Mamici de iulie-august 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nma, nu-ti face griji, nu suntem aici doar ca sa ne impartasim vestile bune. Suntem ca sa fim impreuna si la bine si la rau, pana ne vedem cu bebeii in brate si ne mutam la scutece. Ar fi trebuit sa-ti faci un test rapid de urina, sa nu ai albumina. Cred ca exista si kit-uri pentru facut testul acasa, cum sunt cele de glicemie. Daca ai probleme la rinichi fara a fi infectie, exista preparate pe baza de uleiuri esentiale care nu fac rau la bebe. Incearca sa gandesti pozitiv si sa te linistesti.

Carla, 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Samadhi, multumesc. Cand ai tu timp, nu te grabi, ca mai e pana atunci

Alina , mamica d-rei Anya (19oct.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara frumoaselor,

LA MULTI ANI! sarbatoritelor si sarbatoritilor de Sf Ion, (viitoare) mamici si (viitori) tatici.Va urez sarcini usoare si bebei sanatosi.

O seara buna, pupaturi,


Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

Carla, locuiesti in Drumul Taberei?parca vorbesti de mine cu enervatul cu locul de parcare....

va pup pe toate si spor maine la birou pt cele care incepeti serviciul, inclusiv eu, cred ca voi fi o mica zombie dupa vacanta asta!

Crisu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Fetelor vroiam sa va spun ca imi pare f rau, dar nu apuc sa citesc prea mult si nici sa va scriu prea des.
Insa cat pot incerc sa fiu la curent cu ce povestiti si chiar daca nu-s prezenta nu inseamna ca nu ma gandesc la voi.

Bun venit noilor mamici in grup, suntem gasca mare deja.


Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Si eu incep serviciul maine, bleah, de la 7 dimineata.
Si sunt racita cobza, ca sa fie tacamul complet.

Va urez o saptamana usoara si calma,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Samadhi, daca nu e cu suparare ca intreb, la cate saptamani ai nascut la prima sarcina?

Inteleg ce spui despre fiecare zi, si eu am avut sarcina cu risc la Victor si fiecare zi care trecea fara evenimente era o victorie. Pana la urma a fost bine, s-a nascut la 39 sapt si 5 zile, dar numai eu stiu cu ce spaima am stat in suflet 5 luni.

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Na, ca mi-am actualizat semnatura si am capatat si o steluta in plus, sunt junior acum .

Va las acum, pupici la fete,

Anto 13+ siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Ha, ha, ha, Anto, de mult te pandesc sa te trag de urechi sa-ti schimbi semnatura . Cand am vazut ca ai scris, chiar ma gandeam sa o fac. Apoi am vazut mesajul asta cu schimbarea.

Alina , mamica d-rei Anya (19oct.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Crisu, locuiesc in Titan, dar cred ca in tot orasul e acelasi lucru, ca sa nu zic in toata tara.

Acum, mai nou, vecinii mei de alaturi fumeaza la mine in baie. Am fost si eu ca tot omul la WC si era sa raman si ca sa . Ideea e ca aerisirea de la bai este comuna, si degeaba las eu ventilatorul deschis, ca tot a fum miroase si in holul de la baie. Chiar nu inteleg de ce le e greu sa deschida un geam si sa fumeze acolo, e aiurea rau in baie fara geam. Plus ca dragutii mei de vecini ce faceau azi dimineata, duminica, de Sf. Ioan? Evident, desfiintau peretii !!!

Sunt eu paranoica rau de tot si total nesociabila??? OK, aste e. Pai cu asa oameni in jur mai bine ma duc in padure.

Carla, 14+

Mergi la inceput