Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna.
Brenda, multa bafta cu facultatea si sanatatea Dianei...
Yasmine, o problema nu vine niciodata singura, dar timpul le rezolva pe toate...
Marce, vad ca esti plina de energie... pupici bebelusei.:)
Alma, vine si primavara...:)
Am tot avut si eu zile de marti in ultima vreme, dar sper sa se termine odata...

Sa aveti o zi buna.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!

Ioana,cafea de ce nu facusi? Cred io ca te-ai trezit cam greu si ti-e cam lene......

Danim,nasol cu virozele,daca ai vedea ce e aici.....Urla astia la stiri in fiecare seara,spitalele gem de bolnavi,in special copii si batrini,sint in carantina mai toate....
Ma si gindeam dimineata,ca eu cu Diana nu ma duc in spital sa-i fac radiografie,o sa merg la un centru medical,chit ca platesc,cit poate sa coste?

Gabi,am inteles....n-a trecut mai,luna? Nu ai hotararea definitiva? Ca cu aia in mina,nu mai ai nevoie de acordul lui.Uite,sa intrebi la vama sa vezi.....
Fir-ar sa fie,ca ma apuca niste nervi pe iepuroiul tau.......

Marce....cum e cu punctele? Ca pe mine ma bate diana la cap ca vrea si ea un mobil mai de doamne ajuta si ma gindeam sa fac o miscare.....
Si daca ai iesit cu fratele nu puteai sa ma chemi si pe mine?

Yasmine......io ma tot intreb.....daca ajunge in tara va fi liber?
Ca poate ii tuna sa se insoare si sa mai nenoroceasca ceva persoane....

Alex.....zile de marti sint multe din pacate,trebuie doar sa le ignoram sau sa le facem fata cum putem mai bine....

Alma.....maaaare dreptate ai....
Problema este ca sint atitea specimene care se cred cele mai si cele mai, cind in realitate sint niste nulitati,incit ti-e lehamite sa te mai obosesti sa le dai atentie.
Imi pare rau ca trebuie sa pomenesc de o "placuta" experienta avuta cu niste "duamne" care au dat bir cu fugitii de pe forumul asta unde pretindeau ca se murdaresc si s-au refugiat intr-o balta de noroi unde sa balacesc ele intre ele cu voluptate,dar mai si stropesc cind si cind prin jurul lor alte persoane.
Mai trist este ca "proprietarii" forumului le cinta in struna si nu sesizeaza ce mahala fac dinsele din acel forum...
In fine....treaba dumnealor....nu prea merita sa te minjesti cu astfel de mizerii.

Pup restul gastii pt.care nu am scris.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, luna ar fi trecut de cateva zile, insa trebuia sa depunem o modificare, fiindca proasta de avocata lui mi-a gresit numele de fata, noi am corectat atunci la proces, dar onorata instanta "a uitat" sa se uite prin dosar. Deci in 16 ian. a mai fost un fel de infatisare fara citarea noastra, si acolo s-a facut modificarea numelui meu. Iar termenul de recurs pt asta e 15 zile, adica astazi expira termenul, de maine s-ar putea face decizia definitiva, insa asta poate dura cateva zile, iar noi plecam duminica.
Imi pare rau pt ce ai patit la facultate, eu in locul tau mi-as scoate urgent dosarul de acolo, din jungla aceea si m-as muta urgent la alta facultate ca doar ploua cu ele, sunt asa de multe. Cauta si tu o specializare asemanatoare, termini ultimul an, dai licenta si gata. Cu sistemul de credite totul e posibil. Nemaivorbind de tara noastra, unde chiar e posibil orice...
Multa sanatate Dianei, lui Danim si fetitelor!!!!
Marce, aceea declaratie se poate face si pt termen mai lung, n-are importanta, dar daca ai decizia cu incredintarea copilului, nu mai ai nevoie de ea. Daca te tot certi cu ex-ul si vrei pace, eu te sfatuiesc sa nu-l treci in certificat. Ori cu liniuta, ori cu un nume de Hans Inexistent, fiica ta tot va creste fara tata (biologic).
Yasmine, nasoala situatie... insa crede-ma, e mai bine sa va intalniti cu el sub supraveghere, decat sa ia copiii pt un weekend sau o vacanta. Insa odata tot va trebui sa le spui copiiilor despre boala lui, despre cele intamplate.


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
Ril nu numai ca nu face cafeaua, da' pe mine cel putin ma neglijeaza groaznic!Toate discutiile pe mes eu le initiez si tot asa...eeeee!
M-am gandit la ce a intrebat Ioana, cum suntem in realitate si la ce zice Alma, ca ne expunem viata si sentimentele in public...M-am gandit de multe ori...Cred ca noi suntem sinceri aici, chiar de o sinceritate vulnerabila uneori.Eu una nu prea ma plang de viata mea, in realitate.Si nu mi-ar conveni sa afle toate lumea despre problemele mele, spre exemplu salariatii mei...Vreau sa fiu "invincibila", cum spunea Alex acum ceva timp...Uneori ma gandesc ca n-ar fi trebuit sa intru cu numele real, tin la imaginea mea publica.
Ceea ce ne tine aici pe toti este faptul ca toti ne crestem copiii singuri si , cred, ca ne este tuturor la fel de greu.Poate unii asteptam marea iubire, poate unora ne este teama sa mai iubim, nu stiu...In orice caz, cred ca simtim la fel in multe situatii.
Cand s-a nascut fiul meu, dupa ce am depasit socul de la inceput, am constatat ca toate mamicile care aveau copii ca al meu, simteau la fel, indiferent ca traiau aici sau pe alt continent!Toate aveam aceleasi temeri si aceleasi sperante!
Deci , Alma, mai vb pe mes despre lucrurile f personale...

