Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neeeeeeeeeeeeee..............nu se poateeeeeeee..........cind sint eu pe aici si vorbesc singura,nu intra nimeni,cind lipsesc eu,se bat turcii la gura voastra.....
Pai o sa lipsesc mai des,ca-mi place sa va vaz asa vorbareti.....

Io am inceput nenorocirea,adica serviciul,cu alte cuvinte,de-aia am absentat,asa ca......absenta motivata.....!

In alta ordine de idei,astazi la serviciu,imi faceam deja sicriul.....ma doare spatele,oameni buni.Ma dor omoplatii de mor,nu e o durere acuta,ca la spondiloza sau altceva,e o durere intinsa,aproape ca o arsura,care nu ma tine,dar ma streseaza.....Din cind in cind se mai simte si in fata.....
Evident,ca primul gind a fost ca am ceva la plamini,gind care persista,ca durerea nu cedeaza la antiinflamatoare,nu cedeaza la antinevralgic,nu cedeaza la nimic.........

Deci.....acestea fiind zise,nu-s in oceanele mele......cine ma scoate.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Si eu pe baricade, nu v-am parasit. Acum sunt singur, vali e la exa pana duminica. Asa ca pana atunci tb sa-mi fac de lucru pe aici.






"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai poti sa-ti faci si in alta parte.......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna seara!
Brenda, un masaj, ceva?
Eu am fost prezent pe aici zilele astea, macar sa fac prezenta si-n avans. De luni incep si eu lucrul si voi intra mai rar. Acum mancam pufuleti si dansam pe melodia "Nu mi-e frica de Bau-Bau"
Ril frate, bine ai revenit! Si cred ca aici e cel mai bine sa-ti petreci timpul. Eu asa am facut zilele astea? Ce faceam fara voi?
Hai ca intru si pe mess putin.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am inteles acum, voi doua ati fost cu acelasi tip, care e un nemernic si-acum depanati amintiri . Gata, e ok. Pai voi vorbeati pe mess si continuati aici, de-aia nu intelegeam eu mare lucru. Marcela, ar fi ok si pentru mine sa vorbesc cu vreo ex-a de-a vreunui ex, daca e fata de treaba, n-am ochelari de cal.

Alex, fostul meu sot era de alta religie, dar s-a botezat ortodox cand s-a casatorit. Oricum el nu e prea religios. Tu insa cred ca nu vrei sa renunti la religia ta, de-aia e mai complicat.



_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yana25 spune:

Buna seara:)
Sunteti f vorbareti,inca mai recuperez la citit:)
Eu sunt racita :( iau antibiotic si vit C + lichide cat cuprinde:)
Bebe misca din ce in ce mai tare sigur vrea sa fie atlet or ceva prin domeniu.
Marce felicitari pt 33 sapt:) mai ai putzin si o sa fii mamica:)
Yagmur,ai un bb superb multi pupici .
Bagheera iti tzin pumnii stransi!!!
Brenda esti idle de 3h pe ym
Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Alma, da, de asta spuneam de compromis, probabil ca e singura varianta care ramane, Insa a trece la o alta religie doar de forma mi se pare fatarnicie. Si sa primesc binecuvantarea unui preot in care nu cred e ca si cum ar fi o farsa. Iar "ea" stie asta. Eu nu stiu daca sunt dispus sa fac toate astea.
De ce ma gandesc la toate astea, ca parca am innebunit in ultimele zile.
E rau si sa te gandesti prea mult.
Tot spuneam eu ca nu ma mai insor in veci.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

E adevarat si ce spui tu, Alex, dar iubirea are resurse nebanuite. Gandeste-te ce e mai important pentru tine si apoi poti decide. Nu e obligatoriu sa crezi in preotul care te uneste cu femeia pe care o iubesti, dar intr-o familie frumoasa, intr-o noua sansa, poti sa crezi.

Cred ca e ceva in atmosfera... si pe mine m-a apucat!

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Pe de o parte ai perfecta dreptate, dar ce uitam adesea este ca pe primul loc mereu trebuie sa fie Dumnezeu.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Raportam: au inceput colicii....
Aseara l-am linistit pana la urma cu foenul. Si a dormit chinuit 5 ore, apoi iarasi hranit de prietena mea (eu abia deschidem ochii) si de dimineatza m-a trezit urland...
Acuma sta in pat dar sufera. Azi cumpar Sab Simplex si poate o sa-i fie mai bine.
Yana, merci de aprecieri. Insanatosire grabnica.... ce bine ca ai un atlet, pe al meu Luca nu-l simteam mai deloc.
Brenda, cum te mai simti? Sper ca esti mai bine.
Gabi, pe unde ai disparut?
Astazi vine la noi Ameera in vizita. Abia astept sa o cunosc. Sper ca Luca sa fie cuminte... si nu in plina criza de stomacel.
Marce, mai ai si tu un pic... abia astept sa-ti vad bebelina..
Alma, Bagheera, Alex, Rilbuc, Eliza
Ma duc sa mai stau in pat putin.... cat mai potYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput