Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Credeti in prietenia dintre un barbat si o femeie?

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 5
Maiotra
Maiotra

87 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Maiotra un Mesaj Privat
Eu nu cred intr-o altfel de prietenie.....
Mi s-a demonstrat ca nu exista...mereu s-a ajuns la mai mult...
Mergi la inceput
Antoaneta1
Antoaneta1

124 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Antoaneta1 un Mesaj Privat
Nu, nu cred.
Mergi la inceput
nume
nume

427 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nume un Mesaj Privat
Elise, daca finalizarea relatiei nu ar avea nici o perspectiva(nu neaparat intentionata) si n-ar exista interese comune(ex. parteneriat intr-o firma), relatia s-ar dilua si n-ar mai fi prieten ci cunostinta.
Dar situatiile sunt nuantate.

Asta nu inseamna ca orice relatie intre un barbat si o femeie are la baza intentia de a ajunge mai departe dar o prietenie presupune intimitate, aceleasi gusturi si simt al umorului etc. Daca astea au la baza o apreciere reciproca si in principiu nu-ti poti ignora identitatea sexuala...se ajunge la un gen de flirt nevinovat...care poate fi numit oricum dar asta e.

Si relatiile de camaraderie(de exemplu femeile care se inteleg mai bine cu barbatii) pastreaza aceeasi coloratura.

nume

Mergi la inceput

Elle_seb

2261 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Elle_seb  Trimite mesaj yahoo luiElle_seb Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elle_seb un Mesaj Privat
Prietenia dintre doua persoane are la baza in primul rand empatia, apoi preocupari si interese comune si bineinteles, o simpatie reciproca. Suficiente argumente, intr-o prietenie dintre o femeie si un barbat, pentru ca, intr-o situatie de criza sau intr-un moment de slabiciune sa vezi in celalalt mai mult. Poate involuntar, poate inconstient.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Mergi la inceput
olguta12
olguta12

762 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui olguta12  Trimite mesaj yahoo luiolguta12 Adauga semn de carte la raspuns Trimite olguta12 un Mesaj Privat
Da. Cred. Mai degraba cred intr-o prietenie adevarata si trainica intr-o femeie si un barbat decat intre doua femei. De mica am avut prieteni baieti- unde erau 7 eu eram nr-ul 8, si niciunul n-a "atentat" la onoarea mea. Si acum, la "batranetze" avem un grup de prieteni- sint 7 la numar- inclusiv sotul meu- si cu toate ca sint toti casatoriti sau au prietene, cu ei mergem mai peste tot. Porecla mea este Alba Ca Zapada- asta probabil mi se trage de la pletele pe care le am. Totul depinde de ce ton dai relatiei, daca preferi sa cochetezi sau sa iti tratezi aproapele ca pe un frate. Eu una mereu am pretzuit prietenia(in adevaratul sens al cuvantului) si amicitia mai mult decat orice. Si cred ca si "inculpatii" au apreciat asta. Si sa nu uitam...nu tot ce zboara se mananca....

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT
Mergi la inceput
Miramar
Miramar

1689 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Miramar un Mesaj Privat
Sunt intru totul de acord cu Nume.

Dar...spusele tale nu exclud o prietenie, poate nu cea pura in sensul antic dat de greci dar totusi o prietenie.
Mergi la inceput
nume
nume

427 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nume un Mesaj Privat
Salut Miramar :), ai dreptate tu; nu exclud o prietenie dar nici nu creaza un sens asexuat. Adica daca spun ``numai prietenie``inteleg intentia de a crea o relatie care sa satisfaca nevoi total inocente(nu stiu de ce ma gandesc asa); ori asta nu poate fi posibil.

nume

Mergi la inceput

giulia71

2738 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite giulia71 un Mesaj Privat
nu, niciodata

Omul fara dusmani e ca punga fara bani!
Mergi la inceput
irina2000
irina2000

298 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irina2000 un Mesaj Privat
Daca AMANDOI sunt constienti si de coumn acord ca se pot depasi anumite limite in aceasta relatie de prietenie dar suficienti de determinati si rationali in orice moment la prietenie lor, sa nu le depaseasca, atunci SIGUR exista relatii de prietenie de acest gen! Daca nu este o joca cu aceeasi finalitate

Dear Lord, I pray for Wisdom to understand my man; Love to forgive him; And Patience for his moods. Because, Lord, if I pray for Strength, I'll beat him to death. AMEN
Mergi la inceput
Elenalove27
Elenalove27

3197 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiElenalove27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elenalove27 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Cristina_C

Da, dar nu cred in prietenia dintre 2 fosti iubiti.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Subscriu

POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous
Mergi la inceput
Pag. din 5 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com