Curiozitate - teste negative - extrauterina?

Curiozitate - teste negative - extrauterina? | Autor: Mickyyy

Link direct la acest mesaj

Stiu ca nu-si are locul aici, da' chiar n-am stiut unde sa-l pun.

Eram doar curioasa, sunt mamici printre noi la care le-au iesit testele de sarcina negative si totusi erau gravide?
Si nu ma refer la primele teste, facute imediat cand au avut un dubii, ma refer la teste facute la 3-4 saptamani de la conceptie, adica la momentul in care o sarcina s-ar vedea chiar si la un ecograf mai performant.

Ca mi-au bagat niste fete strambe cum ca se poate sa fi gravida, chiar si dupa multe teste iesite negativ.....ceea ce io nu prea cred....

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

testul de sarcina depisteaza hormonul beta-hcg care creste exponential in primele 12 saptamani de sarcina. daca nu esti insarcinata valoarea acestui hormon este foarte mica, aproape de zero. daca esti insarcinata, testul - daca nu este deteriorat - va depista prezenta acestui hormon, lucru vizibil prin cea de-a doua liniuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92158

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Adica esti sau nu? Ca eu mor de curiozitate ce era cu greturile alea.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Tia, stiu si eu cum functioneaza testele de sarcina, asta ma enerveaza cel mai tare, am facut 4 pana acum si toate au iesit negative, si la interval maaare de timp unul de altul si de "posibilul" moment al conceptiei. Asa ca logica mea spune ca nu are cum sa iasa negativ acel test daca chiar as fi gravida!

papa, ma bagi in sperieti, pai daca ar fi sa ma iau dupa ce scriu fetele alea acolo....as avea oaresce sanse sa fiu !!

Hai ca mai fug la farmacie sa mai iau un test.....desi mi-am promis ca n-o s-o mai fac!!!!
Peste 15 min o sa aflam daca da sau nu. Daca si asta iese negativ, promit ca nu mai fac nici un test vreodata!!!! Adica totusi, ar fi aproape 4 saptamani de la posibila conceptie, cat timp ii trebuie amaratului ala de hormon sa apara??? Ca-n toate prospectele scrie maxim 2 saptamani!

Vedem imediat....revin cu vesti.



Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Deocamdata doar o liniuta....si nu cred sa apara a doua!!
Mai astept 5 minute.......

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

deci nu e sarcina?? ...offfffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Sora mea la doua saptamani dupa data la care trebuia sa vina ciclu tot teste negative avea. Pana la urma s-a enervat si s-a dus sa-si faca analiza la sange si a iesit pozitiv si acum are o dulceata de baietel de 2 luni. Daca vrei sa fi sigura, sigura fa o analiza de sange.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

inca nu stiu .

Am facut testul si am revenit la birou. Cand am postat mesajul trecusera doar 2-3 minute de cand il facusem. Ma duc acum sa vad in ce stadiu mai sunt liniutele......

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

revin....e cel mai NEGATIV test de sarcina din cate pot exista, n-are nici cea mai vaga urma de a doua linie!!!!

Deci, in concluzie, nu sunt gravida!!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

M-am uitat acum de curiozitate din nou pe test, chit ca pe el scrie ca e "valabil" maxim 10 minute si orice alta linie apare dupa e nerelevanta.

N-a mai aparut nici o alta linie, dar s-a intamplat ceva dubios cu cea existenta, de unde acum o ora era clara si frumoasa, acum s-a "intins", adica linia a ramas in continuare, insa a aparut o banda rozalie de vreo 2mm care s-a extins in directia in care ar fi trebuit sa apara a doua liniuta. E la distanta mare de locul unde ar trebui sa apara linia, dar mi s-a parut ciudata, n-am mai vazut-o pana acum la nici unul din testele trecute.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput