Dupa cat timp v-ati gasit pe cineva ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Depinde numai de ce ai sa-ti doresti si cum ai sa simti tu.
In orice caz, "al doilea" e mereu mult mai bun ca primul (si numai pentru faptul ca nu mai esti la fel de dispusa la compromisuri ca pana acum).
Relatia va avea profunzimea pe care o sa ti-o doresti tu. Poate parea ciudat, insa de regula cel ce vine cu asa o trauma dicteaza in cuplu pana unde, cum si cat de profund evolueaza lucrurile.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

cam dupa 1 an am putut accepta ideea unui nou inceput...
dar pe Fat Frumos l am gasit abea dupa vreo 7 ani de cautari cind mi se lehamesise!
Succes si rabdare la greu

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Sa raspund si eu...desi sincer, am citit povestea ta, si cred ca mai sunt sanse sa rezolvi situatia asa cum iti doresti. Merita sa lupti in continure sa schimbi ceva.

Revenind la intrebare...mie mi-a luat aproape 2 ani sa remarc existenta barbatilor, rareori ma gandeam ca ar trebui sa fiu cu cineva. Dupa 3 ani si ceva am gasit pe cineva cu care am fost impreuna aproape un an, facand o gramada de compromisuri insa...

Abia de anul trecut sunt cu cel pe care il consider sufletul meu pereche si barbatul pe care il vreau alaturi toata viata.
Sunt insa atat de fericita cu el incat uneori ma gandesc ca toti ceilalti mi-au facut un mare serviciu nefiind impreuna cu mine, lasandu-mi sansa sa gasesc un om deosebit.

La mine asadar a durat ceva, aproape 5 ani...ma apropii insa de 34 ani si simt cum traiesc o noua viata, asa cum merit.

Si eu cred, la fel ca Adinag, ca in relatia asta sunt foarte atenta sa nu depasesc niste "limite" in acceptarea comportamentului celuilalt, insa am grija sa ma uit si la mine mai atent.

Pisimuky, iti doresc sa se indrepte lucrurile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Nu pot spune decat ca eu am un baietel de 2 ani...si nu mai sunt cu taticul ui inainte de a se naste.Fericirea am gasit-o abia acum...dupa mai bine de 2 ani...
Si chiar in toamna ne casatorim!
Deci chiar se poate....

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Ma bucur mult pentru tine,Lorellay!Sa fie intr-un ceas bun!Si...Sanatate multa,multa!Si mult bine!Din suflet iti doresc.

Mergi la inceput