FIV 97

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Am intrat sa va spun ca m-am programat in Austria pe 20 februarie la prima vizita.Macar pana atunci dau inainte cu maca si i-mi umflu sotzul de BU si telina.Costa prima vizita € 100 si ICSI € 2450 inclus congelamentul si eventual ET cu blastocit .E OK zic eu.
Pt.amanunte am scris Prof.ului e-mail.
Kitta -o sa vezi ca o sa fie totul bine , nu te lasa
Va pup

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

cE MAI FACETI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

sCUZE, AM APASAT GRESIT.
Kitta, stai linistita, sunt sigura ca totul o sa fie bine. Nu te stersa, este foarte important sa fii cat mai linistita.
Dana p., pe prima pagina la mine apare ca am facut primul FIV La medsana, care a fost nereusit...dar extrauterina a fost obtiuna dupa FIV pe cale normala, si acum sunt dupa un FIV reusit la Giulesti.

Astazi am fost la eco si l-am vazut pe puiut, deocamdata nu se vedea nimic pulsatoriu, adica inima, pentru ca e prea mic. Maine fac 4 spat. de la punctie, si dupa calculul CM am 5-6 saptamani.
Ce pot sa va spn e un moment unic. Imi doresc din tot sufletul sa treceti cat mai curand prin aceste momente fericite!

Mai ma duc la eco peste 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Aniast, teodoran, fericitelor cu puiuti la purtatori. Va doresc o sarcina usoara. Sa creasca mare sambureii la voi in burtica si la 9 luni sa apara pe lume copilasi sanatosi, frumosi si voinici.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Sheritra felicitari pentru programarea facuta, multa bafta! Multumesc pentru urari si cadou la toate fetele de la inatalneala!
KITTA nu fi suparata iubita, vor mai creste, nu renunta la tot ce-ai inceput, poate va iesi un bebe pina la urma!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelormultumesc de incurajari. Am fost pe seara la clinica si am vorbit cu profu' la tel din Israel. Mi-a zis ca nu sunt sanse din astia 2, dat fiind ca Estradiolul a evoluat astfel: dupa 2 zile stimulare - 10.86, dupa 6 zile de stimulare - 88.04. Cica ar trebui sa fie de ordinul 800. Pe seara nu am mai facut Menogonul. Eu am apreciat ca nu vor sa imi ia banii asa degeaba si a zis ca as fi si mai deceptionata dupa, dar eu sunt deja de pe acuma. Care dintre voi a urmarit si estradiolul? Progesteronul cica ar fi bun, azi era 0.21.
Am inceput sa iau MACA de sambata, dar nu am luat decat 2 zile. Asta sa fii influentat cresterea asa de mare. Am uitat sa va spun inainte de a incepe stimularea am avut estradiol 8.56, dar problema e ca nu a crescut cum trebuie.
Cine stie cum e cu estradiolul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Tocmai am vorbit cu dr. meu la telefon. Si surpiza: si-a amintit ca ovarele au reactionat prea tare la tratament si m-a pus sa fac analiza la glicemie si insulinemie .
Citesc pe alte forumuri din strainatate si sunt fete care discuta despre asa ceva in cazul sindromului de hiperstimulare ovariana.
Voi ati auzit de asa ceva?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kitta . Vezi pe prima pagina ca sunt informatii despre estradiol. Daca apoi mai ai nelamuriri intreaba.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Monilandtocmai am citit trimiterea la pagina unde explicai tu cum stateai cu valorile estradiolului. Pai, fetelor, eu sunt mult sub nivelul marii, si penrtu astia 2, daca ar fi sa ii x cu 300 - 400 pt. fiecare, au zis bine aia ca trebuia sa fie in jur de 800 valoarea mea azi, adica dupa 6 zile de stimulare. Deci, s-ar putea sa fie goi pe dinauntru. Oricum, la insistentele mele si pt. pisicu meu, imi va face o inseminare, asta ca sa scape de nebuna sa nu zica ca nu i-a facut nimic, adica de mine. Cred ca stie el ce stie si nu e chestie de mers la noroc.....
Voi ce credeti cu 88-ul meu dupa 6 zile?Oricum o sa ii trag cu Maca in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Profu' mi-a zis sa vin oricum luni la consultatie sa discutam alta strategie, dar sper sa nu imi propuna cu ovocite donate din prima ca nu sunt pregatita pt. asa ceva inca.
Tratamente hormonale nu exista ca sa imi creasca si mie estradiolul asta, care de fapt reflecta foliculii, ca acum sincer nu stiu ce sa mai incep....Ma asteptam sa am si eu macar 5, dar numai 2, si mici unul de 15 si unul de 11...

Mergi la inceput