Iubim - de cate ori in viata?

Iubim - de cate ori in viata? | Autor: Tzuni

Link direct la acest mesaj

Ne indragostim des si iubim de rare ori - spun unii. Eu m-am indragostit si am iubit o singura data in viata. Acum traiesc cu spaima ca nu mai sunt capabila sa iubesc. Ca n-o sa mai cunosc dragostea niciodata pt ca...nu sunt capabila. O fi asa...n-o fi?

___________________________________________________________
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Totul pana-n 3 ori!!!



Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Am spus de multe ori "te iubesc" (in diferite limbi) dar cred am iubit cu adevarat o singura data.
Iubirea e perceputa si exteriorizata in diferite moduri: pana la 20 de ani iubim cu ochii, pana in 30 si cu inima, dupa 30 si cu capul. Nu stiu cum e dupa 40.

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

unii nici macar o data. altii... suflet candriu. cei mai multi probabil intre si-intre, conform clopotului lui Gauss.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

am iubit de mai multe ori, si iubesc, dar pe fiecare dintre ei diferit:

Primul baiat a fost unul care s-a tzinut de mine mult mult. Am vorbit cu el doua luni si i-am dat papucii de ziua lui, ca mi-am dat seama ca nu-i pot oferi ce vrea el (sex), eram prea mica, a ramas amic de suflet, m-a ajutat de multe ori, deshi nu ne sunam nici de sarbatori in mod deosebit.

Al doilea baiat a fost primul meu iubit, cu care am avut o relatzie de 7 ani. Este trecut si nici nu-mi mai aduc aminte vocea sau parfumul sau ochii lui sau felul cum l-am iubit.

Iar pe sotzul meu il iubesc altfel, nu pot explica, dar nu se compara cu iubirile "copilaroase" de dinainte. Exista un atashament si o loialitate mare cu toate ca nu suntem pe aceeashi unda si suntem in total dezacord de cele mai dese ori + ca imi e greu sa comunic asha cum comunicam cu primii doi.


Mi-e greu sa explic ceva ce nici eu nu stiu sa definesc.

Atat pot spune...de sotzul meu ma indragostesc si ma reindragostesc, nu doar il iubesc.


diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Tzuni, daca tocmai ai iesit dintr-o despartire sau esti la ceva timp dupa o experienta din asta, este normal ca valorile tale sunt vraiste si nu mai stii ce e adevarat si ce nu ... nici macar din simtirile tale nu mai stii ce sa alegi si pe care sa le crezi.

Si ai senzatia ca esti suflet-zombie si nu mai poti iubi.

Asa am simtit si eu. Ma intalneam la disperare cu oameni, ca sa vad daca mai pot simti ceva. Si cand m-a pocnit ...

Am iubit 4 barbati, pe fiecare altfel ...
Cam multi, nu?



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

cred ca poti sa iubesti de cite ori ai sufletul liber.
Daca e INCA ancorat intr-o fosta relatie... nu mai poti.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Dragostea nu are varsta , totul este sa ai sufletul liber , asa cum a spus Elise .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

am spus unui singur om "te iubesc", atunci cand am fost sigura ca spun adevarul! Ulterior am realizat ca mai iubisem odata , dar fusese o altfel de iubire...

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
cu pui drag..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nu cred ca suntem 'programati' sa iubim de un numar limita de ori.
Iubim cand ne simtim capabili si pregatiti sa ne asumam o relatie si cand ne infrangem eventualele temeri ale trecutului care ne induc impresia falsa ca nu o sa mai iubim niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artar spune:

Am fost indragostita de multe ori, de iubit am iubit doar o data..acum am sufletul zombi(mi-a placut expresia) si ma indoiesc ca am sa mai iubesc vreodata!

Mergi la inceput