Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Cristiana, adica la tine s-a declansat nasterea in urma controlului?????????????

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

Eu tare as vrea sa nasc pe 14........ziua indragostitilor!

Dar nu-mi place prea tare treaba asta cu programatul, asa cand are dl.dr. timp, mi se pare ca nu vine pe lume cand ar trebui, dar asta e cezariana programata, n-ai ce-i face...............

Voua va este frica, mie deocamdata nu prea , desi cand sunt singura imi bag prostii in cap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mickyn multumesc mult! Bineinteles ca vreau!Ti-am trimis PM sa-mi dai mai multe detalii.Iti raman recunoscatoare!
Ieri am facut analiza de sange beta hcg si mi-a iesit valoarea 5953,28,valoare care ar fi normala intre 6-7 saptamani.Ar trebui sa o repet maine si in mod normal ar trebui sa creasca.Dar daca merg la Iosup poate aflu ca bebe este bine! Doamne ajuta!
Shine multumesc pentru PM.Imi cer scuze ca nu ti-am dat un mesaj pana acum,dar am fost si sunt tare ravasita! E ingrozitor sa traiesti in aceasta incertitudine!
Va pe toate!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mirela, dar ti-a facut eco intravaginala sau abdominala? La cea abdominala nu se vede prea bine...

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Mirela, iti tin pumnii daca mergi maine la eco..sper din suflet sa ai vesti bune..dar in rest cum te mai simti? ai dureri sau ceva scurgeri??

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Crinuta mi-a facut intravaginala.Dar nu parea prea ingrijorat,mi-a zis sa nu opresc tratamentul si sa vin din nou.L-am intrebat daca este oprita in evolutie si a zis ca nu,ca a crescut normal.Ma gandesc ca poate nu a vrut sa-mi spuna atunci,nu stiu.Oricum nu vreau sa ma grabesc!
Martha nu mai sangeraz si burta nu ma doare deloc.Nici cand sangeram nu ma durea!Sper sa fie bine!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Mirela, e timpul sa credem ca Dumnezeu face minuni! Chiar face, sa stii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

blueeyes,
eu am avu o hemoragie foarte puternica la 6 saptamani, am plans de m-am invinetit, eram convinsa ca am pierdut sarcina, stiam ca pot curge cateva picaturi, dar la mine era balta, mai rau decat la o mentruatie!
L-am sunat pe dr. si nu puteam vb de plans, iar mama care nu ma credea ca sunt gravida era convinsa ca de fapt mi-a venit ciclu, eu nu mai puteam de nervi si ea imi zicea ca e ciclu, ma rog
am vb cu dl dr. care mi-a zis sa fac in noaptea aia un gravidinon si sa ne vedem a doua zi, mentionez, nici un fel de durere, m-am trezit balta...........
s-a dus sotul meu la farmacie, mi-a adus tot, iar eu desteapta cum sunt m-am gandit sa citesc eu prospectul sa vad pentru ce e! Acolo scria ca e pentru tratamentul avortului spontan, m-au apucat pandaliile, am inceput iar sa urlu si nu am facut injectia, m-am dus la spital sa ma vada medicul de garda, l-am trezit din somn, un dr. tanar si dragut nu stiu cum il cheama, oricum mult prea tanar, mi-a parut
Asta mai rau m-a bagat in ceata, ma pus pe mine sa ma uit pe ecigraf sa-i zic daca vad vreo miscare, auzi, ce sa vad eu ca eu nu mai vedeam nici patul, ma rog i-am zis ca nu vad nik, a zis sa stingem lumina ca se vede mai bine, nimik, a chemat o asistenta si o intreba pe aia, ce zici e oprita in evolutie, aia zice nu cred!
Apoi m-a consultat si mi-a zis ca nu mai sangerez, i-am spus ca sunt pacienta d-lui dr, Nayel, pentru care mi s-a parut ca simte un respect profund, si i-am mai spus ca dansul mi-a dat gravidinon, el zice iti dau eu ceva mai bun, utrogestan pe cale orala,!
Iar m-am dus la farmacie, si bineinteles iar am citit prospectul pe care scria ca in primul trimestru se admin doar pe cale vaginala, am simtit ca innebunesc si n-am facut nici una nici alta! sI NICI NU M-A LINISTIT CU NIMIK!
A doua zi n-am mai avut rabdare sa ajung la cabinet la Dl.dr.Nayel, la prima ora eram la spital, dansul in operatii, cezariene, etc...........
am stat vreo 3 ore pe akolo si in sfarsit m-a vazut si mi-a aratat foarte clar cum ii batea inimioara, atunci m-am linistit.............
M-a intrebat daca am facut injectia si cand i-am zis ca nu m-a certat ca nu sunt eu medic sa citesc prospecte..........
De atunci am facut cateva luni injectii si am mai avut si mici sangerari, dar mici, mici...........
Diagnosticul:desprindere de placenta
Cauze????????


Dar a trecut am si uitat, si parca nu-mi vine sa cred cat de disperat eram...........si uite asa am ajuns akum la 37 de saptamani in asteptarea lui bebita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

sandybel multumesc ca mi-ai impartasit din experienta ta!Si eu m-am speriat rau saptamana trecuta cand am vazut ca sangerez,nu foate mult,suficient cat sa intru in panica.L-am sunat si mi-a zis sa ma duc la cabinet sa ma vada.Mi-a zis ca sarcina este,a crescut si mi-a dat Utrogestan si Gravibinon.Cateodata se opreste,cateodata apar iar,ma innebunesc!
Acum nu sunt asa de ingrijorata de aceste sangerari cum sunt de faptul ca nu i-a auzit bataile inimii.
Bine ca la tine nu a fost nimic grav si acum mai ai putin si il tii pe bebe in brate.Nastere cat mai usoara!
rosioara sunt convinsa ca exista minuni.Sper ca Dumnezeu sa faca si in cazul meu o minune!

Mickyn ai primit PM?
Astept vesti de la tine!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:


Sandybell, desi serioasa povestea, ta, eu sunt pe jos de ras. Cred ca toate am facut asa la un moment dat: Io-te ce scrie pe prospect: O fi innebunit doctorul si imi da sa iau dracovenii? Eu m-am uitat doua zile lung la niste ovule, dupa care m-am indurat sa le iau.

Mirela, ar trebui sa fie cu nervii tari, sa vada ca este o problema si sa nu iti spuna... PArerea mea.Hai mai, sufletel, fruntea sus.

trebuie deschis capitol noi.. FLorentina???, somebody, anybody? Heelp
Eu una am cautat de o ora sa gasesc ceva instructiuni, si nu am reusit


Shine 38

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput