Nastere normala sau cezariana

Nastere normala sau cezariana | Autor: laura_ls20

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!
Sunt membru nou si eu pe aici.
As dori sa stiu si eu care tip de nastere credeti k e mai buna: normala sau cezariana. Multumesc [/font=Arial]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Cred ca nasterea normala este mai buna ,dar eu am optat ptr. cezariana.DEfapt am vrut sa nasc normal dar dupa 12 ore de travaliu am chemat dr. meu care ma avea in cura si i-am cerut imediat cezariana ca nu mai aveam forte.A mers totul bine ,eu daca as mai avea un copil as decide de la inceput ptr. cezariana.Nu vreau sa te sperii dar asa scapi de dureri.Bafta si nastere usoara

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Cred ca nasterea normala este mai buna ,dar eu am optat ptr. cezariana.DEfapt am vrut sa nasc normal dar dupa 12 ore de travaliu am chemat dr. meu care ma avea in cura si i-am cerut imediat cezariana ca nu mai aveam forte.A mers totul bine ,eu daca as mai avea un copil as decide de la inceput ptr. cezariana.Nu vreau sa te sperii dar asa scapi de dureri.Bafta si nastere usoara

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Scumpa, nu exista un tip de nastere buna. Medicul tau ginecolog iti va spune precis cum e mai bine sa nasti. Cezariana nu e o optiune, e o necesitate,o operatie destul de dificila, care implica multe riscuri si care se face atunci cand nasterea normala nu este posibila sau implica riscuri pt mama sau fat. Eu inca nu am nascut, mai am cateva zile pana atunci, dar mi s-a recomandat cezariana, din cauza miopiei si a faptului ca sunt micuta de staura.

mariavlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Uite un subiect lung de 10 pagini despre nastere naturala vs.cezariana care a inceput in 2004 si a ajuns pana in 2006 :
http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=26593&whichpage=1&SearchTerms=naturala%2Ccezariana

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Nastere normala cu epidurala! Iti spun eu asta...care am avut doua...cezariene!
Cezariana nu e nici pe departe ceea ce pare!
Zice cineva aici ca scapi de dureri! OARE??? Dar cateva zile dup'aia cine abia se taraste pe coridoarele spitalului si geme la fiecare miscare? Mai, oare am avut eu dureri prea mari? Mai ales la prima....a fost infiorator! Dar...se uita! BB conteaza! Restul...suportam, ca de-aia suntem mame!
Si mai sunt si alte riscuri...sunt sigura ca te vei informa!

_Ella, Emma & Matei

Emma-Andreea, minunea mea....
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput