Mamici de martie-aprilie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Phili, imi pare bine ca te-ai mai linistit si la DD sa fie totul bine pana la sfarsit! Sper sa auzim numai de bine si despre Dani. Va sunt alaturi cu gandul si sufletul.


Ela cu Thea Ioana 31 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

PHILI si eu ma bucur ca ai revenit un pic psihic trebuie sa fi tare sa nu te super ca sa nu super si pe bb.
ma rog ptr voi
o sa vez ca totul o sa fie bine pana la sfarsit

matilda30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Seara buna!
Am revenit de la Constanta, de la control, unde am avut o conversatie foarte linistitoare cu doctorita. Am folosit putintel din lista lui Elpower pentru a pune intrebari si, pentru prima data de cand sunt insarcinata, am plecat cu gandul ca nasterea poate sa nu fie un eveniment asa de traumatizant cum mi-l imaginam eu si nu doar eu. Mi-a spus ca epiziotomia se face doar cu anestezie, deci mi-a mai sters o temere (ca am citit tot felul de povesti si de minuni), ca voi face anestezie epidurala in cazul in care se prevede un travaliu prelungit, nu exista dilatatie, etc. Si mi-a povestit de o nastere de acum cateva zile, a unei mamici venise calma si informata la maternitate si care a nascut super usor. Starea noastra de spirit conteaza foarte mult acolo, daca te duci pregatita sa accepti nasterea ca pe ceva normal, vei reusi sa treci mai usor peste durerile care nu sunt insuportabile oricum. Asa ca o sa incerc sa astept linistita momentul si ma voi centra pe ideea ca nu se poate sa iasa rau, in cele din urma.

rebiana, madmat, felicitari ptr examene!
Va las, sunt cam obosita dupa drum.
32+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Ma bucur Phili ca esti mai bine si ai grija de tine.
Felicitari Matilda pt examen, si eu ma chinui sa depun un proiect de cateva saptamani si nu ajung sa-l mai termin si mai am doar cateva zile pana la sfarsitul lui ianuarie, deja ma apuca disperarea. Ma apuc de lucru acu.
Va


Cria26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

cria_bv succes cu proiectul sa termin cat mai repede si cu rezultate bune.
fetelor vad ca dormiti toate atuncia ma duc si eu sa dorm ptr ca aicia nu am ce discuta.
noapte buna

matilda30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gore78 spune:

buna fetelor,se pare ca doar eu n`am somn la ora asta :).
ce sa va spun, maine mergem la control (au mai trecut 2 sapt) sper sa fie ok bb. In we am fost dupa patut si comoda pe care le`am primit plus multe lucrushoare.. am inceput sa invatam pt. examene, duminica e primul asa ca ne straduim cat putem.
Fetelor, v`am vazut pozele, cand ma uit la camere imi dau seama ca se apropie momentul tot mai mult.
Dani7asi si eu sunt alaturi de tine, ai sa vezi ca totul va fi bine
Carla_lia sa inteleg ca bb e posibil sa se nasca la 38 de sapt pt ca e mai mare cu 2 sapt ?? As vrea sa stiu pt ca sunt in aceeasi situatie
Sunt chiar curioasa cat a luat in ultimele doo sapt
Eliana si Monica aveti grija de gemenii nostrii
Roxanici ma bucur ca s`a intors bb cum trebuie, imi dau seama ca era un stres
Rebiana si Madmat felicitari pt. rezultate
Gata, incerc sa ma bag la somn


Cris 28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

neata butrici, ceiutul e gata
eu sunt mai bine vad ca raceala da emne ca ar ceda, sper sa plece odata si sa ramana acolo
saptamana viitoare merg sa refac si analizele de Fe si sper sa scap de intravenos, daca nu asta e orice sacrificiu pt bebe


Alexa31+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neata si de la noi...
A mai trecut o saptamana... am ajuns la 31... Au mai ramas 5 (macar )

Phili trebuie sa fie totul bine si sigur vei duce sarcina cat mai aproape de termen.

Paxela ma bucur ca aproape ai scapat de raceala... Tinem pumnii sa iasa analizele bine si sa n-ai nevoie de fier intravenos...

Maine sper sa ajung si eu la doctor... nu mai am rabdare
Tot maine dimineata cred ca ma duc sa fac si analizele la sange si urina... Am laut trimiterea de la medicul de familie... acum doar trebuie sa ajung la cabinet...
Ar mai trebui sa mai fac si incompatibilitatea de grup... dar nu stiu daca reusesc tot maine... cred ca e prea mult pentru mine... atatea drumuri intr-o zi...

Altfel, la mine acasa tot santier... Sper ca intr-o sapt. sa fie totul gata, inclusiv curatenia... Teoretic asa ar trebui...
Din ce-mi zice al meu sot... camera mandrei ai fii foooooarte verde... si sunt f. curioasa cat de verde... ca eu am ales a doua nuanta ca intensitate din gama aia de verde... Sper sa i se para lui prea verde, dupa ce peretii fusesera albi...
Ieri am fost sa aleg gresia si faianta pt. baie... si am suparat putin burtica... dar a trecut dupa ce m-am asezat in pat.




Eliana & (31 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula75 spune:

Buna dimineatza burtici!
Vin cu vesti calde.....Sambata am fost la ultimul echo de 34 de sapt. si.....bebe e de fapt FETITZA....v-am zapacit si pe voi...dar de fapt la echo din noiembrie dr. a spus ca s-ar putea sa fie fata si nu baiat dar nu s-a pronuntata 100%. Acum a spus ca intr-o luna sigur nu ii mai creste nimic intre picioare..
Bebelina e bine dar e GRASANA...are deja 3,150 si tinde sa urce in 4 kg. pana nasc...se pare ca ma paste o cezariana bebe fiind mai mare iar eu nu tocamai tinerica.....
Acum vorbesc toata ziua cu ea...adica cu Ioana si deja a prinnnns parca consistentza....Sotul rade de mine si striga dupa mine ...hai fetele.....
Cam atat,
Sa aveti grija de voi
Paula 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_lia spune:

Buna dimineata!
Aseara mi-a fost ff rau, nici n-am mai mancat si de dimineata iar...
De fapt de sambata tot am greturi zilnice si chiar am vomat. Eu cred ca mi se intampla asta pt. ca nu prea m-am odihnit in ultimul timp. Asa ca am hotarat sa mai ma duc la serviciu pana la sfarsitul lunii. Asta e...
gore78 la mine bebe a fost mai mare de pe la 16 sapt. Ultima data am intrebat-o pe dr. cand e ok sa se nasca si mi-a zis ca daca se naste la 36-37 de sapt. nu mai exista probleme si nu e considerata prematura. In cazul in care bebe e mai mare se exercita o presiune mai mare asupra colului si existe sanse ff mari sa se nasca mai devreme. Bebita mea cantarea aproape 1kg700g si cica o sa fie o lungana. Mie mi-a zis dr. ca din 20 martie sa ma astept sa nasc, eu am DPN pe 1 aprilie.
paula75 felicitari pt. fetitza. waw deja are peste 3 kg.

Lia 30+ Cand vine Iepurasul

Mergi la inceput