Sper ca nu v-am innebunit cu teoria mea...

In alta ordine de idei, Brenda, sa stii ca si eu licitez pentru fratele drei. Marce! Ce pacat ca e asa tanar, nu? Pacat ptr noi, vreau sa zic.

Danim, de la ce varsta pot duce copilul la patinaj?

Gata, aproape am terminat si cafeaua...O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza... vin si eu la cafelutza dak mai e!
M-am trezit cam devreme, avind in vedere k am adormit dupa ora 3. As dormi mai mult dar nu ma lasa durerile de oase.

Brenda, frati'miu e "pierdut" deja ...k el in limba dupa gagica aia a lui maritata(ce frate am si eu) dar mai am un "exemplar" super dragutz, motociclist de al meu, numai k tot 25 ani are. Dak veneati simbata trecuta, va faceam o surpriza! K era vorba sa treaca si el pe la mine si dupa ce i-am zis k s-ar putea sa fiu ocupata cu voi, a zis k de abia asteapta sa va cunoasca (pe cele care ati fi venit, evident). Vrei sa pun o poza? (cred k am pe undeva).

In alta ordine de idei... i-am dat ieri cadoul mamei, impreuna cu frati'miu siiii.... am amindoi de acasa. Dupa ceva timp, ii trimit maica'mii un sms "ei, cum merge?". Dupa citeva minute vine raspunsul... "o". Dupa alte citeva minute, mai imi vine un sms "ok". De unde rezulta k a reusit sa trimita un sms corect...E pe drumul cel bun! Face progrese!

pup pe toata lumea,


Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

si ca sa ma exteriorizez...

MAI AM DOUA SAPTAMINI FIXXXXXX







Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Brenda, despre punctele de loialitate de la Vodafone... Suni de pe mobil gratis la *299 si afli cite ai. (1000 puncte = 10 dolari). In functie de cite pncte ai, ei iti scad dolarii aia din pretul telefonului. Plus k mai primesti o reducere dak iti prelungesti abonamentul pe inca un an sau doi. (adik oricum esti obligata sa iti prelungesti abonamentul pe min un an...nu primeste tel la oferta altfel). Si iti calculeaza diferenta ramasa (la care evident, k iti adauga TVA). Lista telefoanelor o gasesti pe pagina lor. uite aici:

http://www.vodafone.ro/personal/telefoane-si-accesorii/telefoane-in-programul-de-loialitate/

pe pagina asta bagi marca tel dorit si pretul max si iti afiseaza lista. Te uiti la ele si vezi k scrie si cite puncte costa (dar nu tre sa il iei pe tot cu puncte. Tre sa ai min 15% puncte si restul poti sa dai diferenta in bani). Ahhh...si inca ceva... vezi k se face kestia asta numai la dealerii Vodafone (adik magazinele mari, reprezentante etc) si nu toate au toate modelele de tel pe stoc.

Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am zis ca vin ieri, dar n-am mai ajuns, asa ca va scriu azi...

Gabi, imi pare rau ca esti la mana ex-ului cu procura. Din fericire eu n-am iesit din tara cu Diana atunci cand se cerea acceptul tatalui, iar acum nu mai am nevoie de el. Poate in vacanta de vara facem amandoua calatoria care nu a mai avut loc.

Brenda, nu stiu cat vei reusi sa te lupti cu sistemul asta, pana la urma, asa cum am mai vorbit, o lasi pentru la vara si gata, scapi de-un stres. E timpul scurt, asta e problema, dar eu tot mai sper ca vei reusi sa rezolvi ceva azi. Sanatate Dianei, poate nu e sinuzita!

Cati, asa e, nu stii cine citeste si pe unde, asa ca mai bine ne limitam la discutii mai putin profunde. Restul, in particular. Imi place cum ai descris dragostea ta pentru Raducu .

Danim, sanatate si voua! Ce mi-ar placea sa mergem si noi la patinoar, dar din pacate nu exista la noi in oras.

Yasmine, imi pare rau ca treceti prin asta! Copiilor le vei explica, in timp, care au fost adevaratele probleme si de ce e tati bolnav. Iar cand se va intoarce in Romania, isi va continua viata si nu cred ca va mai da atata importanta intalnirilor cu copiii.

Pup restul trupei si sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Tot eu, ar trebui sa se termine zilele astea de marti, intr-adevar, Ioana.


Marce, nu ne mai chinui si tu cu poze ale tipilor draguti!!!!!
Sa ne limitam la Ril si Alex...Chiar asa, m-am luat cu altele si nu am acordat atentia cuvenita spatelui afectat al lui Alex.Un masaj , ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza si eu, taman la pranz!
Scriu pe fuga ca m-a apucat curatenia prin casa, cand ma lasa si Luca... acuma totul e cu kuru' in sus si vreau sa termin cat mai repede
Brenda, imi pare tare rau ca nu ai rezolvat cu licentza, dar nu renunta... incearca la vara. Multa sanatate Dianei!
Marce, ce face bebelina mea favorita? Luca ii transmite pupicei dulci si abia asteapta sa treaca astea 2 saptamani.
Yasmine, ce trist... dar vei gasi tu resurse si metode sa-i faci pe cei mici sa inteleaga. Ai grija de tine!

Hopa.. s-a trezit... mai avem de scris dar va pup in zbor: Alma, Gabi, Cati, Ril, Ioana, Yana, Alex.... Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput