mamici Timisoara

mamici Timisoara | Autor: aari_si_sara

Link direct la acest mesaj

a nascut cinava la maternitatea Bega din Timisoara? Care sunt conditiile?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Am nascut eu, anul trecut, in ianuarie... atunci am avut ceva ghinioane, ca toaletele tocmai erau inchise...se faceau altele noi... era doar una micuuuuta, la capatul culoarului si la care stateam toate la coada, desi in travaliu si cu contractii maaari de tot..cam neplacut, sa stai asa, sprijinit de perete, pana-ti vine randul.... si saloanele erau cam aiurea, dar acum s-au renovat, in iulie a nascut cumnata mea, tot acolo, si a avut salon cu toaleta inauntru, 3 paturi, deci o imbunatatire destul de mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allbinutza spune:

buna si eu am nascut la Bega anul trecut in februarie,conditii de toata jena.Toaletele erau deja toate functionale dar daca trebuia sa mergi si femeia de servici tocmai a terminat de facut curateniete numai ca nu te facea albie de porci ca de ce tocmai acuma vi,de parca eu si pot sa fac la comanda mai ales dupa ce am nascut si imi trebuiau 10 min sa ajung la toaleta.Toate asistentele sunt foarte dragute si te ajuta daca le ceri ajutorul(dupa ce le dai bineinteles,altfel nici nu se uita la tine).Pana nu am dat plicul de rigoare pediatra care se ocupa de bb imi apunea ca bb are tot felul de boli,cand colo dupa ce am dat banii mi-a spus ca are RH-ul negativ(si ce este grav in asta??????).Concluzia este ca pentru mine a fost oribil,singura consolare a fost ca am nascut o minune de copil si curand aveam sa plec acasa si sa uit de tot.Recomandarea mea este:daca ai un doctor foarte bun si in care ai incredere doar atunci sa nasti in acest spital,altfel fereste-te.....
Bafta multa si nastere usoara!

Silvia ,mamicutza de Davidutz(07.02.2006)


Mergi la inceput