Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ahhh sper did tot sufletul k Raducu sa fie bine. Speram sa intre Brenda sau Ril sa ne spuna mai multe. Multa sanatate ii doresc si sa ii treaca "buba" repede!

Hai k sint k babele ...am uitat sa mai scriu ceva ..pe ultima suta de metri...

Alma,
in ce vacanta pleci? Banuiesc k nu la mare...desi pare vreme de

Si in alta ordine de idei....

Pleaseeee... Fetelor ...ziceti-mi si mie cum e cind se rupe apa? Cum arata lichidul? Cit este de mult? La ce sa ma astept? Se poate pierde si lichid treptat ...cite putin nu tot dintr-o data? Dak am colul inchis mai e posibil? Nu de alta...dar m-am panicat putin in seara asta k am obs pe lenjerie o scurgere mai apoasa si ceva mai multa k de obicei... (sa ma scuze barbatii k vorbesc despre asta ...dar asta e!)

Marce 33+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza. Imi cer si eu scuze barbatilor, dar vreau sa-i povestesc lui Marce putin despre scurgeri . Cam asa ceva am observat si eu, cum zici tu. Fusesem la control recent si totul era ok, colul inchis. Chestia asta m-a tinut vreo 3-4 zile, da' nu l-am sunat pe dr pt ca urma sa am o eco peste inca vreo 3 zile si mi-am zis ca n-o fi asa grav. Abia cand am vazut firisoare de sange l-am sunat pe dr. si s-a dovedit ca ce pierdeam eu erau de fapt bucatele din dop. Dar nu e obligatoriu sa fie sange. La mine a curs mult sange si cand s-a rupt apa, insa din cate stiu de la alte mamici, la ele a fost un lichid limpede. Deci... daca ti se pare ca ceva nu e in regula, suna-l pe Anca. Pentru ca si dopul, si apa, se pot pierde brusc (si atunci n-ai cum sa ratezi momentul, stii sigur ce s-a intamplat), dar si putin cate putin. Vezi cum se prezinta situatia si maine, dar daca e tot asa, trebuie neaparat vazut ce se intampla. Sa ne tii la curent!

Chiar, Alma, unde pleci?

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

A, inca ceva, Marce. Pana te lamuresti daca e sau nu vreo problema (sper ca nu) nu te misti din pat!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ie-te k nu dorm....

Asta asa k fapt divers...

