Bagi mana in foc ca partenerul nu te inseala?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Hai sa va zic o chestie: pe un anumit site romanesc de dating (dintre multele care exista) sunt inregistrate aproximativ 8700 femei casatorite. ok, stiu, toate sunt nefericite, spre deosebire de porcii etc etc etc

Atentie, nu e vorba de cazurile cand apare FatFrumos, te loveste indragosteala si ... se intampla. Sau de femeia care se culca cu seful ca sa nu isi piarda slujba. E vorba de femei care CAUTA in mod VOIT o aventura. Poate fi blamat un barbat ca "se da" la o astfel de femeie?

Evident este adevarat si invers. Barbati sunt probabil si mai multi pe acelasi site si e si de asteptat, dealtfel.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Off topic...ca tot a adus ymcar vorba , voi ati fi de acord ca iubita/ul sau mai ales daca e vorba de unul dintre soti , sa isi creeze un cont acolo?Sa fim sinceri toti care sunt acolo vor ceva mai mult decat prietenie.Pana si pozele vorbesc de la sine.Ati baga mana in foc ca isi cauta doar noi 'cunostinte'?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

nu mi-ar place, dar nu cred ca ash face mare caz daca si-ar deschide un cont si ash stii. Ca trebuie sa mai si aflu ca sa am un cuvant de spus, darash fi cu ochii in patru la tot ce mishca in acel "cont" si l-ash intreba...asta cine-i asta ce face...!

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Bine punctat, Marius.
Citisem candva la un subiect pe forum o replica de genul barbatii casatoriti inseala cu...femei casatorite. Deci balanta se echilibreaza. E clar ca atunci cand un barbat inseala nu o face de unul singur.
Ymcar, da, cam asta este situatia. Si sa lamuresc si ultima intrebare, ptr ca am putina experienta
Denisabia, am si eu cont pe un astfel de site. Asa am cunoscut o alta lume. Se poate si sa intre cineva acolo si sa se limiteze la: curiozitate, cunostinte noi fara implicatii serioase, agatat dar de tip virtual, cochetarie virtuala, insa se poate sa fie si mai mult, pana la o intalnire la o cafea doar, sau chiar sex. Dar asta depinde de curajul persoanei si de intentia cu care intra. Ce vreau sa lamuresc este ca nu toti cei care intra vor o aventura. Sau sunt si persoane singure care cauta ceva serios.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

si sint si neveste disperate care isi cauta barbatzii proprii pe acolo ...stiu eu citeva cazuri.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Elise asta n-o mai stiam cu nevestele.Deci sunt si cazuri din astea.Ar face bine sa puna de-un film.
Alex2 si eu vorbesc in cunostinta de cauza.Acum un an am avut si eu un cont pe un astfel de site.Am fost intampinata de la inceput cu tot felul de propuneri.In cazul meu au venit majoritatea de la barbati ,care erau mai toti casatoriti.Ori nu-i mai satisfacea nevasta , plictiseala , curiozitate etc.Dintr-un procent redus sunt cei care vor ceva serios sau doar sa-si faca prieteni.
Nu mi-as lasa sotul/sotia sa-si puna poze provocatoare , sa nu zic indecente cum am vazut ca se practica.Ce-i al tau nu-l imparti cu nimeni nu , ori da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Si care naiba e sansa sa ii gaseasca?! Ca daca tot sunt "clandestini" doar nu or fi atat de idioti incat sa isi dea datele reale! Cum naiba stii care este din niste zeci de mii?!?! Cred ca e mult mai simplu sa ii cercetezi history-ul din calc!

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

cum care e sansa?! Te uiti pe poze.



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Elise

cum care e sansa?! Te uiti pe poze.



Elise & BBLisa



Vrei sa spui ca exista indivizi atat de idioti incat sa isi posteze pozele in conditiile in care sunt casatoriti?!?!?! Pai asta este o tampenie incredibila! In general site-urile astea au la suta de mii de utilizatori. Ceva de genul 1 din fiecare 100 de persoane intre 18 si 50 de ani se afla acolo. Sansa de a da cunoscutii peste tine este enorma, chiar daca nu te cauta sotul/sotia in mod expres! Ca sa nu mai zic ca e o sansa destul de mare ca cei doi sa se descopere reciproc desi fiecare ar fi preferat pe altcineva


My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Elise

si sint si neveste disperate care isi cauta barbatzii proprii pe acolo ...stiu eu citeva cazuri.


Cateva?

quote:
Ca sa nu mai zic ca e o sansa destul de mare ca cei doi sa se descopere reciproc desi fiecare ar fi preferat pe altcineva

LoooL

Denisabia, si probabil ca nu ai acceptat, exact ce spunea Marius, trebuie acord de ambele parti. Asa ca e gresit sa se doar barbatii.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput