Mamici de martie - aprilie 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by catty

Imi cer scuze ca va deranjez, dar poate ma ajutati si pe mine cu o informatie. Stiti ceva de MONICA_B? Sunt bine ea si bebeii? Nu mi-a mai raspuns la PM sau la mailuri de cand s-a mutat in casa cea noua.
Va multumesc frumos.
Sarbatori fericite va doresc, sarcini cat se poate de usoare si bebeii sanatosi si mancaciosi!

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"



Catalina noi mai primim vesti de la Monica prin intermediul Katinkai.
Ultimele stiri erau ca sunt bine si ea si pinguinii, tot numai in pat sta desi e amortita si o dor toate cele. Pinguinii erau bine sanatosi.
Mai multe nu stim...

roxana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea20 spune:

buna fetelor

Eliana, sracuta de tine, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci cu bine peste probleme ca sa poti veni acasa de sarbatori.

Noi suntem bine....creste burta, bebe e activ...si ne miscam din ce in ce mai incet.
Si eu am contractii ...cam dese zic eu, cam de 2-3 ori pe zi...am tot auzit in stanga si dreapta ca sunt normale si de aia nu ma agit prea tare, dar imi dau asa o senzatie neplacuta....
De Craciun o sa fim mai mult plecati la parinti, dar cu toate astea vrem sa facem sarmale, toba, drob (ca mi-e pofta), piftie aaa si carnatii care i-am facut deja.
Cu toate ca stam de aproape 3 ani singuri, este primul an cand facem pe bucatarii in specialitatile de Craciun, si abia asteptam seara de ajun ca sa ne dovedim talentele
De revelion inca nu stim sigur ce o sa facem.....dar cred ca o sa stam acasa si or sa vina prietenii la noi.
Ca nasi ai copilului i-am ales tot pe cei de cununie, sunt tineri si ne intelegem bine cu ei.
Botezul eu as vrea sa-l facem cat mai repede....acum depinde de bebe, si de local (daca o sa gasim)

Va pup pe toate si sper sa mai apuc sa intru sa mai scriu cate ceva intre o curatenie si sarmale

Andreea 28 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Salutari la burticutze.....

noi suntem bine.....bebelina misca de zor....azi am fost la un magazin si am gasit...patutul si caruciorul...dorite....amndoua roz...mai inchis asa cam grena cu roz mai deschis.... bucuria mea ca am gasit ca le ochisem demult la alt mag...si azi numai aveau patutzul...dar am gasit si se face si comanda daca numai au dupa sarbatori cand vrem noi sa le luam.....si inca ceva ce m-a incantat...patronul a zis ca daca cumva se intampla si nu a vaz bine doctorul la eco si se naste baiat sa nu ne facem probleme ca ni le va schimba cu albastru.....

Desi eu zic ca daca s-a vaz si la 3d ca e fetiza...fetitza sa ramana ca eu acuma m-am obisnuit cu gandul......oricum nu conteaza sanatos sa fie.....
Cam atat despre noi...maine plecam la parinti la Petrosani si vom sta pana prin 8 ian.........sa speram ca vom avea parte de zapada
Va pupic si sa aveti Sarbatori cat mai fericite.....

Oricum vom mai intra si de acolo ca avem net.....

Karra 28+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Slabuta activitate pe forum!
Eu dau raportul despre meniul de Craciun (ca cel de Revelion il stabilesc cand vine mama): salata boef, sarmale, friptura la cuptor, cozonaci (pentru bunicul) si tort de piscoturi. Cu siguranta voi avea grija ca aperitivul sa arate bine, sunt meticuloasa si-l tai in diferite forme.
Cam asta...

