Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

BUNA FETELOR
uite si noi pe aici
KOKORINO ia zi cum ati sarbatorit?



MAMICA FERICITA DE BEBE MARIO GABRIEL(31.10.2006)
www.yahoo.photos.com/stelastratulat/bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Eu stiu ca am mai scris azi dar se pare ca nu am apasat pe ce trebuia ca nu a aparut..deci mai jos este rezumatul:

Multumim frumos celor care ne-au urat La Multi Ani!
Si La Multi Ani si pentru Bianca de Dia_bi.
Danidani, Chris, Lavinia si Dolores - merci pentru incurajarile si vorbele frunoase. Ma simt mult mai bine acuma.
Azi am avut "expatele" in vizita.... Luca a stat cuminte in bratzele tuturor americancelor.... mi-au adus papa bun de am ce manca o saptamana de acum inainte.
S-a trezit Luca deja.... fug dar revin spre seara...
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by alexandra_25

Fetelor eu va tot vad vorbind despre pliurile la picioruse....dar atunci cand erati inca in spital nu venea in fiecare zi pediatru sa consulte copilul?????.....si stiu ca la Mark se uita in fiecare zi la picioruse...de ce nu au observat atunci?????....si asta a fost primul lucru la care s-a uitat dupa nastere....


alexandra de Mark Andrei 23.11.2006

poze cu Mark
poze





Buna intrebarea!!!
Eu am stat cu copila infasata sarmaluta in spital de catre idioate si nimeni nu a observat nika...Ba...,mai mult...,cu mine in salon era o mamica de baietel care avea aceasta probleam si care il tinea imbracat normal si cu doi pampersi.Eu am intrebat-o de ce...,dar nu mi-a explicat faza cu pliurile ,ci mi-a zis scurt de dispalzie...,iar eu...,la cita experienta aveam la bebelusi,nu mi-am dat seama de ce vorbeste si nici nu m-am obosit sa o intreb ,din pacateDaca as fi insistat ,probabil ca m-as fi uitat si la fimea...,dar la cita odihna zacea atunci in mintea mea ...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Dandusa .Spor la pregatiri pt botez. Sa fie intr-un ceas bun.
Da, Tica e din Cta, dar dc poti sa te duci la Buc cred ca e mai bine. Bafta multa! Am insa si eu o nelamurire. Tie nu ti-au spus din spital de displazia de sold?
Legat de intalnirea constantencelor, dupa ce se mai calmeaza Isabela sper si eu sa ne vedem.
Mai vroiam sa-ti spun ceva da' am uitat . Las ca revin cand imi amintesc (si pot!).


Luly mamica de Maria Isabela (03.12.2006) si Diana Andreea(04.12.2003)
varsta Diana
varsta Isabela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dianocica


si va mai zic una, daca tot doarme forumistu' pe burtica mea... nume de gen crina, crengutza, violeta, mugurel, codrut...nu mi-au placut niciodata.da' deloc. dar de cand o aud pe mamica ei vorbind cu asa drag de crinutza am inceput sa i mai zic si eu lui d.... crinutzu...si mi se pare acum un numesa frumos...of, sentimentala ce sunt...



diana fericita de davidutz 03.12.06
david diana



Multumim...
Greu i-am mai ales numele...,pentru ca nu ne potriveam deloc..,dar si cind l-am ales...,are mama o florareasa...Crinutzu zici?Imi place cum suna...,doua floricele ,minca-le-ar mama

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by luly

Dandusa .Spor la pregatiri pt botez. Sa fie intr-un ceas bun.
Da, Tica e din Cta, dar dc poti sa te duci la Buc cred ca e mai bine. Bafta multa! Am insa si eu o nelamurire. Tie nu ti-au spus din spital de displazia de sold?
Legat de intalnirea constantencelor, dupa ce se mai calmeaza Isabela sper si eu sa ne vedem.
Mai vroiam sa-ti spun ceva da' am uitat . Las ca revin cand imi amintesc (si pot!).


Luly mamica de Maria Isabela (03.12.2006) si Diana Andreea(04.12.2003)
varsta Diana
varsta Isabela
poze



Nu nu mi-au spun in spital nimic...,de ce..,nu stiu!Si eu astepat sa ne vedem odata,ca ma tot ameninti..,si nimic,de printese nu mai zic,deabia astept sa le cunosc.Noi am iesit si ieri si azi la plimbare si a fost super cald.Am baricadat carutul si ne-am plimbat in voie.Eu am sa raspund Duminica la apel...,pe la 13,13.30 sint in parc la Tabacariei...
Cine vrea ,cine doreste....Doar sa nu fie vintul foarte puternic si ger...,ca altfel acolo ma gasiti...,inghetata!

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

meriti mii de pupici dandusa, in ciuda problemelor esti o mamica optimista,vesele care transmite buna stare..esti un bun exemplu

dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
catre primul anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

imi recomanda si mie cineva un umidificator?

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Salutare!
Ieri am avut o zi plina, printre altele am fost cu Cristi la doctor si pentru ca l-am dus in scoica si am tras de ea destul de mult m-am pricopsit cu niste dureri de operatie de parca m-as fi operat acum 2 zile. Ma doare si spatele, parca sunt o baba batrana cu braul de lana.
Dar de ajuns cu necazurile, ca altii chefuiesc azi.

Asadar La Multi Ani Denis Cristian si Luca la implinirea primei luni de viata!
Felicitari mamicilor Asiza si Yagmur, sa va bucurati de flacaii vostri!

Ma duc sa va mai citesc si sper sa mai dau pe aici daca ma lasa Cristi... ca am intrat la stapan!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Donia, ai grija... asa patesc si eu cand stau mult cu Luca in bratza... numai scoica are vreo 4 kg plus copilul.
Merci mult de urari... pupici
Asiza, cand ne vedem la o plimbare? Eu pot veni si in Manastur.
Marcelac, nu te mai ascunde; daca vremea ne lasa, poate ne vedem si noi clujencele la o plimbare cu bb-ii nostri.
Dandusa, esti atat de tonica... cand o sa ma simt deprimata..o sa citesc ce postezi tu... sa revin la starea mea naturala... Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput