durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-te-as ajuta cu mare drag dar eu nu ma pricep...imi pare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Jojo_Mihaunde esti,ce mai faci,nu prea ami stiu nimik de tine.Sper ca esti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Flavia, eu sunt in 9+. Abia acum mi-am corectat semnatura.
Ce bine de tine ca ai stat acasa de revelion cu familia! Ce atita agitatie pentru o noapte care oricum din punctul meu de vedere nu inseamna nimic. Si acuma trebuie sa menajezi, nu sa intinzi mese pentru atita lume. Si daca veneau musafirii trebuia sa stai cu ei pana plecau, si ar fi fost tare obositor.
Laura, si eu vreau poze cu tine. Tu esti tare eleganta si frumusica, si fotogenica pe deasupra. Acuma am citit si eu de chiloteii rosii. N-am stiut de traditia asta, ca imi cumparam si eu unii.
Mirela,daca la prima sarcina nu prea ai avut greturi, e fosrte posibil sa nu ai nici acum. Mai bine, ca tare rele sunt. Pe mine au inceput sa ma cam lase, doar din cind in cind ma mai apuca.
Am tot vrut sa va spun la fetele gravidutze, referitor la vopsitul parului, eu am descoperit vopselele fara amoniac, Loreal Casting si Revlon. Eu zic ca astea merg si in timpul sarcinii. Decit sa stam asa urite si nevopsite.....(adica urite nu suntem, dar parca tot mai bine aratam cu o culoare frumoasa in cap!)

Cristina, 9+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mirelus, ce mai faci, cum te simti? Sper ca bine
Cristina, o sa fie bine de data asta, fii puternica si o sa vezi ca esti destul de pregatita pentru bebe
Eu speram sa scap de greturi, dar de vreo 3 zile am program obligatoriu dimineata si seara , iar in cursul zilei optional.
In rest, sooooomn mult si ameteli. M-am programat la dr luni dupa amiaza, sper sa imi zica ceva de bine, chiar dc n-o sa-mi faca eco acum (la cabinetul unde ma duc acum nu e ecograf ).

Gabi 6w
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Andreea si Nana, ceva vesti???? Nana, tu parca te apropii de ziua 28, sper sa nu ma insel. Zi-ne si noua, sa iti facem galerie!
Mari, tu pe unde umbli? Ce fac cei trei muschetari din burtica?
Della, sper ca nu te iei dupa doctorita aceea sa renunti la dorinta ta de a mai face un bebe. Ai doi copii sanatosi, deci se POATE. Tare frumos cadou te-ai gindit sa le faci copiilor tai. Un catelus mi se pare un lucru absolut minunat. Nu cred ca s-ar putea bucura mai mult de altceva. Eu toata copilaria mi-am adorit un caine, dar nu am primit decit papagali,pesti si hamsteri, ca mamei mele ii era frica de caini si de pisici. Si am fost tare necajita din cauza asta. Acum mi-am luat revansa si am doua pisicute. Daca o sa ma mut vreodata la casa,sigur imi iau si caine.

Cristina, 9+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mai fetelor, Mari ce mai face? mi-am amintit de ea cand am dat peste asta pe net:
http://channel.nationalgeographic.com/channel/inthewombmultiples/?source=gc14
Pare sa fie f interesant.

Gabi 6w
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vivela, este inca prea devreme sa scapi de greturi. In mod normal ele tin cam pana in saptamana 14. Bine, ca dupa sapt. 11, 12 incept sa scada in intensitate.
Lariana, nu ne-ai spus ce ai hotarit cu bebe. Indiferent de decizia luata, noi suntem alaturi de tine si te sustinem.

Cristina, 9+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Michelle si Chantal, io zic ca sunt normale dereglarile astea de la stresul prin care am trecut, io am fost toata viata ceas la 28 zile, dar in ultima vreme ba 40 zile, ba 14, dar sunt sigura ca daca se face sotul bine (si se pare ca se face!!!!) nu vor mai fi probleme.

maine face ala micul 6 ani si nu pot fi langa el, dar sper din suflet si se pare ca tot chinul de aici a meritat si sotul se simte mai bine, si restul de pe-aici simt ameliorari mari (mai e o engl., o olandaca, o rusoaica, un sud-african, un tunisian, un sud-coreean si niscai turci). Simt ca am inceput bine anul!

Sper ca toate sa fi schimbat norocul!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ralu, ma bucur mult pentru vestile bune. Sotul tau e un norocos ca te are linga el in momentele astea grele. Sa dea domnul sa se schimbe la toate norocul in 2007.

La multi ani baietzelului tau!!!!! Sa te bucuri de el toata viata si sa creasca mare, sanatos, destept si norocos!!!!

Cristina, 9+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Ralu, ma bucur ca ne dai vesti bune, suntem alaturi de tine si de sotul tau . Multa sanatate.

Cristina, eu cand am zis ca scap de greata, ma gandeam ca scap de tot, sa nu am deloc, ca pana acum 3 zile nu parea sa am nimic. Stiu ca daca e sa inceapa, te tin cam pana incepe bebe sa miste.

Gabi 6w
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput