul e prea prost, actorii prea actori au uitat demult cum erau personajele ... Ce timp si din care realitate ? Dintr-una artificiala si existentialista din care nu pot iesi. Nu, asta nu e cotidianul pe care il doresc, turma e oricum departe, iar eu, din contra as zice ca e prea multa ratiune. Asta aleg mult prea constient... restul l-am exclus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Meeeeeeeeeeyyyyy........ia lasati poezia si melancolia,ce-aveti?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!


...Si eu cu o cafea mare si o ciocolata pe masura...

Danim, o sa fac si eu o prima incercare la patinoar, duminica.

Cat despre "instinctul de turma"...nu l-am avut niciodata. Am facut intotdeauna alegerile pe care le-am considerat a fi cele mai bune pentru mine si nu prea am tinut cont de parerea celorlalti.

Nu am fost "cuplata" decat cu cel pe care l-am iubit la momentul respectiv. Nu am acceptat relatii de convenienta in asteptarea partenerului potrivit, numai ca sa nu fiu singura. Am pretentii mai mari de atat si aspiratii mai inalte!

Stiu care imi este valoarea si am curajul sa spun "NU"!

Am avut grija de cariera mea si mi-am dezvoltat-o fara sa fac compromisuri.
Am avut curajul, nebun de multe ori, de a ma angaja in lupte cu cei mai puternici decat mine, poate.Si nici nu am jucat rolul de suflet caritabil, pentru ca nu li se potriveste decat celor carora le e frica sa ia atitudine in viata.M-am razboit si am luptat pentru drepturile mele!!!

Pun suflet in tot ceea ce fac, sunt pasionata si competenta si asa obtin rezultate.

Nu prea ma uit la televizor, pentru ca ma apuca mirarea si nu numai, cand vad politicieni gen Turcanu, Sarbu si alte domnisoare sau doamne care il au pe taticu' in spate sau mai stiu eu ce barbat!

Pe la alte subiecte de pe dc nu intru, pentru ca sunt si alte lucruri de facut , Alex, in afara de a bantui pe net! Si nici nu vreau sa mai disec trecutul si sa vorbesc despre ex.

Ce parere buna am despre mine, azi...Am dormit mai mult ieri si am mancat jumatate de Kg de inghetata cu fiul meu. So, sunt cu motoarele la max.!!!


O zi buna tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Cati- super bine punctat... pot spune ca si eu prefer sa fiu singura, decat sa accept o relatie de convenienta. Asa am facut intotdeauna, si nu ma voi schimba acuma...
Am fost cu cineva cand m-am indragostit, e drept, am facut si greseli in alegerea partenurului, dar nu regret nimic.
Sint, de fapt, o singuratica... poate pentru ca nu accept compromisuri majore...
Plange Luca.. si aveam de pupat multa lume...
Brenda - deci, ramane pe la vara? Bravo!!!

Revin

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...
Buei...am niste nervi...de mor! Cind apuc si eu spre dimineatza vreo 2-3 ore de somn k lumea...bineinteles, k se intimpla ceva ca sa nu ma bucur de orele astea! Dim asta, pe linga fatul k vevinii de sus s-au apucat de dat cu aspiratorul la 6-7, mi s-a mai si infundat iar nasul rau rauuuu, de nu mai puteam sa respir pe nici unde...asa k, m-am sculat din pat...si evident, mi-a fugit somnul.
Gabi, 2 sapt (fara ziua in care scrisesem si fara ziua nasterii ce sa fac? ma reduc si eu din ele cum pot...sa para mai putine!) deci pe 16 febr.
Alex, stie!
Cati, imi place ce ai scris, despre relatii, si viata in general (in rest, nu mai detaliez).
Inafara de asta,kiar asa, si eu ma intreb de multe ori cum au unele persoane (nu de la noi, ci in general) atita timp sa forumeze la N subiecte sau sa le citeasca pe toate sau... Nu stiu, dar ma roade invidia, zau! Ma uit si pe la mamicile care sint in acceasi perioada cu mine si ma minunez cum ai timp sa scris absolut despre tot ce fac! (iar o sa imi sara in cap probabil...asa k ma autocenzurez!) Si slava Domnului, am acum destul timp ...numai k dak stau tot timpul la calcu simt k trece viata pe linga mine, k nu fac nimic altceva ...e naspa sentimentul. Ahhh.... mai citesc seara, cind ma pun in pat, si trag laptop-ul linga mine ...dar doar citesc pe ici pe colo, in caz k mi se pare ceva interesant. De raspuns... nu mai am putere...
Ce sa mai... va admir pe cei/cele care aveti energie sa mai puneti suflet in postari la diverse alte subiecte.
In alta ordine de idei, eu de ex, am devenit "news freak" adik ma uit de la ora 6 pina pe la 8 seara, cam la toate stirile de pe toate programele. Atunci se poate constata k la mine in garso e program interactiv k la cite le bese mintea alora cu diverse, nu ma pot abtine sa nu comentez/injur cu voce tare (dupa caz).
Ehhhh... inainte, adik pina sa plece "musiu" nu ne uitam la stiri (nu k imi plac in mod deosebit, dar acum ma uit de plictiseala) si nici la programe in lb romana. Era un fel de pact...k nici unul sa nu se plicti. Deci ramineau filmele in lb engl, pe programele romanesti, sau programele tv in lb engleza.(mai rar in germana, unde pe mine ma pierdeau pe drum si in timp f scurt).

Gata...i sa inchei aici... Azi ma duc la dr ginecolog. Sa vedem ce mai zice! Dak se schimba ceva, va zic!
Ahhh... discutasem cu dl dr sa nasc sapt 12- 16 febr iar el finutz, imi sugerase sa nasc MARTI 13 . Zic "zau...? nu cred!" Nu-s asa superstitioasa, dar... mai bine sa nu...
As fi nascut pe 14 febr de Ziua Indragostitilor (mama e nascuta atunci) dar mi-e k imi dau astia din spital papucii si ma trimit acasa prea devreme si ...tre sa il astept pe "tatic" sa facem actele inca din spital, dak tot o declara si cum el vine abia duminica...s-a adjudecat! 16!

hai va pup si mai bag o

Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Asa, am citit cu atentie acum,

Alex, esti cam trist, da' daca tot deschizi licitatia, spune domnule si ce mai pui pe langa personalitate, sa stim in ce ne bagam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza! Ca de obicei, pot intra doar pe fuga... Si eu ii invidiez pe cei/cele care au timp de forumat, nu o zic cu rautate, chiar mi-ar placea si mie sa pot. Dar abia apuc sa scriu aici, pe la bebeii de varsta Sarei n-am mai putut intra de cateva zile bune...

Marce, mie mi-ar fi placut sa nasc marti pe 13! Nu stiu de ce... Oricum, eu nu le am deloc cu superstitiile, si eu sunt nascuta pe 13... si uite ce bine am ajuns .

Gata, as mai fi avut si altele de zis, dar trebuie sa-i pregatesc papica Sarei, ca deja se agita. Pup cu drag pe toata lumea, pa!


Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Neata! Mda, neata la amiaza. Ca daca va spun ca m-am trezit de curand, bag mana in foc ca nu ma credeti. Si-s buimac de cap si acum. Nici tastele nu le vad bine, dar sa mai calculez m3 de pe n-shpe mii de specificatii. Au sunat in disperare telefoanele acasa, de la birou, si uite ca am reusit sa deschid un ochi. Pe hal drept, ca stangul ma doare de mor (de fapt toata partea stanga a capului). O fi de la vreme, presupun. Si sper. Ca altfel ma bate gandul ca am imbatranit rau de tot si m-am ramolit. Nu ma mai descurc fara energizante si cu ele e si mai rau. Chiar asa, ce a ajuns viata mea? Hei, stop, ca azi nu mai e marti.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna la toata lumea!!
Eu va pup pe toti in fuga asa si va doresc o zi super!
Nu am timp sa stau pt ca am de invatat... asa ca... ne mai auzim dupa examene!
Sa fiti cuminti si optimisti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Am ajuns sa stim muuult prea bine ce vrem si ce nu vrem.
Sa aveti o zi frumoasa, back to work.:)


Mergi la inceput