Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Yagmur,vreau si io pozici,am incercat sa intru pe id-ul tau,dar nu reusesc,imi apare "The page cannot be displayed"....si la celelalte id-uri la fel,nush de ce.....

Marce....absenta?

Alma,de la x-ul de care zice alex poti sa le stergi,dar daca tot le vazuram pe toate,ce rost are sa le mai stergi? lasa-le,ca-s frumoase!

Io mi-am instalat home-cinema-ul,am alergat de ne-a venit rau dupa un scart,ca astia mi l-au dat fara scart,si nu gaseam pe nicaieri,acum e instalat provizoriu,tre sa-l mai aranajm maine.....
Insa nu ma mai satur de ascultat muzica,tare misto se aude.....noroc ca vecinul de linga mine e surd si parintii mei nu-s absurzi....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

am reusit,si pentru ca am reusit,v-am bagat pe toate in lista de mess,ca poate altadata nu mai reusesc.....

Noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

madam cutzit te-am scapat iar. esti mortala. buba cu scartul am avut-o si eu. eu am venit acasa si m-am chinuit sa imi dau jos plafonierele sa le curat. imi stateau pe creier. asa e omul cand nu are ocupatie...bebe din premergator radea in hohote ca ma vedea pe tavan cum zgarmam de zor la clemele de prindere. tu stii brenda ca ai venit pe aici ca sunt destul de sus si eu la 1.65m....si cu scaunul ajung greu. oricum daca aveti chef ne putem aduna pe la mine ca si eu am home cinema si duduie cate 3 etaje cand ma supar. de obicei ii potolesc pe cei de deasupra cand ii mai apuca cheful de manele.
as suna-o pe marcela dar imi e frica sa nu o trezesc din somn. nici pe msg nu e...stiti careva ceva de ea? e ok? ca deja imi fac griji....
alex draga of course ca bebelina trebuie sa aleaga dar cum eu am pile la mami si copil de motociclist....ma gandeam ca reusesc o prioritate pe lista aia lunga..... vezi marcela ca nici nu a venit bebelina si deja trebuie sa dai cu batul in baieti....si lista ramane deschisa...eu zic sa facem inscrieri.
si apropos de faze cu linkuri si alte alea, eu sunt total atehnica asa ca nici eu nu am habar cum sa va pun pozele cu bebe mark si cu mine. alex pls help.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Seara buna cui mai e treaz...
Uite k nu am disparut, am fost pe aici si v-am citit din umbra, dar nu am apucat sa postez nimic. Normal k am avut "program"...adik facut de altii. Mi-a venit o prietena in vizita si am mai stat la taclale si pe urma a trebuit sa imi culeg mama de la munci si s-o duc acasa. Am mai stat pe la ai mei un pic si dupa, am ajuns in sfirsit acasa, rupta de obo. Ma luase un soooomn dar era prea devreme sa adorm asa k am incercat sa mai rezist... Si ce c redeti? Somnul a disparut!
Oricum mi-am facut cuib din 4 perne sub cap si 3 sub burta si bazin. Poate scap naibii de dureri si macar cind adorm, reusesc sa ma si odihnesc.

Maaiii...super tare faza asta cu ninsoarea! "I-a luat pe nepregatite"....iar! Probabil se asteptau prin iulie sa ninga!

Eliza, asa e...stomacul meu cred k e in git! Pot sa simt in timpul noptii ce am mincat peste zi! in caz k uit...
Cu DPN-ul cred k ma lamuresc pe 15, cind ma duc la gineco.
Alma, Eliza, ... despre Bagheera si cu mine... nu am de ce sa ii port ei pica in vreun fel .Ea a "aparut" dupa, nu a fost "motivul" pt care eu si el ne-am certat. Cel mult putea EA sa aiba ceva impotriva mea, k fiind "exa"... dar ma indoiesc k vreodata i-as fi dat de banuit cu ceva. Si apoi, era si greu sa nu dam "nas in nas" pt k eu inca locuiam cu ai mei, asta fiind la 2 strazi de casa lui. In plus, aveam amici/cunoscuti comuni, datorita motociclismului...asa k era imposibil sa nu ne intersectam, intimplator. Avind in vedere citi ani au trecut, orice ar fi fost la mijloc, imi trecea pina acum.
Ahhhh...si kiar dak "el" (acum vb de un "el", iubit imaginar) m-ar insela si as afla, eu nu i-as purta pica "ei" ci "LUI". In viziunea mea, el e vinovatul..."Ea" incearca...(pt k nimeni nu e perfect, deci nu ma astept k restul lumii sa imi respecte mie relatia si sa nu incerce niciodata sa se bage intre)...dak el pune "botul"...Atunci e clar, nu?
Yagmur, bebe Luca e un frumos! Cred k e cel mai frumos bebe baietzel pe care l-am vazut pina acum!
Vad k se mareste lista de pretendenti. Are bebelina mea de unde alege Organizam probe... concursuri... competitie mare, ce mai!
Bagheera, normal k m-am suit la volan. Si o sa continuui sa "volanesc" pina cind o fi sa nasc. Parca vad k ma conduc singura la spital. Si dr .ecografist a facut o fatza cind a auzit k sint cu masina... dar realitatea e k " decit pe jos..."
De mers pe moto ...eu si bebelina am motociclit primele 3 luni la greu. Dupa aia, am luat o pauza k dehhh...a trebuit sa ne ocupam cu alte "distractii" si anume: gasit garso, zugravitul ei, mutat mobila si lucruri...Am carat eu cu minutzele mele tot ce am putut si era mai usor (haine, oale, scaune...etc). Prin luna a5a, ma minca rau de tot sa mai sui iar pe Suzi sa dau o tura...dar m-am gindit k risc cam mult. Dehhhh...nu se stie niciodata.."ceasul rau...pisica neagra"...asa k am sunat un prieten care a venit instant si mi-a luat-o pe Suzi la garajul lui si nu are voia sa mi-o dea pina nu vine primavara si "ma fac bine".

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Bagheera, ce mess visezi tu...? K nu esti niciodata pe mess! Apropo...k tot zici k ai timp ...alea-alea... propune intilnire si ..ne vedem! Fetele sint usor de scos din casa, nu-i problema.
Alex, ...te alintam ...sa stii!
Iar despre subiectul propus de tine...hmmmmmmm... prefer sa ma abtin. Eu nu sint asa credincioasa...nu din punctul asta de vedere. Nu imi trebuie permisiunea nimanui sa fac ce-mi place si sa traiesc cum imi place, atita timp cit corespunde valorilor mele, bunului meu simt si educatiei mele. Aaaa... da.. visez si eu k orice fata, sa ma marit, sa port rochie alba...etc... dar pt k e traditie. Restul, "a nu insela, a nu minti..." etc vine intr-o casatorie tot din educatie si din respectul fata de celalalt, nu din frica de "ceva mare si atotputernic, care te vede si te pedepseste". In rest..kestia cu recasatoria si cum vede biserica kestia asta, sincer, ma depaseste si...nici macar nu incerc sa tin pasul!



Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Bagheera, eu te suspectez k esti invizibila pe mess!
Vezi dak esti mica si...nu ai scaritza? Eu m-am dotat, k sa zic asa. Am 3 scari in casa. Una cu 2 trepte, una cu 3 si una cu ...4, evident! Dar acuma tot degeaba...k nu ma mai catzar pe nicaieri...k dehhh...cu burtoiul asta...mai greu si cam periculos. Nu de alta, dar dak cad, voi declansa un cutremur!
Propunerea cu intilnirea nu suna rau...
Brenda, felicitari pt home-cinema! Eu nu cred k sa im iau vreodata, k nu ma pasioneaza asa mult.

Va pup mult ...si bine



Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Alex, uite linkul http://new.photos.yahoo.com/manulea_i/album/576460762382491133
Sper sa mearga..si daca ai rabdare spune-mi si mie cum se face....
Marce, si eu ma gandeam azi la tine..... am avut o zi plina cu plimbare bebe si baitza..... plus o gramada de vizite si nu am mai apucat sa te sun...
Bagheera, Brenda, Eliza abia astept sa vin la Bucuresti sa va cunosc pe toate.. vine Marce dupa mine la Cluj pe motor; dar ... naste intre timp asa ca poate ma pun eu pe tren cu Luca si venim la primavara
Gabi, ai mai fost la inot?
E gata masa... asa ca fug sa pap si eu ceva.. daca o tin tot asa... nu mai dau eu kilele jos never..
Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Marce si chiar mi-ai lipsit azi pe mess, ca daca erai tu nici nu deschideam acel subiect. Nu are legatura cu Biserica, din contra, stiu pozitia Biserici in ce priveste divortul. Nu inteleg de ce unii acuza fara cunostinta de cauza. Vorbim noi pe mess intr-o zi...aaaa...noapte.
In ce priveste "rasfatul" esti simpatica, sa-mi spui ala micu, eventual uitandu-te in sus la mine, dar sa nu-ti cada palariuta din cap. Stii tu...1,85.
Bagheera, intri pe yahoo.com si in stanga e o lista dai Photos si acolo pui poze. sa nu uiti sa dai la album sa fie public sa-l vedem si noi. Nu stiu daca m-am facut inteles. Alta opriune ar fi photobucket.com (eu acolo am album) sau webshots.community.com



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Yagmur

Alex, uite linkul


poze Luca

Poti modifica ce vrei tu sa apara in loc de "poze Luca"

Marce iti vand un pont pe mess, este un program cu care nu mai suspectezi pe nimeni, ci "prinzi in flagrant"
Ce zici, am o pila in plus?


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Yagmur, doar ca se vede doar albumu "Yagmur" nici urma de
L-ai trecut la Public?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput