FIV 96

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Ioanatugs, multumesc mult si pt urarile dinainte..n-am mai apucat sa scriu.
Momentan ma simt bine, nu-mi vine sa cred ca sunt insarcinata. Probabil ma va convinge echografia din data de 8 ian cand voi afla si cati bb sunt. Iti urez si tie bafta multa pentru anul asta, fie ca la sfarsitul anului sa iti tii in brate bebelusul mult dorit.


Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

LA MULTI ANI!!!
In sfarsit sunt acasa . Am chefuit ca nebunii .

Va pup pe toate si astept noutati si cel mai repede de la Kitta, Madalina, Liana, care vor fi primele reusite ale anului 2007 (aici pe forum ).



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

LA MULTI ANI!Am nevoie de ajutorul vostru.am 31 de ani si de 11 ani ne dorim un bebe.am fost diagnosticata cu sterilitate secundara ,operata laparoscopic pe trompe si o incercare de FIV care nu a ajuns la final.simt nevoia sa discut cu cineva pe acest subiect.nu mi-am pierdut speranta dar am nevoie de sfaturi.astept un raspuns si va multumesc din suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

nu trebuie sa te descurajezi.si eu am tot la fel si am reusit in ungaria la al 3 fiv.ai incredere ca cineva de acolo de sus nu ne uita adevarat ca mai greu dar pana la urma in bine .nu te descuraja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

nicoll75 bine ai venit la .

Spune-ti povestea ca sa ne va fi mai usor sa-ti dam sfaturi. Toate de la acest subiect am trecut sau vom trece printr-un FIV. Asa ca te intelegem foarte bine.
Unde ai facut FIV-ul? Cu cine? De ce l-ai oprit? Cand il vei face pe urmatorul?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

NICOLL bine ai venit,iti doresc sa fugi cat de repede la odisee.

cum a spus si MONILAND spune-ne mai multe despre tine sa te putem ajuta.

LA MULTI ANI!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll75 spune:

Acum 12 ani am avut o sarcina oprita in evolutie.la 3 luni am fost nevoita sa renunt la sarcina.de atunci nu am ramas niciodata.am incercat foarte multe tratamente,dar nici un rezultat.in 2001 am ajuns la Medsana unde mi sa recomandat laparoscopie.am facut-o dar fara rezultat.in 2003 am inceput tratamentul pentru FIV dar organismul meu nu a raspuns la tratament.estradiolul avea valoare foarte mare.am mai incercat o data dar am avut acelasi rezultat.medicul meu nu a stiut sa-mi explice de ce.am facut pauza si in acest an mai vreau sa incerc.in dezavantajul meu este serviciul sotului(este marinar).as vrea sa aflu mai multe de la voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Bine ai venit nicoll, sunt sigura ca aici vei gasi multe informatii utie. Cine a fost medicul tau..cum adica ai intrerupt FIV-ul?exact ce s-a intamplat nu ai "produs" nici un folicul? Fiv-ul unde l-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

LA MULTI ANI! la toata lumea.
Mamicilor aveti grija de bb si sa ne chemati la botez.
Noi am petrecut bine,sper ca si voi. Ieri am fost la Sibiu si am vazut un spectacol pirotehnic impresionant. Mi-a placut.
Va pup si sper ca [size=2]anul 2007 sa ne aduca sanatate si mult ravnitul bb in brate.[/size=2
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

nicoll, imi pare tare rau ca ai ajuns aici.
Si eu am oprit un FIV din cauza riscului de hiperstimulare. Am produs multi foliculi si aveam estradiolul peste limita maxima ca sa se poata declansa punctia. Asta s-a intamplat in decembrie 2005. In iunie 2006 am reluat tratamentul pentru FIV. De data asta estradiolul a fost la limita superioara dar nu a depasit-o. Am luat diphereline in fiecare zi de stimulare (pe langa puregon). In felul acesta ,zic eu , a fost sub control estradiolulul.

Tu ai produs ceva foliculi? Laparoscopia e foarte bine ca ai facut-o. Diagnosticul care vii s-a pus a fost unul de genul "inexplicabil"?
Unde vrei sa faci FIV-ul?
Ce vrei mai exact sa aflii de la noi?
Ai facut de ambele dati cu acelasi dr.? Unde?

Monica

Mergi la inceput