Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 ( 39)LMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ixxi, si la tine ar trebui sa modific inaltimea, deoarece eu am vazut-o pe Crissa si e aproape la fel de inalta ca si Rayan, deci are cam 90,91 cm.
Mai masoar-o o data si spune-mi precis.


Patricia, arati intr-adevar foarte bine.
Daca vei avea rezultate cu regimul disociat, let me know.


Kris, cu placere.




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

asa e regimul, cu 9 zile. poti sa il mai reiei dupa daca e cazul, cred. trebuie sa mai verific. o sa iti spun ce rezultate o sa am eu daca rezist zilele astea. de obicei si eu sint pofticioasa dar vad ca astea 2 zile am rezistat.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Crinuta,trece-ne si pe noi cu 11kg si 90 de cm, te rog.

Patricia,legat de regimul asta pe care il tii tu,l-am tinut si eu mai de mult o luna jumate,si am slabit 6 kg.Dar intr-o zi am mancat ridighie neagra cu sare(la legume),am zis ca mor,ffff rau mi-a fost,cred ca nu aveam voie sau nu mi-a priit mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Liviana daca mai ai ceva indoieli totusi, e perfect daca repeti ecografia. Sigur va fi bine a doua oara.

Eu cred ca daca Iosup ar fi stiut sa explice foarte bine ce vede era obstretician. Si la mine a existat o problema iar solutia pe care mi-a dat-o el era departe de a fi utila. Nu mai povestesc despre ce era vorba ca nu are nici o legatura cu situatia ta.

Patricia felicitari pentru decar! Eu stiu foarte bine ce inseamna sa-ti doresti sa ia in greutate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Doamnelor, asa un vant a batut pe aici de a darmat gardurile! Iri a fost cam maraita azi dar s-a bucurat de lego si de baloane. Va multumim inca o data pentru urari tuturor celor ce nu ne-ati uitat.
Felicitari Aditei pentru nasterea flacaului ei!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

Buna dragele mele, in primul rind la multi ani tuturor celor care au schimbat prefixul, noi mai avem 2 saptamini de asteptat...
Crinuta, am sa incerc sa-l masor si-ti trimit detaliile.
Adita, felicitari, sper ca te simti bine si bebelul e sanatos si nu prea plingacios.
Noi am fost suparati zilele trecute ca Gabi a fost zgiriat pe fata de un alt copil, inca se vede destul de urit, sper sa nu ramina urme... Educatoarele zic ca nu s-au uitat la copilul respectiv doar pret de citeva secunde si s-a intimplat "accidentul"...
Asta e. Pupici dulci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Crinuta, Bubu, asa-i, cred ca Tudor a inceput sa mai semene si cu mine. Are si de la tati, dar parca mai mult de la mine. Oricum are ochii mei si-mi pare bine.
Cat despre bb mic, promit ca atunci cand va fi cazul, veti fi primele care veti afla (dupa sotz, desigur ).

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

AnaMaria, m-am uitat pe eco si intr-adevar vezica era in repletie. Te tin la curent cu noutatile de la eco-ul de luni! Merci mult pt suport si info!
Wow, Tomasa, ce baiat mare ai! Si seamana asa de bine cu tine! Cred ca s-a simtit bine printre fetitele care au venit la ziua lui. Frumoase poze! Ce-a primit Tudor cadou de la mami si tati? Calutul balansoar cumva?
Kris, poate e apa prea fierbinte? Poate nu vrea sa stea decat intr-o anumita pozitie? Vezi cam ce vrea ea cand e in cada. M de ex. nu vrea sa stea in fund si nici dusul pe piele nu-i place, desi mana sub jet o pune... Noi cerem la olita cu fraza "Acuma face pipi/kk". :) Cateodata apuca sa se scape un pic pe el, dar continuarea e pe olita.
Crinuta, la noi datele nu cred ca s-au modificat prea mult. Poate doar 2-3 cm respectiv si un 1 kg in plus, mai mult nu cred. Cantarul meu de acasa nu e prea exact, iar cu masuratul iarasi avem marje de eroare cam mari.
Azi-noapte M a facut febra, n-am masurat sa vad exact cat, dar dupa ce i-am dat un paracetamol a transpirat si a scazut febra. Spre dimineata iar avea. Nu stiu ce se intampla cu el, de cateva nopti e f agitat, plange in somn, se frichineste in pat o groaza, spre disperarea lui tati. Ma intreb daca o fi vreo masea care-i iese sau vreo viroza captata de curand... Imi e si f greu sa ma uit in gura lui caci nu sta neam.
Ma bucur sa aud ca v-ati simtit bine aseara la Pizza Hut. Noi pana la urma n-am mai mers sa vedem apartamentul caci sotul a intarziat mai mult la servici si era prea tarziu sa mai mergem.
Patricia, succesul cu dieta! Sa ne spui si dupa cat timp se vad rezultatele.
Bubu, sunt ochi si urechi!
Anda, ne pui te rog niste poze cu sarbatorita? Cred ca a fost tare bine! Eu as vrea sa vad si ce lego a primit Irina, ca sa ma inspir pt un cadou.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 20s cu BB2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Liviana, , merci frumos. Tudor are calutul de anul trecut, anul asta a primit tot un lego (ferma), o locomotiva Thomas apasa si merge si vreo doua jucarii inteligente de la Casa Retro. Eu sper ca s-a simtit bine de ziua lui, m-am bucurat ca a suflat in lumanare.
Crinuta, Tudor avea la ultima cantarire in preajma Craciunului 12.400 kg, l-am cantarit cu cantarul electronic al Simonei Dinca, atunci cand am fost in vizita la ea. De masurat nu am mai facut-o demult dar este destul de inalt, apreciez ca are peste 90 cm. De fapt nici de cantarit nu cred ca la-s fi cantarit (mama denaturata) daca nu insista Oana. Asa ca i-am dezbracat pe amandoi in pielea goala si... Eu nu ma prea stresez cu lucrurile astea, mai ales ca este vizibil ca ii merge bine si creste repede, dar intr-adevar ar fi bine sa fiu mai atenta si sa o fac din cand in cand, macar ca sa am o evidenta. Actualizezi tu si la Tudor, te rog?

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Liviana, sanatate multa lui Matei!

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput