Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Site-ul pentru lumanari este www.cherubinlily.ro Firma e din Bucuresti, din pacate, doar daca ai pe cineva sa ti le ia.
Din cate stiu eu, lumanarile se duc la Biserica, dar nu se lasa acolo in intregime, ci doar o bucatica din ele, asa ca imi voi lua niste lumanari frumoase, iar la Biserica las cativa centimetri de jos.

Leah

poze de la logodna http://family.webshots.com/album/558205325RJQjNh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Foarte frumoase pozele!

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mi-am facut singurica casuta pt bani si paharele decorate pt miri... mi-au iesit binisor, is mandra de realizare...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Bravo Ramonika Spor in continuare la ceea ce ti-a ramas de facut Mai ai o lunaaaaa
Tot asa poti face si marturiile, daca le doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si marturiile le fac tot eu, nu v-am zis? am deja tot pregatit, numai bombonelele tre sa le mai iau, sa le iau mai proaspete.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, ce culoare la huse sa aleg? cei de la unirea au visinii si aurii. as alege o culoare de la ei, sa nu mai inchiriez din alta parte. eu as inclina spre visiniu, ca-mi place mai mult culoarea.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ramo, parerea mea e ca trebuie sa existe o unitate intre culoarea huselor si rochie, decoratiuni, servetele..
de ex. eu am ales culoare dominanta, albastru..si s-a regasit in servetele,rochie(nu toata, niste floricele doar:), baloanele din spatele mesei principale, trandafirii de pe tortul miresei, inclusiv in cartonasele de pe masa cu numele invitatilor.



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Ramonika,
visiniul arata superb intr-o sala frumos decorata, am vazut niste aranjamente cu visiniu si erau pur si simplu de vis.

Azi am fost la ultimul targ de nunti din Bucuresti. Cam slabut, putine firme si nu prea variate. A meritat totusi sa ma duc, caci am gasit o firma de ciorapi, unde aveau un model superb pentru mirese, cu o imitatie de portjartier, practic nu erau nici completi, dar nici cu banda, undeva intre. Mi s-a parut nemaipomenit modelul, intrucat eu nu suport sa ma roada ciorapii intre picioare, dar nici dupa cei cu banda nu ma dadeam in vant. V-am pus si doua poze sa vedeti cum arata, una facuta de mine la targ, unde nu se vede asa grozav si una luata de pe site-ul lor, modelul e pe negru, dar aveau si pe alb. Numai ca nu aveau marimea mea, asa ca o sa ma duc la un distribuitor de aici din Bucuresti sa imi cumpar. Aveau si modele medicinale (pentru strans burta, fundul, coapsele, cu efect de masaj la talpi, de sustinut burtica la gravidute si cate si mai cate) si cu tot felul de decoratii pe ei, diverse culori si texturi, ce mai, raiul ciorapilor.

Poze aici: http://community.webshots.com/album/558339253hKCVDE

M-am decis si ce cadou o sa le iau nasilor, vroiam sa fie ceva deosebit, ei cam au de toate si nu le puteam lua ceva banal. Ideea mi-a venit cand discutam cu nasa despre un premiu pe care l-am castigat la un concurs (un halat de baie) si ea mi-a spus ca tot timpul si-a dorit unul gros, in care sa se cuibareasca dupa baie si ca niciodata nu si-a cumparat unul. Asa ca o sa le iau set, pentru ea, pentru el si pentru fetita lor. Trebuie doar sa gasesc unele de o calitate foarte buna si care sa se asorteze, o sa ma duc prin magazinele astea mai scumpe care au lenjerii si prosoape mai luxoase, sigur trebuie sa aiba si halate de baie.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

P.S. Am uitat sa va spun ca mi-am luat si masina de facut baloane de sapun si am si probat-o, ies sute de baloane care creaza o atmosfera magica.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

is super ciorapii... eu totusi nu o sa port ciorapi albi, ci de culoarea piciorului. nu-mi place cum arata piciorul cu ciorap alb.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput