Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lili - mi-ar placea sala la traian la nebunie. e super, parca e ca intr-un palatel acolo. e de vis. insa.... ti-am zis ca nu mai aveau liber sambata decat in luna mai si e superstitia aia cu luna mai. eu nu prea cred in superstitii, dar parca nu m-as risca...
si ceea ce nu prea mi-a placut este ca baga pe gat 14 chelneri, care trebuie platiti fiecare in parte...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ramonika pai cum sa-ti bage pe gat 14 chelneri???pai ei nu tin ci=ont de nr de invitati??adik daca ai 100 sau daca ai 200 de persoane tot 14 chelneri tre sa ai??ce oameni...eu la nunta am avut 10 chelneri si seful de sala care coordona toata treaba si a fost super ok...dar au fost peste 200 persoane...

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Eu parca tin minte ca la Astoria era cate un chelner pt fiecare masa in parte, si da, trebuiau platiti. Nu mai tin minte, parca 8.5 mil am dat pt toti chelnerii si un bacsis pt sefu' de sala ca mi-a facut totul sa mearga ca pe roate. Deci la Traian trebuie sa fie la fel ...
Iar la treaba cu luna mai, eu sincer as fi visat sa am nunta in luna mai. Atunci sunt nascuti sfintii Constantin si Elena, pe 21, protectorii casatoriei. E o luna de vis, o luna a florilor. Din motive organizatorice nu mi-am organizat nunta in mai ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Fetele...este posibil sa fi gasit liber la Hotel Avantage....fostul hotel Basarabia...am inteles de la cineva ca e frumusel inauntru...azi ne suna sa ne spuna daca au liber.

Ieri am sunat la majoritatea restaurantelor si nimic liber..la Traian sa ocupat tot...nici o sambata sau o duminica libera pe anu 2007.

Astept astazi telefon de la ei..apoi sa mergem sa vedem sala...sper sa fie ok pana la urma...

mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nushu - da, asa mi-au zis, ca la 80 de persoane (capacitatea maxima a salii) ar fi 16 chelneri, iar la aprox. 60, cat o sa avem noi, ne trebuie 14 chelneri...
mexxa - cand am fost eu la traian erau 2 sambete libere in mai. daca nu ai mai gasit inseamna ca s-au luat saptamana asta.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Inca nu te-ai hotarat? Si cu cat ar trebui sa platesti fiecare chelner in parte? Sau nu-ti zice un total?
Totusi ce preturi aud de la voi de meniuri mi se par scumpe, ale in jur de 2 mil ... cat poate manca un om de 2 mil? Ca daca ma duc la Billa imi ajunge mancarea pe o saptamana de 2 mil! :D

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

la traian era 700 de mii de chelner.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Deci cam tot vreo 8.5 mil, cat am dat eu ... pe chelnerii mei.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pai o sa se impiedice unul de altul pe acolo... bine, banuiesc ca vor fi cativa si la bucatarie, nu toti stau in sala, nu?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

pai o sa se impiedice unul de altul pe acolo... bine, banuiesc ca vor fi cativa si la bucatarie, nu toti stau in sala, nu?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor










Mergi la inceput