Iubesc un barbat incurcat cu alta

Iubesc un barbat incurcat cu alta | Autor: raluca_28

Link direct la acest mesaj

la inceput n-am stiut. cand l-am cunoscut, in februarie, eram cu inima arsa dupa o relatie inceputa in studentie si care se terminase urat...era viu, barbat, ma inconjura cu toata atentia, ce mai, m-a fermecat...in scurt timp eram a lui, cu suflet, cu trup...nu stiam unde sta, nici nu ma interesa, aasa eram de ametita...venea cand vroia el, pleca tot asa... de multe ori imi spunea ca vine, il asteptam in casa, aparea peste o zi sau doua cu tot felul de scuze
asta vara mi-a marturisit ca traieste de 10 ani cu o femeie, pe care nu o mai iubeste, dar nu o poate parasi, pentru ca ea nu mai poate avea copii in urma unui avort datorat lui...
pentru mine era deja prea tarziu, il iubeam...
asa ca vacanta de vara mi-am petrecut-o singura, in casa...n-am avut stare sa plec nicaieri... noroc ca sunt f prinsa la job...
seara ma simteam f singura, imi doream mangaierile lui. dupa un timp ajunsesem sa-mi doresc un barbat, orice barbat, fie si pentru un ceas impreuna...
pe scurt, am inceput sa am relatii pasagere, cu barbati (abia) cunoscuti pe net, la inceput mai rar, acum din ce in ce mai des...majoritatea isi doresc doar sex, dar e ok, pt ca asta acut si eu, as spune ca am ajuns dependenta de astfel de relatii
cu el ma vad in continuare, imi spune ca se simte rupt in doua, dar stiu ca sarbatorile nu le va aface cu mine
intre timp, eu simt ca derapez, nu stiu daca e bine sau rau, nu astept ajutor de la nimeni, doar simteam nevoia sa-mi marturisesc povestea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Raluca, da-o incolo de treaba, relatiile ocazionale nu duc la nimic bun! Risti sa intalnesti vreun dement si sa o sfarsesti tragic... Cred ca te risipesti aiurea intr-o relatie ambigua care te impinge spre o stare de promiscuitate ce-si va pune amprenta pe tine. Si nu uita ca timpul nu trece in favoarea noastra... Scoate-l din viata ta pe barbatul duplicitar, renunta la aventuri cu indivizi culesi de pe net, cauta iubirea adevarata, barbatul cu care sa vrei sa traiesti tot restul vietii...

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Si relatia voatra cum este acum, de fapt?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Cred ca iti dai seama ca povestea cu avortul e o poveste si atit, nu?
Si mai cred ca daca privesti bine, dar bine personajul, o sa descoperi ca nu de el esti indragostita, ci de imaginea pe care tu i-ai creat-o. E foarte simplu sa pari orice atunci cind apari doar cind ai chef de teatralisme, citeva ore la citeva zile.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Nu credeam sa zic si eu asta dar ... "parca vorbesti de mine" :)

Sper ca nu e acelasi tip, ca tot de 10 ani era cu altcineva. Nu erau casatoriti, siiiiiguuuuuuurr ca era fff nefericit cu ea . Doar ca mie nu mi-a spus niciodata ca nu poate fi cu mine, ci invers ... era doar o chestiune de timp . Si eu m-am indragostit ca nebuna, tot dupa o serie de relatii aiurea. Ma facea sa ma simt vie, ma innebunea dea dreptul. Am incercat sa o rup de 4 - 5 ori in decursul a ... 2 ani si de fiecare data facea ceva sa ma impace ... probabil si eu voiam sa ma impace, sa mai pot sa ma hranesc cu orice fel de sperante.

M-am desprins cu greu, dupa 2 ani singura in week enduri si de sarbatori, sute de sperante sfaramate, scene, nebunii, telenovele. Ultima oara cand a sunat telefonul ... tin minte ca nu am raspuns. M-am plimbat prin casa 15 min, cu telefonul in mana si mi-am repetat cu voce tare toate motivele pentru care de data asta nu trebuie sa mai cedez pentru ca nu mai pot duce relatia asta, nu ma mai tinea capul pur si simplu. Si am reusit. Daca ar fi fost dupa el, o mai duceam 10 ani asa, nu inteleg de ce: eu faceam crize, femeia cu care era aflase si facea si ea, etc.

