Nu ma inteleg, dar...sufletul, da...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Bravo!

Insanatosire grabnica sotului! si putere sa treceti cu bine peste aceste greustati amandurora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Cred ca si tu si sotul tau sunteti niste oameni deosebiti. Nu orice femeie ar fi putut sa-i spuna sotului ce i-ai spus tu, chiar daca doar gandurile tale erau vinovate. SI nu orice sot ar fi reactionat ca el! SUnteti niste fericiti ca va aveti unul pe altul, chiar daca acum treceti printr-o incercare grea. Eu zic ca merita sa rezisti oricarei tentatii ca sa pastrezi o asemenea relatie.
Si inca ceva. Tentatii exista pentru toti, iar faptul ca rezista sau nu unei tentatii este alegerea fiecaruia. Si aceasta alegere, denota respectul si dragostea pentru partenerul pe care il ai deja. Practic il alegi din nou pe el, chiar daca puteai fi cu oricine altcineva.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Ma bucur pentru voi ca a existat si exista incredere unul in celalalt.Asta da dovada de cat de mult va iubiti si va respectati.Sa va bucurati unul de celalalt toata viata.

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvilla spune:

Vreau doar sa va multumesc si stiu ca aici in aceasta comunitate virtuala mi-am gasit prieteni adevarati, pentru ca in ziua mileniului trei e greu sa gasesti pe cineva sa nu te judece , doar pentru ca ai curajul sa spui ca ai gresit.
Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Nici nu iti imaginezi cat ma bucur de vestile pe care ni le-ai dat. Acest prag pe care l-ati depasit sunt onvinsa ca va va apropia si mai mult. Tentatii exista mereu, meritul e al nostru sa stim sa il ocolim. Iubiti-va si respectati-va mereu ca si acum!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marcellinna spune:

Acvilla tu si sotul tau sunteti doi oameni deosebiti.
Va felicit pe amandoi si va doresc sa aveti o viata plina de dragoste .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

acvilla, in afara de situatia in care ai totalmente stofa de erou, pentru a gasi resurse sa continui in aceasta situatia ... ai nevoie sa-ti iei de undeva energia si satisfactia.

Nu uita de asta, si cauta acel "undeva" intr-o forma sau alta, inainte sa-l zaresti in vreun alt x. Momentan, dupa parerea mea, aceasta energie si satisfactie ti-a fost oferita de discutia cu sotul tau. Si cred ca dupa aceste cuvinte ale lui, te feliciti pentru ca ai rezistat solutiei usoare. Mai cred ca sunt sanse mari ca sotul tau sa merite dedicarea pe care o acorzi familiei. Se pare ca este un om curajos si VEDE ceea ce faci pentru voi2. Asta este foarte important.

Oricum ar fi conditiile date, ai nevoie sa te simti femeie in continuare. Eu te sfatuiesc sa depui f mult efort in a te rasfata ca femeie, chiar in a te imbraca sexi, cu f f multa atentie pentru felul cum arati. Parerea mea este ca asa e mai usor de rezistat avansurilor unui barbat decat daca acela te gaseste obosita, intr-o pereche de jeansi si ingropata in dosare (vb ca idee, oricum nu te stiu) ... shi pt o clipa te face sa te simti intr-o sala de bal, purtand o rochie de matase. Simte-te fermecatoare in fiecare zi si ii vei evita pe cei care te fac sa te simti doar pt o clipa. Poate ca e o prostie, dar ar putea fi o arma in plus. Nu esti nici robot nici supraom ...

In rest ... sunt niste fete aici ( + Rufus) care au spus niste vorbe absolut minunate, m-au impresionat, chiar daca nu traiesc o asemenea drama.



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky25 spune:

acvilla, m-a impresionat povestea ta, dar eu sunt sigura ca tu ai intelepciunea de a face cum e mai bine atat pentru tine cat si pentru VOI.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Cu lacrimi in ochi citind msajele tale va trimit la amandoi cate o .

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

Nu pot sa spun decat IUbiti-va mult!!!!!!!!!!!
Si nu raniti persoanele pe care le iubiti .Nu merita asa ceva.

Mergi la inceput