Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Mey Alex, intri doar asa fara sa lasi cafeaua? Nu-i nik, o fac eu, haideti repede sa nu raceasca!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Gabi, eu nu beau cafea. Dar face secretara ptr toata lumea.



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Gabi, eu nu refuz cafeaua...
In curand o sa ajung dependenta de ea, desi nu eram. Aseara pana a adormit printul meu l-au chinuit colicii.. iar acuma, e constipat. I-am dat un supozitor (o parte din el) si sper sa rezolvam problema ca tare rau sufera.

Ar trebui sa ajung la job. O sa mi se angajeze oameni la mine in departament si eu ar trebui sa le iau interviu. Sper ca totusi colega mea sa faca treaba buna.. si cand ma intorc sa am oameni buni la Oradea ptr ca eu trebuie sa-i coordonez.

Ma duc la bebe Luca ca tare sufera... sa-l mai linistesc un pic.

Pupici la toata trupa

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Alex2

Gabi, eu nu beau cafea. Dar face secretara ptr toata lumea.



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



Alex, nici eu nu beau deloc cafea... dar o fac, ca doar sunt secretara

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

ohoh ce de mesaje. ca de obicei. noi suntem gripati. ne-a luat duminica si luni si ieri ne-a fost destul de rau. azi bebe e mai binisor, dar eu sunt capie dupa noptile nedormite. cica viroza asta circula si afce ravagii. pe noi doi ne-a pus in fund. bebe a inceput cu rosu in gat si tuse seaca, a facut apoi febra si behaia ca o capra, s-a infundat nasul, nu poate respira si il aspir eu, nu doarme e nervos, m-a rupt in doua.eu sunt azi foarte ametita, abia ma tin pe picioare, stomacul meu e gol ca s-a evacuat sintgur de pe la 4 dimineata, ma doare capul si am febra. bine ca piticului i-a scazut ca febra la care ajunsese 39.5 m-a bagat in sperieti.asa ca gabi draga mie cafea daca poti intravenos, asa ca te rog baga si un garou [e langa ceasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

marcelina care va sa zica faci cumparaturi. vezi sa nu patesti ca mine la munchen cand in 7 luni jumate m-am dus si mi-am luat niste bascheti de care eram indragostita, mar 36 ca asa purtam eu. ma strangeau dar am zis ca deh, am picioarele umflate si i-am luat. din pacate ma strang si acum ca piciorul a mai crescut un pic asa ca i-am dat unei super fetite care sper sa ii poarte cu placerea cu care i-am cumparat eu. si ca sa probez m-am ascuns dupa rafturi desi acolo nu se formalizeaza nimeni din asa ceva. asa ca spor la cumparaturi dar mai bine ia ceva de papa si lasa cumparaturile pentru dupa nastere. daca o sa ai cum si o sa fie nevoie sa faci un drum in germania, in vizita, sau mai stiu eu ce...hi hi hi, poate mergem amandoua la un shopping therapy, fac eu rost de bilete de avion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

brenda imi pare rau sa aud asa ceva. mie o sa imi lipsesti dar te inteleg. stii ca si eu am avut o perioada cand am disparut de pe msg, ptr ca nu ma mai simteam in stare sa mai vorbesc cu nimeni. mi-a fost insa si mai greu si tu cel putin in perioada aia mi-ai lipsit foarte mult. as aca te astept cu drag sa te intorci. intre timp te pup mult si iti tin pumnii in toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Cine vrea sa mearga la Cati la spital? E internata la Budimex (zona Brancoveanu), la etajul 2 la 214




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ca sa nu mai spuneti ca nu e zapada in Romania, va trimit poze pe care le-am facut weekendul asta, in Parang :-)

http://good-times.webshots.com/album/556939780eCljtl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna seara!

Am prins in sfarsit 10 minute de pauza... am muncit asa de mult zilele astea incat am impresia ca m-am intors din vacanta de cateva saptamani, nu de 3 zile. Sara imi umple aproape toata ziua, asa ca nu ma pot apuca de lucru decat dupa 12 noaptea. In timpul zilei o mai tin langa mine uneori si ii citesc ce traduc sau cursurile pe care le pregatesc, dar isi pierde interesul destul de repede :) Iar singura nu prea sta, ii trebuie companie, entertainment ... Oricum, nu stiu cat mai rezist in ritmul asta, cred ca o sa incep si eu sa caut o bona. Problema ar fi ca nu imi trebuie decat pentru vreo 4 ore pe zi si din cate am auzit pana acum, toate vor sa lucreze 8, chiar 10 ore pe zi...

Yagmur, asa de rau imi pare sa aud cum se chinuie Luca :( Si din pacate unii copii nu reactioneaza la nici un medicament pentru colici, cu Sara le-am incercat aproape pe toate si degeaba... Sper ca in cazul lui Luca sa nu fie asa, si sa-i treaca repede. Il pup cu mult drag!

Bagheera, multa sanatate amandurora! Ce varsta are bebe?

Eliza, foarte frumoase poze. Mi s-a facut dor de iarna... aproape ca am uitat cum era.

Ameera si Sara

Mergi la inceput