Bucurii de sept - oct 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

quote:
Originally posted by mephala30

Nicol, ce baieti delicati ai!

edit: si chiar esti la cura? acu, de sarbatori?

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru



Cura de slabire era la adresa ta ca sa scap eu de dat tortu'
De unde atata cura de slabire....tre sa aiba ce manca omu' asa ca....Mi-am luat si eu hainute noi in care sa intru si gata

Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74827" target="_blank"> Nascut pe 1 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Multumim tuturor pt. urari! Va invit la o ciocolata de casa, tort tiramisu si un gin tonic.

La multe lunite sarbatoritilor de azi!

Noi suntem ocupati acum cu cumparaturile de Craciun si de aia nu prea mai intram, de citit suntem la zi.

David la 3 luni nu se prezinta prea bine, s-a facut un mofturos, din copilul cuminte care era... nu doarme noaptea decat daca se foieste non-stop, papa mai des si se frichineste toata noaptea, vorba lui Inni, noroc ca ziua e mai cuminte, i-am agatat niste jucarii deasupra lui si cand da din manute le loveste si zornaie... e super fericit cand vede ca el face asta... asa sta si o ora singur... dar bine ca e sanatos, asta e cel mai important, il iarta mami si tati pt. toate celelalte. Eu sunt zombi, ma trezesc noaptea din ora in ora, o data pt. alaptat si odata pt. calmat copil care maraie...

Acum ma pregatesc sa ma intalnesc cu mexxa la un pahar de vorba...

Revenim...


Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by nicolstoy
Cura de slabire era la adresa ta ca sa scap eu de dat tortu'




ntz, ntz...de pe 2 ian am program de slabit, adica de mancat mai putin!

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ALESSIA, unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Pai m-am dus la culcare mey. Ca mai nou asa fac. Inainte cand imi dormea copilul cate 2-3 ore/noapte si ma trezeam de 3-4 ori daca ma apuca dimineata trezita de la 6-7..apai nu ma mai culcam la loc. Acum...ca doarme si ea, mititica, cate 6-7 ore ( mami... ...sa nu cumva sa te deochi ) adica de pe la 12-12.30 noaptea pana dimineata, mai trag un pui de somn de 3 ore pana la pranz. Parca sunt mai obosita ca inainte.
M-am distrat copios astazi. Amaliei i-a venit alocatia . Nu stiam ce doreste postasul de la viata noastra de vrea sa ne viziteze. Chiar aveam de gand sa o zbughesc pe la magazine. Acum am cu ce. Mi-a dat copilu' bani .
720.000 (pe 3 luni). Imi ajung


*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Nicol ce baietei frumosi ai! Si par sa se inteleaga de minune! Vladut are niste gene luuungi si dese....mama-mama, o bate pe oricare tanti din reclamele de la rimeluri.

LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI DE 21!


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Hello,
Raportam si noi vaccinul de 4 luni.A plans putin cand l-a intepat, dar in rest a fost vesel,a ras la nenea Doctorul, nu a facut febra.Am primit si o trimitere la ortoped dar din fericire nu are nimic, trebuie sa ii facem masaj.
La multi ani sarbatoritilor de astazi.
Pupici


Mamica de bebe Andrei (16 august 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. In primul rand la multi ani pentru ALEXANDRU-ANDREI, DAVID-STEFAN, MATTEO, ROBERT-ALEXANDRU, THOMAS, ELENA-CARINA
Eu aseara am ajuns prea tarziu acasa, n-am mai prins-o pe fii-mea treaza asa ca n-am mai facut poze decat la prajitura la care am muncit pana la ora 11 noaptea. Inca n-am apucat sa descarc pozele, poate diseara.
Multumim tuturor pentru urari!
Katia, m-ai facut curioasa, ce surpriza ne pregatesti?
La Pufymic banuiesc care e surpriza: cumva o casuta noua, a voastra? daca-i asa, esti buna de cinste!
Inni, mexxa, multumim pentru urarile de Craciun. La mine deja s-a adunat o lista luuunga cu dorinte pe 2007, astfel ca mai mult ca sigur ca n-or sa se implineasca toate, dar macar 1-2 acolo

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

La Multi Ani!!!! David-Stefan, Matteo,Robert-Alexandru, Thomas, Elena-Carina, sa fiti sanatosi, cuminti, sa le aduci numai bucurii parintilor si celor dragi voua si Mos Craciun sa fie darnic si bogat.

Mai fetelor, azi e o zi speciala pentru mine, acum 2 ani pe vremea asta ma pregateam sa merg la spital unde avea sa vina prima noastra minune, Alexia...dupa o noapte nedormita, cu contractii multe multe avea sa vina o zi la fel de plina de contractii si apoi seara in jur de 9 sa plec la spital....si-apoi minunea mea s-a nascut pe 22 la 6.27 dimineata....nu voi uita niciodata aceste clipe si le voi pretui cat voi trai, sunt unice si ma fac sa plang de fiecare data cand ma gandesc.Ce coincindenta, tot in jur de ora 9 am plecat la spital cand avea sa vina a 2-a minune a mea, dar de data asta asta dimineata.....mie sincer imi lipsesc clipele de cand eram cu burtica

Va pup pe toate si si bebelusi si va doresc o zi superba.

Cici,Alexia ( 22.12.2004) si Ada ( 17.09.2006)
Poze
Poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Acum, in preajma Sarbatorilor de iarna vreau sa va doresc sa aveti Sarbatori Fericite!!!, pline de bucurii si voie buna, cu multa caldura si lumina in suflete, sa fiti mereu zambitoare si sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta alaturi de puiutii vostri, Mos Craciun sa treaca pe la fiecare dintre voi si sa puna acolo sub bradut un cadou special si multa multa sanatate.

Craciun Fericit!!! cu pace si bucurie
.

Cici,Alexia ( 22.12.2004) si Ada ( 17.09.2006)
Poze
Poze Ada

Mergi la inceput