Piticodromul de sept-oct 2005 (162)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Norina bine ai revenit! Ce poveste,telenovela curata zic si eu !Stai linistita caci si Alexia vorbeste mult da eu nu inteleg mare lucru!
Antoanela Alinam multumim!
Natydea
Mary ilie nici mie nu-mi vine sa ma apuc acus de bebe2.Dupa cateva scene lacrimogene pe motiv de depresie, oboseala, stres sotului nici nu-i mai trece prin cap sa facem acum pe bebe2. Cica nu rezist eu si ca trebuie sa mai merg un pic si la servici.Ce sot cuminte am eu !
Alinamcu ciocolata avem si noi o mare problema.Nu putem macar sa desfacem una caci Alexia aude si vine imediat sa-i dau.Intr-o zi nu stiu cum a reusit sa ia o ciocolata pusa pe un raft de la biblioteca si pana am observat noi ea era mozolita toata de ciocolata.Ii dau foarte putina.
Mysweetest,Hildegard feliciatari pt. maselute!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Sara buna la fete!
Plec si io ca omu' azi la servici si gasesc aici de citit o gramada...Telenovela curata, Norina! Dar eu cred ca ii va trece repede, ai sa vezi...
Natydeea, succes!!
De cand nu a mai nascut nimeni in grupul nostru, ati uitat unde gasiti majoretele, ha? Ia cautati-le mai bine, ca acu' vine iulie - august si naste jumatate din piticodrom
Catalina tot cu febra. Azi noapte s-a trezit pe la 3 jumate, plangea de mama focului si ardea ca un furnal. I-am dat Nurofen si a adormit cam pe la 4 jumate. Dimineata cand am plecat la servici, i-am luat temperatura, 37. I-am pus un Eferalgan si mai pe la pranz iar a luat Nurofen. Nu stiu ce sa-i mai fac, le tot alternez, dar fara ele creste continuu. Fetelor, febra de 3 zile mai are si alt simptom in afara de febra? Muci si tuse tot nu are inca. I-a mai dat dr si Isoprinosine dar ea nu a mai luat niciodata, eu nici nu am auzit de el. Voi ati folosit? E bun de ceva?
Va Tzuc si mai intru poate mai tarziu, sau maine.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

pai ce..LM nu mai e la Obositor? tre sa ma mai uit la teve....

sa va dau vesti de pe front?! am trecut si de al doilea intreviu la firma cu pricina....urmeaza o intalnire maine pt discutarea ofertei si apoi cu "big boss"! problema e ca se cam impute treaba, si nu avem nici o solutie pt Milan...ma tenta gradi LO, dar nu stiu daca mai au locuri. Ufff, in ce m-am bagat!

Succes natydea! tinem pumnii!!!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Mysweetest cunosc si eu senzatia asta de stat acasa.
Hildegardbravooo, sunteti curajosi!Spor la treaba!Noi mai stam o tura!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

BiuMil multa bafta la interviu.
Karmenutza iarasi febra? Nasol! Alexia ii transmite Catalinei multa sanatate si un pupic dulce sa se faca bine.De medicament nu stiu ce sa zic caci noi nu am avut probleme pana acum sper sa o tinem tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Olguta, nu te mira ca povestea ta a depasit DC-ul, pentru ca lumea e mica. Acum ca "ne-am prins", poti sa scoti cateva date "compromitatoare"
Nu stiu daca ti-am mai spus, dar ai o fetita superba.



Alina Radu Teodor si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

opaaaa....acum am vazut ca a aparut Radu Teodor! Felicitari Alina pt alegere!!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Natydeeanastere usoara!
Oare a nascut deja ?

Bianca bafta in continuare cu job-ul, dar si cu gradinita!

Vorbiti de bb2... de mine nici gandul asta nu e aproape, sa nu mai zic de alte planuri .

Alinam am vazut pozele cu felul in care dorm baietii tai... Ufff... trebuie sa recunosc ca esti tare! Eu m-as fi plans non-stop ! La noi nu prea tine faza ca eu nu-s acasa, tot se trzeste noaptea... Poate la tine va aparea totusi o amelioarare! Succes!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Multumesc Bianca, si tuturor fetelor care ne-au adresat cuvinte frumoase. Ne-am straduit cat am putut sa cautam nume de baietel, cat mai potrivit cu numele de familie, cat mai ... stiti voi. Numai nume de fetita ne veneau in minte. Acum am rezolvat problema si incerc sa ma obisnuiesc si eu cu alegerea facuta.

Deea, ai nascut?

Alina Radu Teodor si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Vaaai, am citit si eu povestea cu Metaforel...Intr-adevar lumea e f mica si chiar fara detaliile prea personale l-am recunoscut din prima (imi pare rau ca d-abia acum am citit-o ca o lamuream eu pe Tonnia, in PM desigur). Eu am lucrat cu el destul de mult pe cand era redactor sef la ZF si am o impresie destul de buna de el. Adica era super ok ca si coleg si om, dar cand venea vorba de Sarbu si d-astia mai mari calca pe cadavre.

Karmenutza, un pupic maaaaare pentru dulcica! Sper sa ii treaca repede raceala, vad ca si pe Alex o paste un pui de tuse, sper sa nu ne apucam din nou de siropuri si alte licori!

BiuMil, incearca, eu zic ca mai au locuri...suna la ei, au numarul pe site. Ar fi super sa avem copiii colegi, eu vreau sa se faca un mini-piticodrom si acolo.

Ina briuseleza, cand pleci la Fidelito! Mama ce bine o sa fie de tine cu burta la soare si pufaind seara un trabuc...Te invidiez, eu nu stiu cand mai apuc o vacanta. La vara, doar

Mergi la inceput