Piticlonti de iulie-august 2004 (210)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Maiiii viroza asta e tare nenorocita, pe mine m-a tinut 3 saptamani, dar am zacut si fara antibiotic nici ca-mi reveneam...am facut febra, ma sufocam, naspa rau de tot. Si acum tusesc de mama focului cand ma apuca.

Sanatate si tineti puisorii in casa!!

Gabi sa stii ca si al meu dupa vacanta de iarna nu a mai vrut la gradi si in primele 3 zile de gradi din ianuarie mi-a bocit si s-a lamentat de parca il duceam la taiere. Azi dimineata in masina iar a a inceput: "de ce ma duci tuuuu pe mineeee la gradinita si ma lasi acolo singuuuuurrrrr!!!" pana m-am enervat ca era sa dau cu masina in alta masina din cauza tipetelor lui si i-am spus ca daca nu-i convine ca il duc la gradinita o sa il las pe strada!! Si a tacut si nu a mai comentat.

Gabi ce inaltime are pustiul tau? cel mai mult imi plac pozele cu "noi 3..."

Alice, povestea cu ascultatul telefonului a fost o intamplare, noi nu am regizat nimic si probabil ca daca am fi pus in scena aceasta conversatie s-ar fi prins ca e facatura si nu i-ar fi pasat. Dar asa, tati avea chiar o voce necajita si pustiul a simtit.




Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

am revenit la butoane, lia pui s-a culcat singurica la ea in camera, n-a mai vrut nici poveste, nici pe mami nici nimic... de sambata dimineata nu a mancat aproape nimic, doar lapte, supa strecurata, cateva feliute de sunca de pui, cateva lingurite de piure de cartofi. in rest nimic! stiu ca doar lichidele sunt importante dar parca totusi sunt cam multe zile.
adela, ai grija de tine, e cel mai important sa nu te imbolnavesti tu! somn de fiecare data cand dorm puii, vitamina c, oscillococcinum. la noi mucii initiali au fost mai vascosi, acum sunt insa foarte aposi, curg din nas si cu pompa nu iese mai nimic. nu stiu daca e un semn ca mergem spre mai bine sau dimpotriva...
gabi, am vazut pozele, e tare frumos pe-acolo si va urez sa pastrati traditia pana dupa pensionare! se vede ca stefan s-a simtit bine si ca voi erati relaxati. nu-i de mirare ca s-a suparat ca a trebuit sa se intoarca la vechiul program.

eu am hotarat sa raman si maine acasa, sper sa nu ma dea disparuta de la birou. o seara frumoasa tuturor!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Buna seara si de la mine.

Gabitza eu sunt mai norocoasa ca le vad pe toate...pozele vorbesc.

Ufff cati bolnaviori, pupam sa treaca.

Ioana perlele tale sunt de colectie.

Liliana

Cele mai noi poze

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna searaaa,
Io-s singura, copilu la bunici, sotu prin tari straine...super nashpa Joi insa vine copilu acasa, iar de luni ori vine bona inapoi ori intru in concediu si stau eu cu el. Inca nu sunt clare treburile, suntem in asteptare. Astazi am dus actele pentru inscriere la gradi in lb germana, o sa inceapa din toamna, insa patroana mi-a spus ca pot sa-l aduc din iulie o luna, pentru acomodare (ca sa o citez, "sa aiba timp sa planga dupa noi").
Sper sa fie totul ok si sa nu avem probleme fiindca e bataie mare pe gradinita asta...ca dotare nu e cine stie ce, dar e renumita ca de aici ies copii care vb intr-adevar lb germana.
Gabi-frumoase tare pozele...m-a apucat dorul de duca...dar ma intreb cum ati reusit sa schiati?? Pozele sunt din Kaprun sau fac confuzie? Imi place mult caciula lui Stefanutz, a avut si radu cand era mai mic dar acum n-am mai gasit din pacate.
Sanatate la copilasii bolnaviori ca vad ca-s cam multi...
Marti facem si noi vaccinul, mi-e groaza de ce istericale va face, are o maaare problema cu dr, nu suporta nici macar un stetoscop pe el In schimb, ultima oara cand l-a consultat dr si a vrut sa se uite in gatul lui, l-a pacalit ca-i da un sirop, i-a pus lingura pe limba , s-a uitat in gatul lui si dupa aia l-a intrebat daca i-a placut siropul. Si copilul a zis ca da, i-a placut tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am avut de citit ..nu gluma!!!
Noi am facut trei zile de shopping..shopping..si ..again....shopping :))de se uitau vinzatoarele ..ca si cum ar fi vrut sa ma intrebe..daca se anunta lipsa de haine in viitorul apropiat

Uka are de ieri cred o traheolaringita..trece ea si asta..ca nu pare grav..Nu ne tratam cu nika...Si cum frigul continua..i-am pus maieu si dresuri (cumparate specil pt vremea asta..ca nu aveam asa ceva in dotare:))azi la cresa...si nu mai contenea saracutul sa se mire...si sa intrebe ..ce e, mama?Si primul lucru cind a intrat la cresa pe usa a fost sa le arate la toti ..ce dresuri are el...oricum era unicat:))..ca la astia nu conteza ca-s 0 grade...am vazut azi si-n mancea scurta..si saboti fusta..si far' de ciorapi!

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxa si Nora...nu am primit mesaje offline.....si am fost conectat la net..90% din timp....

Adela...minim se face un tratament de 7 zile......in fine..pediatrul stie mai bine...Dar 3 zile...asa ceva eu nu am auzit!Si putea sa gaseasca un alt antibiotic cu spectru larg...nu gentamicina..care este destul de toxica...