Rebiana 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna fetelor! Ce mai faceti?
Ii multumesc lui Roxanici ca mi-a pus pozele. Deocamdata rezista in album. Sper sa nu-si mai ia zborul.
Pana la urma plecarea noastra s-a amanat pe sambata dimineata. Din cauza traficului ingrozitor din Bucuresti am hotarat sa plecam la ora 4 AM ca sa iesim din oras inainte sa se aglomereze. Azi a fost ultima zi de lucru si sunt cam obosita. Copilasii insa au fost niste scumpi. Le-am facut felicitari cu pozele lor... o nebunie.
Va mai scriu si maine seara. Am uitat sa va spun ca ieri am primit un pachet de la prietena mea din Anglia care a trimis tot felul de chestii pentru bebe. Asa ca acum avem si ceva hainute. M-am uitat asa cu drag la ele... Dupa sarbatori cautam si noi patut. Cu hainutele mai amanam putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

Buna seara burticute...

Sa stiti ca de data asta ati reusit sa ma prostiti....tocmai ziceam ca azi e toata lumea lenesa,ca nu a mai scris nimeni de pe la 11,cand vad ca voi de fapt "barfeati" in alt capitol!Fara mine!Dar acum ca am descoperit noul loc de barfa,vreau sa le multumesc mai intai burticutelor care m-au incurajat pt ziua de maine.Va pe toate!

Kiss,imi pare rau nici eu nu ma pricep....sper totusi ca se va gasi o burtica care sa stie mai multe ....

Roandre,multumim de vesti.....sa speram ca totul va fi bine si Eliane va fi acasa de sarbatori,si daca nu va fi asa si dr considera ca e mai bine sa ramana in spital,sunt sigura ca Eliane va vace asa cum e mai bine pt bebei....chiar si sa-si petreaca Craciunul in spital,nu?Totul din dragoste pt bebei!

Mada,ai grija,mai bine poate gasiti pe altcineva sa va ajute decat sa te obosesti prea tare.....mie una se pare cam ciudata chestia cu mangaiatul burticii,dar daca dr asa zice....asa o fi!

Selene,iti urez un Craciun fericit!



Mihaela25+

Poze-Concediu cu burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Frumos ne statea pe pagina a doua!!!
Nu e de mirare ca sunt burtici mai mici cu cateva capitole inainte...
Unde ati disparut?

Rebiana 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Buna burtici!


Asa, ca tot se vorbea de meniu de Craciun, eu am facut lista in functie de poftele mele si ale sotului.
O sa fie - sarmale
- ciorba de perisoare
- piftie(dar din curcan ca nu am gasit picioare de porc
- friptura de porc si carnat de casa
-cozonac si napolitana

La aperitiv, am zis ca o sa pun cascaval, rulada cu ciuperci, rulouri de piept de curcan cu branza, salam uscat, rosioare, ridichi, castraveti.

Din pacate aici nu am putut sa fac muraturile ca alea pe care le face tata acasa, asa ca am ramas cu un gol si o pofta mare .

Sotul s-a ocupat de capitolul bautura si a cumparat un Murfatlar si inca un vin de care eu nu am auzit dar el zice ca a mai auzit. Am gasit chiar si apa minerala de la Borsec. Suc de portocale(natural, nu din comert).

Locul de distractie o sa fie la niste prieteni, unde o sa ne strangem toti studentii de aici, iar a doua zi de Craciun avem invitati pe vecinii nostri la masa.Le-am promis un meniu 100% romanesc si au acceptat bucurosi invitatia noastra(ea e nemtoaica si el e albanez, si au o scumpete de fetita care vorbeste toata ziua- dar ai nevoie de traducator )

Cam atat ca v-am ametit!
Celor care plecati va doresc un Craciun Fericit alaturi de cei dragi si sa va aduca Mos Craciun multe cadouri(ca doar ati fost cumintele)!


25+

Bebica al nostru e
Sa fiti iubite(iubiti)!
http://new.photos.yahoo.com/ibianca2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Bianca,

cum faci rulada cu ciuperci si rulourile de piept de curcan cu branza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

buna seara .
vin si eu la raport pt ziua de astaza.
a fost o zi linistita cu mici durere de spate cu cateva lovitur de bb,cumparatur mancare si plimbare in orasi pt gasirea unui spatiu care se da in chirie pt ca mai vrem sa deschidem inca un magazin.
pt meniul de craciun nu o sa fac prea multa mancare ca so arunc dar inca nu stiu sigura ce o sa fac.
va

matilda25+

Mergi la inceput