Colectia de toamna-iarna 2005(115)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Scuze adresez fetelor ce le-am gasit ieri pe YM si le-am chinuit cu intrebari.A fost alarma falsa dar pina am ajuns la concluzia asta am zis ca ma arunc in cap de la etaj.

Si o intrebare, ca tot se vorbea de baita.Eu tot oncerc sa il dezobisnuiesc pe T sa stea in suporul ala special pt baie.Insa,daca sta in fund cum ii spal capul?Punund dusul deasupra ii intra apa in ochi si face urit.Iar daca-l culc pe o mina,cu cealalta nu ma descurc.

Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Leea eu am renuntat rapid la suportul de baitza, pt ca aveam impresia ca ii preseaza pe putza. Asa ca eu il spal in funduletz, in cada, iar cand il spal pe cap il intind si ii tin o mana sub spate. Bineinteles ca avem ceva de furca pt ca dumnealui vrea sa se tot ridice, dar deocamdata eu sunt mai puternica decat el . Dupa ce il samponez il clatesc mai intai cu apa din caditza, apoi il las sa se ridice in fund si bag clatirea cu stropitoarea.

Tania & "Che" Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ola fetili, mai bagam si noi capul din cand in cand!

Dordia, of sper sa ti se termine odata ghinioanele astea! Numai bine!

Roxi tare bun articolul pus de tine.Multumim!

Meems ce fain ca Rianna adoarme pe unde va duceti. Amalia adormea cand era mai micuta insa acuma nu mai vrea. Voi duce patut pliant sau o culcati in pat normal?

Tania, sa stii ca nu ma mira ca bonul tau s-a speriat. Chiar ma gandeam cand ai scris la inceput ca mai exista barbati carora le place sa schimbe pampersii, ca eu din ce am observat - am si exemplu propriu in casa - nu prea se inghesuie...
Si legat de baita, voi duceti cadita plina cu apa in camera si ii faceti baie acolo?? Ca nu am prea inteles.

Leea ca sa iti raspund, noi am renuntat la cadrul ala rotund de cateva luni deja, missa face baie in cada ca doar e mare, are o gramada de jucarii si carti de apa ea isi vede de treaba ei eu de a mea: adica o spal pe cap, pe corp, apoi o clatesc cu dusul. Iar la sfarsit omai las sa se joace daca vrea ( evident sub stricta-mi supraveghere).
Ce mai face dl T? Nu am mai vazut demult pozici cu voi ia sa fac niste sapaturi

Legat de bona, acuma trebuie sa precizez ca e de fapt o "baby sitter", termen total diferit interpretat aici. Deci bona e cea care iti vine regulat acasa sa se ocupe de bebe si casa eventual iar baby sitterul vine ocazional, cand ai nevoie sa iesi. In general sunt fete de liceu care pot veni seara sau in weekend cand nu au cursuri.
Deci pe fata asta o sa o tin in agenda dar din pacate nu pot sa o chem regulat, doar din an in pasti

Miha si fetele cu bebi vorbitori, felicitari zau, ca ma mir cand aud cate spun copiii vostri. Noi nu prea vorbim, cu toate ca nu am zapacit-o cu mai multe limbi, i-am vorbit mereu doar in franceza, insa prefera sa imi arate cu degetul si sa zica "naaaaaaa". Are doar cateva cuvinte gen: papa, mama, gateau ( pronuntat tato), Bumba ( clownul ei preferat) si cam atat. A, si arata 1 cu degetul si zice "un" cand o intrebi cati ani are. Am reusit sa o invatam
In rest danseaza si canta si vorbeste olandeza la perfectie! Na!

Noki bine ai revenit! Imi lipseau postarile tale! Poze vrem te rog de la Viena!

Si sa nu uit iar: CristinaMH iti multumim pt tabloul de foto cu piticii nostri, foarte frumos realizat de tine si tinut mai mult de 1 an.





REVELION 2007


Alina si Amalia 17.11.2005


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ia sa mai postez si eu ca tot imi dorm copiii (si cea mica, si cel mare), iar eu ma plictisesc:

Azi am fost cu chiti la biserica din Poli, unde e mai curat, sunt banci si iarba si se aduna multi-multi copii, asa ca am putut s-o compar pe Ilinca cu altii. Concluzii: chiti e cea mai galagioasa, cea mai guraliva, cea mai curioasa (se oprea in fata oamenilor si-i privea fix) dar si cea mai zburdalnica Toti mai aveau momente de relas, numai Ilinca parca avea baterii, nu obosea DELOC! Gata cu copilul cuninte, a venit in locul lui o sfarleaza Sanatoasa sa fie! Dar si rabdare sa avem si noi ca la un moment dat cedez si o mai fac pachet bunicilor.

Acum raspunsuri:

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dordia mama, ce perioada nasoala ai Ai grija de tine, zi mersi ca se joaca Stef singur, ca te poti odihni si tu. Cu acupunctura ai facut ceva?

Silvia dar iti poti lua tu singura mesajele, mamica nov-dec nu e decat un membru ca toti altii. Insa eu cred ca cine vrea citeste si dincolo

Ioana poti ptr inceput sa intru tu cu ea sau sa-i pui ceva jucarii acolo, ca sa nu mai bage in seama dusul. Nu cumva presiunea apei e prea mare?
Ce bine ca mergeti amandoua in Mall, noi nu, ca ne bate tati la cap ca e epidemie... Ma rog, mai bine sa fim precauti.

Sondaj: chiti se bucura cand vede sticksuri, la BE, cand il vede pe bunul (cand e acasa) si pe noi (cand e la bunici)

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Noki bine ai revenit! Unde te-a prins furtuna/uraganul/ciclonul sau cum l-o mai fi botezat astia la stiri

adyya mama, ce tipa misto esti! Ai facut treaba bune, nu mai slabi ca nu mai are rost!
Si Ilinca "clipoceste", e normal, doar e burta plina cu lapte.

Pischi spal biboantzele cu Fairy. Atat!

Tania Vitam sirop de la Pharco? Am gasit pe site-ul Helpnet dar la farmacii din Arad... deci mai sunt.

Miha2006 mama, ce dantura aveti! Nasol cu laptele cu linguritza, mai ceva ca picatura chinezeasca...

Mama, eu tastez de zor si chiti nimic. O mai las sa doarma pana la 4 si gata!

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si noi repejor cat doarme fata, tati curata peste in bucatarie..apoi plecam la gratar la curtea unor prieteni...abia astept

Silvia ma bucur ca ti-ai mai "deschis orizonturile", mancare chinezeasca, film, tenis...hmm..suna tentant. Vezi ca ai facut o promisiune de intalnire...sa nu crezi ca am uitat

Negara vaz ca ne fierbi in continuare cu salvatul filmuletzului

Dordia mai dar se tin ghinioanele scai de tine...of, of, sa te faci bine

Noki vii, povestesti in mare, ne starnesti curiozitatea si??? Okiul nostru ce primeste spre delectare???? Asteptam poze asadar, multe poze

Feli sa stii ca si Miruna e la fel..zici ca are baterii in fund, odata ajunsi in parc nu mai sta o clipa. Vai de viata si spatele meu

Miha Iuliei nazdravane si vorbarete!

Leea eu o spal la cap tinand-o intinsa in cada, cu mana sub capul ei si cu palma o tin bine de sub brat, in asa fel incat nu poate aluneca..se mai trage ea dar vorbesc si ii explic ca daca sta cuminte mami cu-i da apa in ochi, si se pare ca intelege, n-avem probleme majore. Vb TANIEI, o dovedesc

Am vazut ca s-a anuntat deja Baby Expo..pe 22 martie...asa ca am hotarat sa astept cu achizitionarea carutului sport pana atunci.

Ma striga tati, cica pauza s-a incheiat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Leea habar n-am de spalat pe cap, si eu as vrea sa stiu cum o rezolv ca plange Ilinca de rupe, degeaba am luat aparataorea lu' peste, cum i-o pun pe cap cum o apuca boceala!

BB_alinus eeeh, mama, ce bune ar mai fi si la noi niste baby-sittere. Nu neaparat ptr mine, dar vad ca atatea mamici nu mai ies sa se distreze ca nu au cu cine lasa copilul intr-o seara

Din pacate, nu mai citesc si scutecul trecut, l-am pierdut asta e... raspund doar atat.

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



Eu sunt tare necajita ca azi am tot stat in bucatrie sa gatesc pentru pitica si nu i-a placut nimic din ce am facut
Dupa care am fost in parculet si alexia pentru prima data s-a dus la un copil care se se joace cu el, asta mic se juca cu niste basculante in nisip si alexia a vrut sa ia si ia o basculnta iar pustiul s-a uitat la maica-sa sa ii ceara parerea si cucuoana nu i-a zis nimic..nici nu l-a incurajat sa ii ofere ba mai mult i-a zis sa aiba grija de jucarii..concluzia, alexia a inceput sa bazaie si sa se uite la mine sa ii ofer ajutor degeaba i-am zis una alta ca sa sfarsesc chinul copilului am luat-o pe sus si am plecat.

Ma bucur ca ati gasit util articolul

leea cu placere mami drag, oricand.

feli, tot e bine ca a ta a fost cuminte si stii ca poate fi si asa, alexia mea e agitata de mica
Si las ca e bine sa isi consume energia si sa dovedeasca curiozitate face parte din etapa dezvoltarii lor, cica urmeaza "teribilii doi ani"... deci asta e inceputul.

quote:
alina
In rest danseaza si canta si vorbeste olandeza la perfectie! Na!





miha, felicitari pentru micuta vorbareata...ti-am vazut pozele cu iulia e scumpica foc si are un perisor asa de frumos.


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Va zic indata cum sa faceti sa va salvati filmuletele. Pe noi ne-au anuntat niste prieteni din Piatra ca trec pe la noi si nu aveam nimic pregatit, de aia nu am mai stat sa explic. Revin dupa ce mancam si noi. Poate reusesc sa pun si niste poze cu gemenii lor si cu Elise (care astazi a fost rautaciunea intruchipata).

Cristina & Elise-Stefania
-----------------------------------------------------------
Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont.

Mergi la inceput