Mamici de ianuarie-februarie 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Wanna, eu am fost la 150. Dar mai stii? E posibil sa ne stim, macar din vedere Eu am cateva poze la intalnirea de burtici din Plaza, m-au prins fetele cu papa-n gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor?
ce ati facut? ati nascut , va pregatiti? bravo!
FELICTARI adela, iovana! sa va traiasca bebelusii, sa fiti sanatosi cu totii! (aveti niste bebelusi pe cinste! mari de acum o iau si in picioare )
anis, adinush bine ati revenit acasa. va asteptam cu amanunte despre ce si cum, in ce fel...
dianarus78, aelita fetelor, ati trecut prin momente f grele. ati fost tari si voi si bebeleusii. ma bucur ca acum sunteti bine


hai LILI
hai DANA
hai MARINA



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by ALINATXA

Lilisor mama acum am facut ochi si am vazut ca tu deja cred ca ai decolat spre spital.Ai grija sa stai putin acolo ca daca dispari si tu prea mult e nasoala treaba.Si acum pun galeria la treaba .


35+ Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/



Pls, da ENTER dupa primele 5-6 majorete ca sa nu se lateasca pagina!


Mihaela (36+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

'neata!

Hai Lili sper ca ai plecat deja -

Si pentru Marina - stie bebelina unde e bine de ea.

Dana poate azi se hotaraste si zanul tau sa iasa- baieteii sunt un pic mai puturosi ce mai, vorba varului meu (si el la nastere s-a lasat asteptat)- cand mai are omul ocazia sa doarma 9 luni in continuu?

Raluca 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Am sunat-o pe lili si nu mi-a raspuns. Pe la 11 ma duc la spital la pansat. Daca as stii unde e i-as face o vizita. O mai sun atunci.

sraluca 20 days Mihai Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

daconst, am propus si eu dr. inducerea nasterii. Nici dr meu nu a fost incantat.A spus ca e bine sa las natura in pace! Cum ai citit probabil, sunt 3 variante, una fiind ruperea membranelor despre care mama spunea ca nu doare (eram convinsa ca asta doare cel mai tare). Celelalte sunt injectabile. 2 cunostinte mi-au povestit ca lor oricum le-a facut oxitocina (unul din injectabil) ca sa se dilate mai repede si au nascut fara probleme.
Hai ylilimic!



Mihaela 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Bey, nu v-am spus ca va anunt?

Sraluca - nu te stradui prea mult, ca sunt inca acasa! Eram la dus cand ai sunat... Probabil la et 6 imi fac culcusul.
multumesc de majorete, tobe-galerie! Nu le lasati sa stea degeaba, ca poate asa se hotarasc astia micii sa vina mai degraba!

Si apoi, unde sa ma grabesc, scurgerea pare sa se fi oprit...dureri nu... burtica e cam tare...
Am expediat copilul afara si o sa vb cu dr...sa vedem el ce spune!

Va spun sa stiti, va raportez- ca poate asa vi se face pofta si voua!

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 39s fix cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

si daca v-as spune ca am sunat dr de 2 ori si nu raspunde...

Pana una-alta mamachiez, ca bb tre sa vada una bucata mami frumoasa la venirea pe lume!

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 39s fix cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Lilisor si eu care credeam ca o sa urmeze o noua nastere live
Tot asteptand vesti de la lilisor am mai rasfoit si eu forumul si am mers la fulguleti de noiembrie decembrie.Aelita nu inceteaza sa ma surprinda placut.Pai mai aelita ce sfaturi sanatoase dai tu acolo la mamici de unde le stiii soro?Ca esti toba zau!Si vad ca nici nu iti e frica deloc sa pui teoria in practica.Esti o comoara ce sa mai si imi place ca nu uiti de unde ai plecat cel mai mult si iti faci timp sa ne mai ajuti si pe noi astea mai codoase.Adika mi se pare un lucru extraordinar cu cata maiestrie,calm samd iti organizezi timpul.Ai bebe mic,ai grija de el,ai grija de mamicilie de noiembrie decembrie si mai ai grija si de noi.Si nu te-am auzit o data sa te panichezi.Ai 10+ de la mine zau asha.Ma rog,imi impun sa fiu si eu la fel cand voi aduce bebitza acasa.BRAVO TIE!!!

35+ Roberta Anne-Marie http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jordash spune:

Lili, iti fac si eu galerie!

Poate dr. tau e in operatie, stiu ca atunci nu raspund la telefon. Rabdare... Bine ca nu ai contractii, deoacamdata...

Hai, Lilisor!

Sa vina bebe !!!




Nastere usoara!

36+


Lacramioara & Dragos (17 oct 2000)

Mergi la inceput