cate zile de CO pt gravide?

cate zile de CO pt gravide? | Autor: lbelciug

Link direct la acest mesaj

As dori sa stiu la cate zile din concediul de odihna am in acest an dreptul, avand in vedere ca la un mom dat (probabil in aprilie) voi intra in prenatal+postnatal? Se dau toate zilele sau doar cele corespunzatoare perioadei lucrate in 2007? As dori sa stiu si unde este trecuta aceasta prevedere. Multumesc.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 20s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

CO se acorda proportional cu perioada efectiv lucrata si este prevazuta in Codul muncii, pe care il gasesti pe pagina legislativa.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Marius, am cautat in Codul muncii, dar efectiv nu gasesc paragraful cu pricina. Ma ajuti te rog?
Merci.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 21s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Art. 140

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

si ce se intampla daca totusi iei mai multe zile de concediu ( presupunand ca ti se da ) iar tu nu te mai intorci la serviciu in anul respectiv?

multumesc

26w

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In mod normal angajatorul te va obliga le returnarea banilor platiti necuvenit in momentul lichidarii ca si debite datorate catre firma.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Marius multumesc dar probabil nu m-am facut inteleasa. In momentul lichidarii ?! Pai eu nu vreau sa demisionez. Ma refeream ca nu ma mai intorc anul acesta la serviciu, dar ma voi intoarce dupa CIC, nu renunt la acest serv. Deci voi da banii inapoi la sf anului acesta? Sau in anul in care ma intorc la serv dau banii inapoi? Sau nu voi mai avea atunci CO? Stii cumva? Multumesc.

26w

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Teoretic atunci cand te vei intoarce din CIC.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput