Iubim - de cate ori in viata?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

De indragoistit si eu m-am indragostit de multe ori, dar de iubit am iubit de doua ori. Acum e a doua oara. Si inainte am iubit atat de mult si m-a durut ata de mult totul, incat am stat in relatia respectiva mult mai mult decat trebuia. Si am trecut si eu prin faza in care eram convinsa ca nu voi mai iubi. Din fericire m-am inselat! Totul e sa speri si sa fii deschis si receptiv. O alta iubire poate aparea oricand.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Am iubit de doua ori.
Prima oara...la 17 ani, a durat 6 ani, am iesit dezamagita de EL, dar optimista , increzatoare in mine...
a durat 9 ani pana sa iubesc din nou.
S-a intamplat cand ma asteptam mai putin,cand nu-mi doream chiar sa iubesc, aveam cu totul alte prioritati, dar...s-a intamplat.
iubesc cu toata fiinta mea, ii iubesc calitatile, defectele, asa cum e el ..cu bune si rele!
Iubeste-te pe tine, si va aparea si omul care iti merita sentimentele,garantat!



bebika 12+
vacanta Filipine
vavanta Brasil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

No c-am revenit....
ti-am vazut pozele...esti o femeie foarte frumoasa sa stii,no ca eu una ma declar fan al tau...
cat despre capabilitatea de a iubi dinnou...eu zic ca nici nu iti dai seama ce capabila esti sa iubesti!
iubesti o floare??mirosul primaverii?natura?marea?
daca DA, atunci poti iubi si un OM!




bebika 12+
vacanta Filipine
vavanta Brasil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Iubim - de cate ori in viata?

De fiecare data!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

am crezut ca iubesc si ca e true love ...eh m-am inselat,inca nu stiu cum arata....sau dak a fost s-a pierdut pe drum

iubesc dar nu sunt indragostita


ehh life goes on!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Alex2, ca bine zici...de acord si cu dianaintruder si Elise...dilema mea este acum daca pentru fericirea de "atunci" merita sa suferim "dupa"... dar cine poate sa calculeze asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

Alex2, ca bine zici...de acord si cu dianaintruder si Elise...dilema mea este acum daca pentru fericirea de "atunci" merita sa suferim "dupa"... dar cine poate sa calculeze asta?


Merita, merita, ca doar de aceea e iubire!



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Cand am iubit prima oara si am fost inselata am crezut ca niciodata nu o sa mai pot iubi alt baiat. ( aveam 22 de ani)
Actuala iubire a inceput altfel decat prima, mai incet, dar a crescut in timp si este mult mai frumoasa decat prima, pentru ca este o relatie sanatoasa (zic eu).

13+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

De fiecare data cand el a gasit cheia spre inima mea.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Iubirea vine uneori fulgerator , alta data apare in timp.Tot ce conteaza e sa-ti deschizi sufletul catre ea.Nu stiu daca e o regula sa iubim de un numar de ori...Cand se termina avem impresia ca nu vom mai putea simti si ea revina la o alta intensitate.

Mergi la inceput