Ioana..foarte misto perlele voastre! Vazut pozele..super!
Carmen...io nu intelesei...cind si di ce pleci in Italia?Uka incepe tratament cu solutie de fier (de care ti-am zis deja ), vitamine pediatrice si am decis sa-l bag si la regim bogat in alimente cu continut ridicat in fier..
Cristalinule..sanatate..sa treca relele...
Irina..tot te plicitisesti???
Roberta...tu cit gatesti ,mami?? Felicitari pt Matei...cel cumintel..
Alice..a dat munca peste tine? Nu te mai stresa cu eczema...doar impaca-te cu ideea si cind mai mergi la pediatru..spune-i si de asta...
Gabi bine ai revnit..frumoase poze....mai ales cele de la piscina..Stefan este un suplu! Uka este slab...cu burtica de pensionar!
Ioana bine ca s-au gasit actele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Buna seara.Noi suntem copti amindoi,nici nu vad bine de raceala.ricu saracu maninca tare tare rau,lapte nici nu pune gurita,noroc de sticla cu suc de fructe,impropriu zis suc e ceva pastos.Altceva,nimic.a,si apa,dar asta nu se pune.nu mai stiu ce sa-i dau si ce sa-i fac sa-l repar macar putin.A avut febra mare doua zile si nopti,nu stiu cit ca nu sta sa-i i-au temperatura.Acumnu mai are febra insa e infundat tot,am terminat o sticla cu ulei de menta si eucalipt si degeaba.ai dau vit. c fiole si nurofen,plus 4-5 portocale .Banana,iaurt,portocala si fructe de padure,o sticla plina o bea,insa nimic altceva.A slabit vizibil,nu mai are nici falcute nici pulpite.bi ma calde cu uleiuri mentolate si seara si dimineata,peste noapte iar ulei de menta in apa de pa calorifere,nu mai stiu ce sa-i mai fac.Si mie mi-e rau de abia ma tarai,insa merg la scoala.insa cind al vad pe el asa bolnav,uit de mine.Am ajuns la 47 kg,arat ingrozitor,nu mai stiu ce-i de mine.
n-am vreme sa citesc,poate mai incolo,daca nu maine,nu va suparati ca numai intru sa-mi spun problemele.Voi stiti ca ma gindesc la voi toate si-mi sunteti tare dragi,de asta si indraznesc sa ma pling aici.
Va puppe toate,numai bine si multa sanatate tuturor puiutilor bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna! Ne bucuram ca v-au placut pozele.
Bunica este in albumul cel mai nou.
Inca nu ne-am mutat in apartamentul nou, pe la sfarsitul lui martie incepututul lui aprilie. De-abia asteptam.

Si Stefan poarta pampers si ziua si noaptea. Dimineata daca il punem pe olita imediat ce se trezeste, face la olita. Iar ziua daca il prind cand se screme, reusim iar sa facem la olita sau toaleta.

Vroiam sa stiu, cam care mai e programul copiilor, ce mai manaca si cam cate ore dorm?

Si Stefan e fan Thomas. Are si locomotive constrite din piese lego si trenuri electrice cu tot cu sine. Si mereu pune vreo 2-3 trenuri pe sine, se ciocnesc, cad de pe sine si Stefan e enerveaza..

Roxi multumesc pt link-ul cu Thomas, Stefan rade in hohote.

Mesajul de mai sus l-am scris acum vreo sapt, dar nu am reusit sa il mai trimit. Intrebarea e valabila.
Acum Stef e racit, sambata noaptea am ajuns si la urgente, s-a catarat pe scaun a cazut si peste noapte plangea ca-l doare. Nu are nimic, multumesc lui D-zeu.

Pupicei si sper sa revin cat mai curand!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
Mitzu draga mea sper sa fiti mai bine in curand! si sa scapati de mucii astia oribili. Marcela si voua sanatate.
Eli hihihi funny Stefan cu cazutul trenurilor....cu placere! program...acelasi: trezit dimineata la 6-7, mancat,plimbare, pranz, culcare, iar joaca..culcare la 9. asta de mult timp.
Olivia hihihihii ai luat copiluui strampi? ce cool, trebe ceva poze! ce shopping ce shopping?
Gabi vazut pozele fff frumoase!
Dana-ema-speel multa sanatate si voua!
ma duc la munci, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,beei ce frig este de dimineatza mi-au inghetat si gandurile
Felicia,deci putem incepe galeria pentru Liviu:haaaideee,Liviuuuu!!!!Sa nasti in 5 minute,un flacau sanatos si papacios!!!Si tu sa te refaci rapid!
Roberta inca nu stiu la ce gradinitza sa o inscriu trebuie sa caut, vreau una in zona si tot la program de 4 em-am gandit(de fapt io o inscriu ca sa fie inscrisa undeva ca io de la 4 ani as vrea sa o dau)Tu l-ai inscris pe Mateiash??
Lelloo super pozele iar tu arati foarte,foarte bine!!!Eu cred ca este normal ca Stefanut sa se comporte asa dupa o vacantza lunga petrecuta cu mami si tati,asa faca si mandra mea!
Olivia,poate nu au mama haine mai groase si nici nu vor sa-si cumpere!!Sanatate lui Uka!Apropo de shoping ma duc si eu la reduceri la un magazin de firma ca vazusem niste camasi sexi inainte de revel si astia anuntau reduceri de pana la 70%,ajung acolo si smecherii UMFLA PRETUL VECHI CU 200.000 SI FAC REDUCERE CU 200.OOO,adica Romania is my country!
Dana speel,Adela si puiutii,Lia insanatosire grabnica!
Liliana,cat mai este AMR-ul,ca ne pregatim sa facem galerie si pentru Adelutza!!!
o zi buna sa avem



www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput