Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Raportez,cea mai cuminte printesa din lume!!!

Sint asa de fericita ca am scapat si de vaccin...,doamne ..mi-a fost asa teama de cum va reationa si de mila ei...Atit eu,cit si Claudiu...,am fost foarte posomoriti pe drumul spre doctora...,am intrat,ne-a masurat(60cm),ne-a cintarit(5400g),ne-a ascultat...,totul ok...,cind a venit timpul sa ne intepe...,m-au luat niste calduri...,ma uit la sotul meu...,el se uita la mine...,ne venea sa ne luam fetita si sa fugim...,el mai tare decit mine...,apoi am dezbracat-o ,am pus-o pe burtica cu fata in jos...,a intepat-o ,in urmatoarea secunda,a inceput sa plinga si in maximum 1 minut a tacutMi-am zis ca ce-i mai rau va urma..,da de unde...,am plecat de acolo ,ne-am plimbat putin pe jos ,ca era superb afara...si fata mea a inceput sa vorbeasca si sa rida la noi,de-mi venea sa o maninc nu alta!
Am venit acasa,i-am bagat un paracetamol de 80 si comprese cu apa rece pe locul cu pricina...A miriit putin de foame ,pentru ca nu am avut voie sa-i dau sa manince doua ore...,dar dupa ce a mincat ,a adormit .Deci ,fetelor luati aminte si nu va faceti griji,ca se poate si fara reactii adverse.Mult succes la vaccin si va tinem pumnii!!!

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by luly

Salutare fetelor!
Apropo de vigantol, voi folositi sticluta pana o terminati sau luati alta in fiecare luna? Va intreb pt ca la Di si dr si asistenta imi spusesera ca trebuie sa schimb lunar sticluta ca nu-si mai face efectul. Voi ati auzit de asa ceva? Acum nu mi-a mai spus nimeni nimic, dar eu totusi am schimbat-o.

Luly mamica de Maria Isabela (03.12.2006) si Diana Andreea (04.12.2003)
poze



Chiar azi am intrebat doctora ,daca trebuie sa schimb sticluta in fiecare luna...,mi-a spus ca nu!Eu i-am dat din aceiasi sticluta de la 14 zile!

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

a_deju : suntem pe faza amandoua cu nea Spock

daca ar fi adevarat treaba cu Vigantolul, ar terbui sa scrie un prospect, nu asa dupa ureche...va dati seama ca producatorul de medicamente ar fi actionat in justite daca lucrul asta s=ar produce ...ar fi foarte grav.e important sa fie tinut in conditiile in care scrie pe ambalaj. nu exista si altfel de vitamina D acolo, facuta de alt cineva, doar acest vigantol? stiti doar ca unii medici sunt mana in mana cu fimele de distributie si au tot interesul sa perscrie asta si sa se vanda cat mai mult...nu? asa e si aici, am descoperit de ce unii medici dau doar un anumit tip de vitamine gen materna, altii altul. pt ca asa se fac si statisticile...cine ce prescrie , cat de mult, or primii si premii pt asta....

Ktrinel si Ana Julia 24.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

BAMBO,
nota 10 ,pentru cea mai constiincioasa eleva!!!Bravo!
ROXANICA,
am vazut pozele de la botez,sinteti trei frumosi,foarte frumoase...,sa va traiasca flacaul,sa creasca mare
A-DEJU,
ati iesit azi la plimbarica?Miine sintem la locul stabilit si la aceiasi ora!Poopici lui Eric,baiat cuminte.

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Dandusa. Acum am apucat sa vad toate pozele de la botez. Superbeeee, iar printesa in roz a fost la inaltime! Si ce plete aveti!(noi suntem cam cheliuta).
Acum am vazut si mesajul nou. Felicitari ca ati scapat cu bine de vaccin iar Crinuta s-a comportat ca o adevarata printesa.

Luly mamica de Maria Isabela (03.12.2006) si Diana Andreea (04.12.2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buna fetelor,
Luly, subscriu si eu la intrebarea ta. Voi cum faceti cu Vigantol-ul? Il aruncati dupa 30 zile? Am intrebat pediatrul despre asta si a zis ca nici vorba de aruncat, poti folosi toata sticluta chiar daca trec 30 zile, dupa care am citit un articol in 'Superbebe' unde zicea o pediatra ca se arunca...asa ca am aruncat-o preventiv.
Marcela, cu molifta, la mine a venit preotul acasa cu o zi inainte, a sfintit casa si ne-a citit la toti, si mie si lui bebe si lui tati. A doua zi m-am dus doar eu la biserica ca sa-mi citeasca. Banuiesc ca daca nu venea el la noi cu o zi inainte,ne chema pe toti la biserica. I-am dat 50 ron.
Ralumat, eu am inceput sa-i dau Gripe in disperare de cauza, cand nimik altceva nu mai potoleau colicii (Sab, Debridat-de la care a vomitat, Bonnisan, Baby calm, Baby drink). Si functioneaza f bine, ii dau in cate juma de lingurita de trei ori pe zi, inainte de masa. Si nu prea mai are colici, la 6 saptamani, dar ii dau in continuare preventiv.
Mayaone si Miki, tare rau imi pare de bebicii vostri. Cum adica sa trebuiasca sa-i faca antibiotice intravenos? Ma cutremur de groaza!!!
Ramsan, tin pumnii sa fie bine!
Si eu il scoteam afara pe bebe cand nimik altceva nu-l potolea. Si functiona intotdeauna.
Am aflat astazi ca pe 1 aprilie tre sa ma intorc la birou si e tare frumos...asta inseamna ca tre sa-mi caut dadaca deja. Si ma doare sufletul ca eu sper sa mai am laptik si nu stiu cum o sa fac cu alaptatul. Stie careva cum e cu programul de 6 ore? in ce conditii de acorda si ce hartoage trebuie pt asta?

Danutz, mamica de bebic Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ktrinel,dim,pranz,seara...nu are o anumita parte a zilei.as zice ca seaca,cum adica in cascada?? chiar cand citeam a si tusit :(




dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
catre primul anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

dolores :in cascada, adica mai multe una dupa alta...
ai verificat daca nu cumva e prea uscat aerul din camera? poate pui umidificator...desi, cu virozele de la voi (citesc ca se moare pe capete ) poate ar fi mai bine sa il vada medicul...stiu ca asta ti=ar mai lipsi, tocmai tie, ofofof....dar sunt sigura ca ti-ai scoate problema asta din cap.


Ktrinel si Ana Julia 24.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dandusa-ce bine ca a fost totul ok la vaccin mi-au mai trecut si mie un pic emotiile
M-am apucat si am citit la odisee cand am nascut noi ce galerie ne-au facut fetele am trait iar emotiile de atunci

poze rochita botez

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 nov 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3
varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


da,pot spune ca si in cascada...oricum maine ma duc la dr cu el si da ,ai citit bine,se moare pe capete si nici pe tine nu te-ar incanta ideea...am vas cu apa pe calorifer...nu stiu ce sa zic,de la ce o fi...

quote:
Originally posted by Ktrinel

dolores :in cascada, adica mai multe una dupa alta...
ai verificat daca nu cumva e prea uscat aerul din camera? poate pui umidificator...desi, cu virozele de la voi (citesc ca se moare pe capete ) poate ar fi mai bine sa il vada medicul...stiu ca asta ti=ar mai lipsi, tocmai tie, ofofof....dar sunt sigura ca ti-ai scoate problema asta din cap.


Ktrinel si Ana Julia 24.11.2006



dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
catre primul anishor

Mergi la inceput