Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Bagi mana in foc ca partenerul nu te inseala?

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 10
carla28
carla28

684 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carla28 un Mesaj Privat
am citit in unele postari ca "nu are timp sa ma insele, ca e prea ocupat", dati-mi voie sa spun ca asta nu e un motiv sa nu insele, ca prea comod, ca nu are timp, daca vrea sa o faca isi cauta timp si tot o face.

personal, cred ca acele cupluri nu se insala, unde este iubire, intelegere, placerea de a petrece timpul impreuna, proiecte de viitor in care ambii parteneri sunt implicati si in primul rand muuult respect, in primul rand fata de el si apoi fata de partenera si familie.

eu, una bag mana in foc pentru al meu, daca asta dovedeste ca am incredere in el si in relatia noastra, as fi dezamagita sa aflu ca el pune sub semnul indoielii fidelitatea mea, ca intr-o zi as putea sa ma uit la alti barbati.

daca lucrurile ar merge prost, prefer sa ne despartim si apoi fiecare sa isi vada de viata, dar duplicitatea nu e ok.

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)
Mergi la inceput
Luna_2007
Luna_2007

31 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Eu am incredere.

Ceea ce nu inteleg este cum de unele femei raman cu sotii lor daca sustin ca nu baga mana in foc ca ei nu le inseala. Adica prin acest "nu bag mana in foc" practic eu recunosc ca traiesc in compromis, in nesiguranta, ca nu am incredere in sotul meu, ca ma astept oricand la orice. Mi se pare trist si m-ar saraci sufleteste daca m-as multumi cu o asemenea casnicie din care lipseste increderea.

"Adevarul este un lucru in mod absolut necamuflabil. De sub toate contrafacerile, de sub toate minciunile, de sub toate aberatiile, oricat de adanc l-ar ascunde, oricat de groaznic l-ar mutila - inca razbate, inca sclipeste, inca respira..."
(Mihail Sebastian - Jurnal)
Mergi la inceput
ymcar
ymcar

801 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiymcar Adauga semn de carte la raspuns
Luna 2007, exista femei care au alte pretentii de la viata, alte principii, alt sistem de valori. Si care considera inselatul ca ceva normal (cel putin in sens de inevitabil in cele mai multe cazuri), ceva ce face parte din viatza. La fel cum considera moartea sau boala. Si tu stii ca probabil o sa te imbolnavesti mai usor sau mai grav in viatza, ca o sa mori candva (peste 100 de ani sau maine!). Si? Te sinucizi de acum ca sa nu traiesti in compromis si nesigurantza?

My life stinks
Mergi la inceput
dianaintruder
dianaintruder

1091 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dianaintruder un Mesaj Privat
Viatza m-a invatzat sa nu bag mana in foc nici pentru mine. Omul este supus gresheli nu suspus ei, si oricat ai fi de principial, nu stii de unde te trezeshti ca o potzi lua razna, o criza de personalitate o femeie de-ti taie rasuflarea, sau pur si simplu pisicul care nu a rezistat la grozavia asta de viatza si o iei razna, curiozitate sau un simplu moment de ratacire.
Se poate intampla oricui sa inshele, chiar si mie care sunt asha vehement impotriva. Doar ca am acceptat asta ca fiind posibil si cum bine zice Ymcar inevitabil, nu inseamna ca nu imi pot construi o relatzie. Nu e chestie de persoana in sine, de x in care nu am incredere, e vorba de a nu avea incredere din principiu, ca ai acceptat o realitate care este super clara (cel putzin asha percepi lucrurile) si ti se pare o naivitate sa speri ca lumea este doar cum speri tu. Plus ca te fereshti sa suferi prea tare sau macar deceptzia este mai mica. E ca si cum te-ai pregati psihologic pentru ceva ce va urma sau e posibil sa urmeze fara sa stii daca si cand te va lovi. In general, sau poate doar eu sunt asha, daca stiu ca o sa mi se intample x treaba neplacuta parca primesc altfel vestea, sau parca reactzionez mai bine decat sa am un shoc

diana
Mergi la inceput

Cristina_C

8099 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristina_C un Mesaj Privat
Nu m-a inselat, nu ma inseala si nici n-o sa ma insele. Uite-asa, ce, nu s-au mai vazut barbati fideli? Daca nu aveam siguranta asta nu ma mai maritam cu el.

Cristina,
mama lui
Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...
Mergi la inceput
coltofeanu
coltofeanu

773 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite coltofeanu un Mesaj Privat
Am o mana mica , fina , delicata .... oare merita s-o bag in foc ?Niciodata !
Mergi la inceput
Luna_2007
Luna_2007

31 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
quote:
Originally posted by ymcar

Luna 2007, exista femei care au alte pretentii de la viata, alte principii, alt sistem de valori. Si care considera inselatul ca ceva normal (cel putin in sens de inevitabil in cele mai multe cazuri), ceva ce face parte din viatza. La fel cum considera moartea sau boala. Si tu stii ca probabil o sa te imbolnavesti mai usor sau mai grav in viatza, ca o sa mori candva (peste 100 de ani sau maine!). Si? Te sinucizi de acum ca sa nu traiesti in compromis si nesigurantza?

My life stinks

Nu, nu ma sinucid din cauza ca o sa mor candva, dar e cu totul altceva sa te casatoresti cu cineva in care nu ai incredere. Oricat o dam la intors din vorbe, realitatea unei asemenea casnicii e cam putreda.

Dar vorba ta, unele femei au alte pretentii de la viata, anume foarte foarte mici. Iar viata ne da la fiecare ceea ce asteptam de la ea.

"Adevarul este un lucru in mod absolut necamuflabil. De sub toate contrafacerile, de sub toate minciunile, de sub toate aberatiile, oricat de adanc l-ar ascunde, oricat de groaznic l-ar mutila - inca razbate, inca sclipeste, inca respira..."
(Mihail Sebastian - Jurnal)
Mergi la inceput

lorelaim

2375 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorelaim un Mesaj Privat
Daca dragoste nu e - nimic nu e! Dragostea inseamna respect, pasiune, prietenie, sinceritate, intelegere, toleranta, viitor impreuna...
Imi iubesc sotul si el ma iubeste!
Mergi la inceput
raresionut
raresionut

1440 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui raresionut  Trimite mesaj yahoo luiraresionut Adauga semn de carte la raspuns Trimite raresionut un Mesaj Privat
Pai pentru el as baga mana in foc, dar pentru mine, nu...

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput
Aprilie
Aprilie

472 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Aprilie un Mesaj Privat
Sint impreuna cu sotul meu de peste 25 de ani...

Daca bag mina in foc ca nu m-a inselat niciodata ? Habar n-am !
Acum 20 de ani nu erau celulare,internet...nici sa fi vrut, nu aveam cum sa aflu ceva.

In facultate exclus (eram colegi de grupa,deci impreuna 24 ore ) dar in primii ani dupa...greu de spus.
Mergea destul de mult in delegatii,mergea des sa-si viziteze tatal (care locuia in alt judet),fara mine pt. ca eu nu eram "amatoare",eu mergeam de 2 ori pe an, de Paste si Craciun

Nu mi-a dat nici un motiv sa-l suspectez asa ca...hotul neprins e negustor cinstit !!

Sa bag mina in foc pt. el ?!
NU.
Da' nici el nu baga mina in foc pt. mine
Mergi la inceput
Pag. din 10 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com