Clipe din trairile sufletelor noastre...(16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
Sa raspund pe rand...cat pot...

Alma, nu cred ca poate exista prietenie dupa sfarsitul relatiei, din partea celui care a iubit. Desi exista si situatia in care respectivul, in ciuda faptului ca sufera atunci cand te vede, prefera acest "chin", in locul celui de a nu te mai vedea deloc...Da' situatiile astea sunt rare, rare... Mi-a fost dat sa traiesc de toate...

Alex, protuberanta aceea nu este umarul, din pacate...desi as spala cu placere urmele de fard...

Brenda, neaparat trebuie sa te ocupi de finalizarea studiilor!!!Sa-mi spui daca vrei sa-ti trimit niste bani!!!

Ioana, asa cum spunea si Miha (frumoasa poezie!), e destul de greu cu decaderea din drepturi, chiar si pentru copiii institutionalizati.

Marce, referitor la fata Almei... poate e un pic rasfatata, dar o sa constati ca iti vei modifica principiile dupa ce vei avea propiul copil.De altfel, numai atunci iti vei cunoaste si limitele rabdarii...

Cat despre copiii fara tata, intotdeauna jucariile primite de la acestia vor fi cele mai apreciate,intotdeauna vor cadea pe ganduri cand vor vedea alti copii impreuna cu taticii lor, etc.Al meu ma intreaba de mai multe ori pe zi cand vine tatal lui la el... Nu ma gandesc la o posibila revendicare, ci la faptul ca un baiat are nevoie de un barbat in viata lui, ca va veni vremea cand va vrea sa vorbeasca despre fete, despre fotbal si calculatoare si, ma tem, ca nu voi fi eu cea mai potrivita...Cred ca e mai simplu ptr mamicile cu fete, desi am si indoieli pentru acest rationament.

Va pup!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

tot eu, *propriul copil am vrut sa scriu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza ... vin si eu la cafelutza!
Acum m-am trezit.
Yagmur, cam asa e...am stat pina pe la 2 si ceva. Pina am adormit s-a facut de 3 la mine.
De dimineata, pe la 6, m-am trezit panicata rau k ma sufoc... Kiar mai rau decit la Miha (fetele stiu!) asta k aveam nasul butuc de infundat si pt eram intinsa in pat, nu respiram oricum bine, k bebe ma apasa pe stern si e mai greu. Asa k ...intr-o clipa, am sarit pe picaturile pt nas si am stat in fund vreo 15 min, bombanind, bineinteles. Dupa aia m-am bagat la din nou... si am dormit pina nu am mai reusit sa suport, in somn, durerile de bazin. Ce sa mai... m-am obisnuit cu "noul program".
Cati, nici eu nu credeam k mai poate fi prietenie dupa o relatie dar...mi s-a dovedit contrariul. Dupa ceva vreme, cca intre 6 luni minim si 2 ani, am putut sa reiau legaturi de amicitie (nu prietenie din aia adevarata!) cu ex-ii, dupa ce am trecut peste si eu si ei.
Cit despre "rasfat" ...kiar ma gindeam ieri la o kestie. Noi aveam acea "rushine" (dak nu respect) fatza de parinti, dar poate era din cauza vremurilor pe care le traiam, care peste tot (la scoala, in societate etc) ne faceau sa fim asa. Nu stiu... Acum copiii sint mult mai dezghetati si independenti ...cel putin asa cred ei si se comporta in consecinta. Era normal sa apara diferentele dintre generatii, nu? K doar noi sintem acum parintii...

Hai... trezirea! Haideti la cafea!

Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Neata... asa la pranz!
Ca eu inca mai beau cafeluta, am facut si-un drum in interes de serviciu si parca tot mi-e somn!

Si deci aseara ati stat pe conferinta pana dimineata, da? Mai, mai, mai... ce copii!

Alex, te-ai facut bine? Ciudate dureri, mai ales ca spui ca abia ai reusit sa te ridici... Chiar ieri m-a sunat tatal meu sa-mi spuna ca are niste dureri de spate ceva de groaza si ca nu l-au lasat cu nimic! O fi ceva in atmosfera? Ca parca prea mare coincidenta!

Marce, la tine e jale cu nasul... sper sa fii ok ca nici prea multe picaturi d-alea nu-s asa bune! Vb Brendei, sa nu devii dependenta!

Yagmur, la mai multe nopti d-astea fara colici! Se prea poate sa scapi de tot, cu cat isi regleaza bebe somnul, orele de masa si restul cu atat mai repede scapi si tu de chin! Sa pupam bebe cumintel!

Brenda, succes la acte si ce mai ai de facut! Si spor la treaba!

Va pup pe toate fetele, chiar daca nu v-am amintit (nici nu mai stiu ce-ati mai scris ca uit repede )... si pe Ril!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alex sper ca esti mai bine!!!!
Sa-mi tineti pumnii azi, am intalnire cu iepuroiul, vresu sa-l rog sa-i lase pe copii duminica sa mergem in Ungaria, si e tocmai weekendul lui... offf, sper sa ne lase!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Am venit.......am facut scandal pe acolo,m-am certat cu un profesor care m-a insultat,o fosila basinoasa care nu mai stie nici cum il cheama,am intrat in audienta la decan,am facut cerere pe care a promis decaunl ca o rezolva,pe profa coordonatoare n-o gasesc la tel.s-o intreb daca ma mai primeste acum sau nu,maine ma duc din nou.....
Sint un car de nervi si mi-e sila de facultatea asta pina peste cap.

Cati,multumesc,de bani am facut rost,dar ma vad in imposibilitatea de a ma inscrie,fir-ar sa fie....

Miha,am mai discutat noi despre licenta,dar finantele m-au tinut pe loc,nu altceva,si uite ca acum cind am,am degeaba.....

Pe Diana am tinut-o acasa astazi,nu se mai termina cu mucii si raguseala,nush ce sa mai fac.M-as fi dus maine cu ea la doctor,dar tre sa merg la facultate....

Io sint in concediu pina luni!

Pup gasca!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Dupa cum vad, fata mea a ajuns subiect de discutie, ca sa nu zic de barfa...

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alma, nuuuuuu!!!!!!!!!!! Eu cred ca lumea incearca doar sa te sfatuiasca... stii tu, idei avem toti, la teorie suntem buni,dar la practica am cam esuat toti cel putin odata Incercam sa-ti dam sfaturi, bazandu-ne pe propria exprienta. Eu cred ca fiecare dintre noi gandim la fel.... spre binele copiilor nosri tb sa avem relatii care sa mearga bine... sa le salvam copilaria sau cel putin ce a mai ramas din ea si sa le oferim imaginea unei familii complete, chiar daca perechea noastra nu va fi parintele biologic.
Brenda, mortala descrierea fosilei! Avem si noi aici cateva exemplare la Univ, se pishulesc pe ei de batranete, dar pretentii au cu carul, domnule!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Gabi, succes cu iepuroiul! Iti tinem pumnii cu siguranta.
Alma, "birfa" e atunci cind se discuta in absenta celui vizat, ori din ce imi aduc eu aminte, singura discutie a fost cu tine de fatza in conferinta, si oricum era mai mult la modul general. Asa k nu te supara!
Brenda, ma bucur k te-ai dus peste ei la Univ cu tupeu! K altfel, nu ii intereseaza de nimic.Moaaamaaaa....ce ma enerveaza fosilele din universitati...ii cauta moartea pe-acasa si ei sint la universitate sa manince ficatzii studentilor! N-ar lasa locul altora mai tineri ..Doamne fereste!
Alex, ce mai faci? Ti-a prins bine conferintza de azinoapte? Sau tot te doare spatele?
Eu sint intr-o stare depresiva de nota 11. M-am cu "dl tatic". Tre sa ma adun si sa incep sa ma interesez de un avocat, k sa obtin curind dupa nastere, incredintarea totala a bebelinei prin tribunal, sa nu am ceva surprize mai incolo. Nu se stie niciodata, nu? Sa nu ajung sa regret k l-am trecut pe certificat.

Hai va pup,

Marce 36+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Gabi, nu discutia despre parteneri si familie m-a deranjat, ci faptul ca fata mea e catalogata ca rasfatata, desi nimeni n-a vazut-o mai mult de 3 zile si n-o cunoaste asa cum ar trebui.
N-am venit aici sa ma laud ca e printre primii din clasa sau ca face design pe web, cand ar fi trebuit sa-mi pun cenusa in cap ca la capitolul educatie e varza, asa cum mi s-a atras voalat atentia. Daca am mai povestit cate ceva despre rezultatele sau lipsurile ei am facut-o la subiectul dedicat copiilor de varsta apropiata, aici povestim mai mult despre noi, ca adulti si despre ceea ce simtim in anumite situatii.

Marcela, in conferinta s-a discutat la modul general despre educatie, dar s-a batut apa in piua asupra obrazniciei fetei mele. De unde si pana unde? Eu nu ma apuc sa fac pe lupul moralist, mai ales cand nu cunosc copilul respectiv in intregul lui si nu l-am auzit vorbind urat la adresa mea sau a celor din jur. Si chiar daca l-am auzit, i-am atras atentia, daca am considerat de cuviinta, dar nu m-am apucat sa dau lectii parintilor ei/lui. Fiecare isi creste copilul asa cum crede de cuviinta, iar eu stiu ca nu sunt o mama perfecta si nici nu intentionez sa fiu. Pana una alta consider ca unui copil nu trebuie sa-i pui pumnul in gura, ci sa-i impui niste reguli de conduita pe care ar fi de bun simt sa le respecte, iar daca nu e asa si intampinam mai multa rezistenta, sa perseveram.

Pana una alta eu va urez succes in educatia copiilor, care vor fi mai cuminti si mai bine crescuti decat multi altii!

_
Poze noi

Mergi la inceput