Cu sacul plin la sfarsit de an

Cu sacul plin la sfarsit de an | Autor: blue eyes

Link direct la acest mesaj

Si am ajuns taras grapis la capatul unei carari ale padurii numita viata. La capatul potecii se afla un luminis unde as vrea sa poposim, sa lasam jos sacul cu numarul 2006 si sa scoatem din el ceea ce s-a adunat de-a lungul anului trecut: bune si rele. Pe cele bune le punem de-o parte, le vom pastra si ne vor insoti pe cararile padurii. Pe cele rele le vom arunca in paraul negricios care curge la marginea luminisului. Le va duce departe de noi, acolo unde le e locul: in Pestera fara iesire.
Pun sacul meu meu jos si vad ce scot din el. Dau de un barbat care mi-a facut mult rau. Ptiu, de el se agata ca un scai o femeie aroganta ! In paraul negricios cu ei !
In sac dau de doi omuleti pe care ii chem Talisman si Amuleta, purtatorii mei de noroc si fericire.
Scotocind mai departe dau de niste hartii de la niste scoli. Vad si o inima in sac! Semn de iubire. Ma intreb daca nu mi-a cazut inima in sac. Nu, nu e a mea! Inima mea a ramas in piept si bate. Inseamna ca a dat nas in nas cu o alta inima? Semn bun!
Continuu scotocitul in sac si dau de o poarta. Ma intreb ce-o insemna? Sa fie locuinta noua? Sa fie portile care mi se deschid dupa ce am inchis cu mult zgomot o alta. Mi-a trebuit multa forta sa o inchid si m-am ranit tare. Tot in sac vad multe figuri de oameni. Mi se par fete cunoscute. Dar de ce nu au vorbit pana acum cu mine? Pentru ca eram invaluita intr-un val gri inchis, nu puteau sa-mi vada adevaratul chip. Ah, iata si valul cenusiu in sac! Il arunc in paraul negricios! Vraja a fost rupta. Trag adanc aer in piept, ma intind pe iarba si vad florile din jurul meu, vad fluturasii zburand. Alaturi de mine sunt Talisman si Amuleta si oamenii carora le sunt draga. Mai e si inima. Ma intreb ce sa fac eu cu ea? O pastrez ! Poate va incepe din nou sa bata. La vita è bella!

Aud pasi in jurul luminisului. Probabil sunt alti oameni cu saci in spate. Iau ce mi-a ramas bun si ma dau la o parte lasandu-le loc pentru sacii lor. Cine stie ce vor scoate din ei?
Acesti oameni sunteti voi, forumisti ca mine, pe care va invit sa golim sacii sa vedem se s-a adunat in sacul numarul 2006.


_______________________________________________________________________________
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
___________________________________________________________________________________
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Al doilea copilas, Stefan, multumim Domnului pentru aceasta a doua binecuvantare! - oameni grozavi si povesti minunate cunoscute in familia DC, multe lucruri ce ma ajuta sa fiu un om mai bun.
o promovare a sotului, o masina noua, dar mai presus de toate zilnic bucuria zambetului fericit al copiilor nostri, rasul lor cristalin, iubirea pe care ne-o transmit ei neconditionat!

Gratiela, mamica strumfilor "Ayla" si "Nunutz"

Mergi la inceput