Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, ai imbatranit... Tu ai confundat-o, nu eu . Ia uita-te mai bine.

Eu sunt la munca, dar e liniste si pace, poate plecam mai devreme, ca nimeni n-are chef de treaba.

Marce, ai grija de tine!

Diana si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...k dehhhh... asta e! E dimineata pt mine...
Cind va vad la ce ore postati, ma apuca invidia! Eu numai spre 11 ma trezesc si atunci ametzita si mai obosita decit inainte cind ma trezeam la 8. Dak asa o sa o tina 2 luni ...imi iau cimpii!

Bueeiii... nu mai dati cu k nu ma mulg in fiecare zi. Ce impresie aveti voi? K alta treaba nu am ce face? NUUUU... Am incercat si eu o data, de curiozitate, sa vad dak iese ceva...pt k, conform planului de pe net, trebuia sa apara primele picaturi, bla bla bla... Si gata! Mi-am satisfacut curiozitatea si in plus, a vazut si cum functioneaza (si dak functioneaza) pompitza mea. Si in plus...doaaareeee... asa k nu am de gind sa mai incerc... Vad eu atunci ce o sa fie, dupa ce nasc.



Marce 31+

Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Gata! Am reusit sa vb cu Yagmurica!

Retrag cele spuse mai devreme, Alma. Acum situatia e diferita. Ea nu prea mai are lapte pt k bebe nu a vrut sa suga, si doar din muls nu a iesit mare lucru. Pe linga astea, a avut niste probleme destul de mari. Febra era de la un inceput de infectie, pt k i s-a inchis colul si lohiile nu au inceput sa se elimine, deci tot singele se stringea in uter. A trebuit sa fie chiuretata citeva zile la rind k sa ajute la eliminarea lor si nici acum nu au inceput sa se elimine cum ar trebui in mod normal. Din pacate, e de vina uterul ei fibromatos. Ea e obosita rau si stresata.
Bebe Luca in schimb e bine, e pe formula NAN si maninca mult. A luat in greutate si e un frumos!
Va fi externata simbata cel mai probabil. Ai ei nu mai sint la ea si va fi singurica. Are interdictie pt urmatoarele 2 luni, sa ridice sau sa care, nici macar pe bebe Luca nu are voie sa il ridice. Nu are pe cineva care sa o ajute macar la cumaparaturi. Poate dak stiti pe cineva in Cluj care o poate ajuta, ar fi de real folos! Mi-e ciuda k e asa departe...offffff....

Va pupa si va trasmite salutari...

Te pupam si noi, Manu... si sa te faci bine cit mai repede!

Marce 31+

Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

mah......asa e,am imbatrinit....io spusei asta.....da' de ce mama naibii nu mai stiam? Poa' sa-mi spuie cineva?

Ma duc sa ma cosmetizez.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Fetelor vad ca ati petrecut un Craciun frumos, si mai ales linistit, si noi la fel.
La ora 17:00 coiii au fost cu maica-mea la slujba de Craciun pt. copii la biserica, timp in care noi am facut bradul si am pus toate cadourile sub el, cind au venit a fost hail lumii, ca numai cadourile celorlalti le luau si le desfaceau. De la maica-mea toti in afara de mine au primit pijamale, eu am primit 3 oale minune de diferite marimi. Eu am fost la cazarma de americani si i-am umplut pe toti de parfumuri, care sunt foarte ieftine acolo. Mie mi-am facut un moft si mi-am luat un Nokia 7373, extrem de chicios, roz de fetite. Andreas a primit un turn de control de la Playmobil, diferite marfuri pt. pravalioara lor, pe care le-am luat-o impreuna amandorura, ca sa se joace impreuna, o casa de marcat, o masina cu telecomanda de la Papa, si un circuit de cursa cu masinute de cursa electrice, papuci de casa de la Cornelia (fata au-pair), caciula si fular de la matusa-mea, animale salbatice din plastic, dulciuri cit cuprinde, Yasmin a primit o calareata cu cal, animale domestice de plastic, 2 cosuri cu marfuri pt. pravalie, de la Papa o bucatarie cu aragaz, cuptor, frigider, etc, si toate ustensileie, bijuterii de la Barbie, caciulita si fular diferite haine, etc.

Mult prea mult!

In fiecare an spunem ca nu le mai cumparam atitea, si tot asa facem.

A doua zi de Craciun in schimb au fost in vizita la cilinca la Papa, si au ptimit si cadourile de la el, se pare ca procesul e pe rol, va fi cindva in ianuarie, si apoi el va fi expulzat. Mi-a trimis din nou scrisori, nu le-am citit pe de-a-ntregul, pt. ca numai ma enervez, acum pe langa rugaminti, si regrete, a trecut si la ameninteri, refuz sa-i dau curs in vreun fel.

Nu mai am timp sa ma intind ca sunt la job, in caz ca nu ne mai vorbim anul asta, va urez
LA MULTI ANI!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna seara tuturor. Intru foarte pe fuga, la ora asta nu pot sta pe net. Am citit de Yagmur, eu as putea sa ma reped zilele astea pana la Cluj pentru cateva ore. Marce, daca crezi ca ar ajuta-o cu ceva, da-mi nr. ei de telefon intr-un PM sau trimite-mi un msj off-line pe mess. Revin la noapte :)

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Io trec la bagaje acum,desi nush daca mai am chef sa le fac si pe astea......poate maine dimineatza?

Alma,pregateste-te mama,ca venim!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Nu inteleg de ce nu pot dormi la ora asta . Marce, tu macar ai o scuza cu burtica si cele aferente... da' eu n-am nici o problema... Si nici nu pot face nimic constructiv in timpul asta, ca Sara are mai nou un somn foarte usor si protesteaza imediat la cea mai mica miscare, nu pot nici sa aprind lumina sa citesc, pana si cu tastatul trebuie sa am mare grija sa n-o trezesc.

Brenda, drum bun si distractie placuta!

V-am pupat, noapte buna!



Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ameera...nu esti singura!

Siiii ...eu cred k nu dormi k sa ma sustii pe mine moral!

Marce 31+

Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Deci.....stati la claca noaptea,cind altii dorm....bineeeeeeee....

Pai buna dimineata,v-am facut si cafeaua,stau s-o si beau,pe urma fug la bagaje si ma imbarc spre Buzau...

Frig al naibii,dar aia e,e decembrie,nu avem ce face!

mai vin.........

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput