Credeti in prietenia dintre un barbat si o femeie?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Eu sunt pentru relatia aceasta, mai toata viatza m-am impacat mult mai bine cu baietii si am inca relati de prietenie cu uni chiar daca suntem intre timp chiar si casatoriti.Poate ne-am facut prieteni de familie si e tare bine.Relatia noastra devenea frateasca asa incit chiar daca am fi vrut sa fie ceva intre noi nu ar fi mers.

Deci cred intre prietenia dintre un barbat si o femeie.Din experientza mea multe fete prietene m-au dezamagit ,baiatul prieten mi-a fost mereu alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

De cind eram copil "cea mai buna prietena" era un baiat. Deci eu cred ca se poate.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns okusan spune:

nu vreau sa jignesc pe nimeni dar dragelele mele tot patitul sufla si n iaurt
si inca ceva... ce fel de prietenie?tu casatorita cu familie si prietenul burlac?

oficial mi -e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Da sepoate, am avut si eu prieteni de gen masculin, cu care m-am inteles de milioane si sexul NU A fost implicat, este chiar si folositor, ai putea invata mai multe despre caracterul "incurcat" al barbatului

Acum ca ei isi doream mai mult de la mine aste e treaba lor, am fost fair, si mereu iam considerat prieteni si nu iubiti

totul sa rupt cand m-am casatorit


bine stiu ca 99% din lume nu m-ar crede ...treaba lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Pentru mine nu are importanta daca e casatorit sau nu - doar vorbim de prietenie, nu?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

Daca este vorba despre prietenia dintre soti, DA.
Daca va referiti la relatia cu alta pers, respectiv fost/fosta iubit, ex sot, nu sunt de acord.
Da, eu nu cred ca este vorba despre o prietenie( si acum puteti sa ziceti ca-s paranoica, dar "tot patitu-i priceput) fara interes "sentimental" si nu sunt de acord ca partenerul meu sa aiba relatii cu diverse femei.
Din pacate pt mine, el are o relatie destul de stransa cu ex-iubita cu care a fost 4 ani inaintea mea, si stupoare....tre sa se intalneasca si telefoneze de cateva ori pe an cu ea+ tot neamul ei sa vada ce mai fac....
Mai are si alte discutii cu alte partenere, dar parca alea nu sunt asa de "
periculoase"

Cel mai nashpa a fost cand anul trecut cand eu eram de garda la spital si el impreuna cu ex-iubita+partenerul actual al acesteia au fost la schi la Predeal

Nashppppppaaaa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

Lasand la o parte interpretarile; nu exista prietenie intre un barbat si o femeie fara o aura erotica. Asta nu inseamna ca cei doi au avut sau vor dezvolta o relatie amoroasa dar o anumita ``incarcatura/tensiune`` erotica, mai mult sau mai putin explicita, mai mult sau mai putin constientizata va exista intotdeauna.

nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Asta nu inseamna ca cei doi au avut sau vor dezvolta o relatie amoroasa dar o anumita ``incarcatura/tensiune`` erotica, mai mult sau mai putin explicita, mai mult sau mai putin constientizata va exista intotdeauna.



Adica daca eu nu m-as culca cu el sau el nu s-ar culca cu mine insemana ca n-avem ce sa discutam?
Sau cum?

Am inteles ceva gresit din ce ai spus tu?

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am mai spus si alta data: nu cred intr-o astfel de prietenie. Dar asta nu inseamna ceva rau...

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Da, am avut si am prieteni barbati, care ne vin in casa si sunt prieteni si cu sotul meu bineinteles.
Ne ajutam reciproc, ne sfatuim, radem si "punem tara la cale".
Despre alt gen de relatie nici nu poate fi vorba.

Mergi la inceput