Si eu sunt de parerea Elisei, povestea cu avortul este o poveste si vei auzi orice alta poveste este necesara ca sa scuze comportamentul lui. Si eu am auzit "n" povesti ... am cunoscut-o putin de tot pe femeie cu care era ... Nu stiu prea bine ce fel de om era, dar bag mana in foc ca nu era atat de rea pe cat imi spunea el zi de zi cu mare si autentica durere in suflet . De fapt asta a fost cel mai mare soc, atunci cand am cunoscut-o pe ea. Chiar in acel moment tensionant era calma, trista, nevirulenta. Nu va spun ce imi povestise el despre ea.

Mai e o chestie ... barbatii astia angajati intr-o relatie sunt absolut fermecatori cand isi fac rost de femeia a doua, cea pentru clipe dulci si interzise. Poate tocmai pentru ca fac ceva interzis ... sunt de un comportament si o imaginatie carora cu greu le rezista femeia pe care li s-a pus pata.

Din experienta mea ... de data asta NU trai clipa!!! Resemneaza-te, accepta ca barbatul asta nu este al tau. Mergi mai departe. Am fost de ambele parti (legitima inselata si "amanta") si sunt de parere ca este mult mai dureros sa fii femeia cealalta. Si asa cum spune Elise ... mai mereu iubim o iluzie a lui. O iluzie in care pana si el crede. Pentru ca de asta este cu tine: ca sa fie altcineva care ii place mai mult.




Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Ai dreptate ileanna, este greu sa pui punct unei relatii dar si mai greu ar fi sa ramai cu un astfel de individ. Iti faci rau singura si mai devreme sau mai tarziu el isi va gasi o noua cucerire dispusa sa ii asculte povestea lacrimogena.

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

e clar ca nu va duce la nimic aceasta relatie. totul depinde de tine, cum sa te rupi. deocamdata vad ca nu ai putere sa o faci. poate si el vrea sa o terminati, pt ca altfel ti-ar fi promis mai multe...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicity spune:

Raluca, barbatii de pe net sunt ca sa umple golul lasat de el.
Daca nu ar exista golul, nu ar exista restul.
Si daca tot nu te "umple" complet tipul si nici nu o va face niciodata, eu nu vad decat solutia de a taia raul de la radacina.
Va fi foarte greu, dar te vei iubi mai mult dupa ce vei reusi.
Ti-esti datoare tie sa faci asta.

Am vazut candva un film britanic, un el insurat, se combina cu ea o nemaritata, si se iubesc, el pendula intre cele femei, are sufletul sfasiat in doua, ea il asteapta intotdeauna, nu face nimic pt ea, si la final motto-ul a fost: "what a waste of love".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:


Renunta!
El e profund nesimtit si mi se pare evident ca nu vrea sa renunte nici la tine,ca la cealalta n-are nici cea mai vaga intentie.Adica tu esti topita dupa el , disponibila , destul de credula si naiva ,nu e decit un biet barbat.El e victima nu tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Raluca, cum adica "incurcat" cu alta? Eu inteleg ca suferi, dar fii mai atenta cand iti alegi cuvintele. Nimeni nu se incurca cu nimeni, stam cu cineva pentru ca ASA VREM. Eu nu cred ca cealalta il tine legat de pat, altfel nu venea la tine. Asa cum nu cred nici ca el nu se poate rupe de ea. Chiar daca nu o mai iubeste, sta cu ea pentru ca are un anume interes fata de acea femeie.

Asa ca lasa sentimentalismele si trezeste-te! Cat despre modul in care alegi tu sa-ti traiesti viatza, nu vrea sa comentez. Mie nu mi se pare normal sa uiti ca ai un suflet care tanjeste dupa sentimente profunde si sa te multumesti doar cu a da si a primi simpla placere fizica. Trist, foarte trist!

Iti doresc numai bine! Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karol spune:

Ce nu accept eu in povestea asta a ta e partea cu barbatii cunoscuti pe net.Nu-ti irosi viata asa...nu te mintii singura si nu te mai hrani cu himere...
Ai grija de tine!




Nimanui nu-i pasa daca esti trist asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit.

Mergi la inceput