Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa, merci de info... sper ca-mi da si mie
eu nu pot sa-mi car fata in marsupiu decat prin casa (si mamaaa ce-i mai place) ca nu incape in el cu tot cu costumul de iarna.... pur si simplu nu pot sa o var in el asa voluminoasa, desi scrie pe el ca e pana la 9 kg [p:((] ... la voi inta micutii in marsupiu asa infofoliti?

Dia de Oana
poze Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa, m-am intors de la somn .... am prins si eu o ora de somn langa fiica-mea .... desi n-am prea dormit ca atata a fornait, chicotit, sforait, scremut in somn si eu ma trezeam de fiecare data sa vad ce face..... ciudat ca numai la somnul din timpul zilei mai scoate asa sunete, noaptea nu

Dia de Oana
poze Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

danita la fetita mea i-au aparut bubele pe fata exact dupa ce am inceput sa o pup...ca nu stiu ce m-a apucat cu pupatu pe fata, acu o pup doar pe picioruse cand ii fac masaj

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

am pus poze cu aspiratorul nazal-minune .... nu mai stiu cine m-a intrebat cred ca Ralumat:
aspirator nazal

Dia de Oana
poze Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

doua intrebari am si eu:
1-cat costa vaccinul daca e de cumparat?
2-intrebarea nr 2 va urma mai tarziu, dupa ce imi amintesc ce o fi fost prin mintea mea...

chris + alexandra
bebe alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

gata!
2-cum bubite de la pupat? si ce faci in situatia asta, nu mai pupi bebelul cat timp?!?!?

chris + alexandra
bebe alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dandusa- si pe noi ne-a programat la vaccin destul de tarziu pe 23 ian,noi l-am ales pe cel cu bani il comanda doctorita de la bucuresti si ne costa mai putin 1.4 mil

Dia1609-cat ai dat pe aspiratorul nasal? eu am din ala care se monteaza la aspiratorul de casa si e cam incomod sa scot de fiecare data aspiratorul mi se pare mai bun sa cum ai tu

Bamboletta si Antonia-Gabriela (1 nov 2006)
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"
"Poze Antonia-Gabriela"
SARBATORI FERICITE !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

Multumesc pt felicitari.
Am avut o zi...de dinineata am fost la control si cand am ajuns la spital si am sunat-o pe dr-a ,mi-a spus f senina sa vin dupa 11,ca ea nu e in spital(era ora 9,cred ca uitase ca ma chemase).Noi fiind si cu Sebastian,ca eu nu ii dau decat san,nici macar ceai.In fine in apropiere de spital sta bunica mea asa ca ne-am dus la ea sa il vada pe stranepot,daca nu aveam optiunea asta trebuia sa-mi petrec juma de zi in masinaAm o dr-a zapacita rau.
Referitor la lucruri inutile cumparate,nu am avut asa ceva.Haine am luat de la 3luni in sus,stiam ca bb e mare.Sterilizator nu am la ce sa folosec(pt o suzeta-pot sa o fierb linistita).In schim am avut o problema cu "pampersi"(si am avut de la mai multe firme)pt2-5Kg,mai meru il gaseam ud.Acum am trecut la 2 si nu am mai patit.Eu am cumparat de la inceput nr 2,dar am primit nr 1 de la prieteni.
Tema zilei:noi vrem sa-i facem Teodorei intai asigurare,am amanat-o pana in primavara ,am vrut sa vedem cum ne decuracam cu bani.Si cred ca o vom face la AGI life,acolo avem asigurarea de viata a sotului.
pupici
Ana mamica de doi iezi Teodora(20.04.2004)si Sebastian(11.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

Dia eu te-am intrebat de aspiratorul nazal, problema este ca nu pot sa il vizualizez, help!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Multumesc ca mi-ati raspuns vis-a-vis de vaccin...,eram ingrijorata ca va fi prea tirziu cind ne-a programat doctora

LORY,
am un marsupiu normal,nu este de firma ,dar este foarte rezistent,un milion am dat pe el anul trecut ,pentru nepotul meu...,acum el a crescut si masa' ,mi l-a dat mie...,este foarte bun ,are fermoar in fata si pot sa o pun si cu fisul gros pe ea...

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)
poze crinuta
poze dandusa La baita

Mergi la inceput