Ameera, mercic de raspuns... mai vb miine

Noapte buna tuturor sau... o dimineata frumoasa, cum preferati

Marce 33+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Miria, bine ai venit!
Marce, nu vrei sa nasti la Cluj? Daca tot nu dormi noptile, sa vii si sa stai cu Luchitza ptr ca nici el nu le doarme. Azi noapte a fost prima noapte in care am cedat. Am bocit vreo 3 min. maxim, peste capul lui bb. Nu mai puteam.. a facut colici dupa fiecare masa de seara.... De azi trec pe Sab Simplex, Debridat nu stiu ce sa mai incerc..
Acuma, iarasi e constipat... bagat termometru, dar a facut doar un pic. Eu am dormit fix 2 ore si abia ma tin pe picioare. Ziua nu pot dormi..
Inca nu avem pediatru; trebuie sa rezolv si problema asta...
In fine, scuze ca imi descarc frustarile si oboseala aci, dar voi sinteti prietenii mei...si sper ca ma intelegeti.
Brenda, sper ca Raducu sa fie bine. Astept vesti.
Alma, vreau si eu in vacantza. Chiar am nevoie de o vacantza... inainte de a incepe lucru. Poate ma duc undeva cu Luca, dar nu este oare prea mic? Sau vin la Buc... si consider asta o vacantza..
Bagheera, sau sa vin cu voi la shopping? Nu sint mare amatoare de shopping.. dar in Germania mi-as gasi si eu haine care sa intre pe mine...
Ameera, pupici tie si fetitzei
Gabi
, ce mai fac prichindeii? Au dormit aseara?
Alex, merci de sfaturile de aseara.. Te tin la curent cum este cu Sab Simplex. Si Claudiu e un scump...
Eliza, pupici
Revin mai tarziu.. intr-un mood mai pozitiv..Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur,fa un bine si intoarce-l pe Luca pe burtica. Dormitul pe burta e sanatos pt coloana si totodata ii maseaza si burtica. Ai mei copii au fost culcati aseara la 9, cu mari sperante sa adoarma mai devreme ca de obicei. La 11 si ceva erau inca fresh amandoi, poate o asteptau pe Marce sa se trezeasca
Marce, la mine lichidul a fost rupt de dr cand am nascut, e lichid transparent in cantitati imense.
Scurgerea poate fi si de la o infectie sau poate ai racit un pic?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alex va trimite salutari! Am vorbit cu el pe mess, n-are timp sa intre pe forum acum.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara!
Gabi, multumesc!
Ce harnici sunteti, de azi dimineata nu a mai dat nimeni pe aici. Daca organizati vreun miting de protest sa o aduce fortat pe Brenda inapoi, eu sunt de acord, dar sa stim si noi, nu?
Miha, nu stiu ce e cu contul ala, mi-e mi-au spus ca este pe valuta si azi nu am putut depune. Nu mai aveam datele Brendei ca eram in stare sa-i trimit ei si sa-ti dea ea tie personal. Desi ma gandeam ca era o bataie de cap in plus, caci Bucurestiul e mare. Da-mi te rog cumva un raspuns.
Marce, ce face burtica? Eu azi dimineata nu am putut intra pe forum, tu nu mi-ai zis nimic de scurgerile de azi-noapte, ma si sperii de ce am citit.
Gashca, pe unde sunteti?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare.....
Mi-am revenit in sfarsit..azi am cedat nervos... dar a trecut.
Noroc ca a venit prietena mea Danutza in vizita si am iesit la plimbare. M-a gasit plansa si disperata...
Alex, i-am dat Sab Simplex si e calm Luca. Nu are chef de somn, ci de joaca.. dar e calm...
Va las acuma... ma duc sa fac dush si sa ma bucur de un Luca linistit.
V-am pupacit

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Vad k nu ati forumat prea mult...

Yagmur, imi pare tare rau sa aud k tu si bebe Luca faceti nopti albe. As fi vrut sa fiu mai aproape... macar ne tineam de urit cu insomniile astea. Sper sa vii totusi in vacantza aia la Buc inainte sa te apuci iar de munca.
Fetelor, mercic de raspunsuri... m-am mai linistit! Deocamdata vad k nu mai e nimic care sa alarmeze.
Alex, noi am vb pe mess... Dak iti zeceam de scurgere, crezi k puteai sa imi explici cum e ? (glumesc...dar tu stii asta deja!) Acum serios vorbind...eu incerc sa ma controlez si sa ma autocenzurez...adik sa nu plictisesc pe nimeni cu problemele mele. De ex, prietenelor mele care nu au copii si nici gind sa faca, cind ma intreaba "ce mai faci?" nu incep sa le insir tot ce ma supara si ma framinta si sa le explic prin ce trec...pt k vad pe fatza lor k nu le intereseaza cu adevarat si de fapt au intrebat asa , k fapt divers, ce mai fac. Imi aduc aminte k eram la fel...adik acum citiva ani, cind nu ma gindeam la copii, dak cineva imi vorbea de copilul/copiii ei la nesfirsit, ma plictiseam oarecum, in final.
Asa k ...incerc sa ma adaptez situatiilor diverse si sa pot purta tot felul de conversatii, sa nu o iau razna si sa ma blochez doar pe anumite subiecte.
Asa k, Alex, cu draga inima iti zic ...dak kiar te intereseaza!

Marce 33+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput