Curiozitate - teste negative - extrauterina?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mickyyyy, hop si eu , dar testele astea nu se fac dimineata, la trezire?



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

iileana, s-or fi facand (desi pe prospect scrie ca se poate face in orice moment al zilei), da' cand eu stiu ca de la ultimul contact neprotejat au trecut aproape 4 saptamani ma gandesc ca ar cam fi cazul ca domnu' hormon beta-hcg sa fie suficient de concentrat incat sa apara pe un test de sarcina, indiferent de momentul zilei in care-l faci!

Chiar, aveti idee care poate fi motivul ca hormonul beta-hcg sa nu fie detectabil de test, excluzand cazul in care il faci prea repede? Ca ma gandesc ca poate cine stie, o raceala (ca a mea de exemplu) sa produca vre-un alt hormon care-n combinatie cu ala sa dea peste cap testele. Zic si eu.....

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Mickyyy
Ca ma gandesc ca poate cine stie, o raceala (ca a mea de exemplu) sa produca vre-un alt hormon care-n combinatie cu ala sa dea peste cap testele. Zic si eu.....

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)





ihi...hormonul fericirii ala care apare si cand nasti



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Mie mi-a aparut a doua linie de fiecare data! La a doua sarcina am facut testul dupa 10 zile de la conceptie si a aparut linia, inca inainte de ziua in care trebuia sa vina menstruatia. Cred ca e 100% imposibil sa fii insarcinata in 5-6 saptamani si sa nu apara pe test! Imposibil!

Laura cu LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

eu ma gandesc ca e posibil ca urina ta sa nu secrete suficient hormon, in cazul in care il ai intr-adevar in sange
poate urina e prea diluata, nu stiu ce sa zic...
incearca un clear blue cu prima urina de dim


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

quote:
Originally posted by Lauraa

Cred ca e 100% imposibil sa fii insarcinata in 5-6 saptamani si sa nu apara pe test! Imposibil!

Laura cu LARA si
Surpriza





Asa am zis si eu......da' uite ca se pare ca incepe sa apara a doua line....la 2 ore dupa ce-am facut testul!!!!!!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

de ce nu faci un test de sange, ca rezultatul ar trebui sa ti-l dea intr-o ora, chiat si telefonic
nu de alta, dar mor sa stiu cum sta treaba


anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Dragele mele, eu sunt o mamica careia testele i-au iesit FOARTE NEGATIVE desi eram insarcinata in 8 saptamani. Am mai facut un test "la misto" la 14 saptamani si...NEGATIV.
Prietena mea e insarcinata acum in 9 saptamani. A fost la Giulesti la un medic si a facut 3 teste si toate i-au iesit negative. Doctorul i-a spus sa ramana sa o vada la eco transvaginal si ce credeti...bb era in burtica.
Am inca 2 prietene - mamici care au fiecare cate 2 copii cu teste negative.
Medicul mi-a explicat ca sunt si astfel de cazuri.

Luminita, Gabi si Andrei Tudor - ingerasul nostru cu ochiii ca cerul(16 august 2005)


Album Andrei

Povestea nasterii ingerasului nostru: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75774

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

lulu, la mine la celelalte sarcini a iesit de fiecare data testul pozitiv. Asa ca daca nu iese acum, inseama ca nu sunt si gata!

Am zis eu mai devreme ca s-ar vedea o a doua liniuta, dar a disparut!! Nu mai stiu ce sa cred....pana azi dimineata era.m 99,9.9999999% sigura ca nu's gravida.....acum am revenit la 50-50%!!!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Mickyyy,
Am avut si eu simptome de gravida citeva zile cind mi-a intirziat ciclul. Mi-era greata, eram balonata, ma dureau sinii....etc...am avut insomnii, cosmare, vise ciudate ( asa cum aveam uneori cit am fost gravida). Eram disperata,in acelasi timp si confuza caci ma gindeam ca nu e momentul potrivit pentru inca o sarcina desi il vreau pe bebe 3...cindva...

Tie ti-a intirziat ciclul?
Cite zile?
Daca da, intr-adeva, fa testul de singe ca sa fii sigura.

-------
Life's a journey, enjoy the trip !

Mergi la inceput