Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ramonika la nunta mea tin minte sigur ca am dat 50.000 pe o artificasi am luat 10 ca am avut vreo 7 etaje parca la tortnici nu mai tin minte

cu fotograful ce sa zic...la nunta mea nu am avut unul pretentios nu scump am dat vreo 5mil parca cu tot cu filmare dar nici nu am vrut sa-mi fac filmul filmelor daca ma intelegi...eu mai am numarul lui daca vrei il caut si ti-l trimit

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

revin eu n-am vrut sa vad baloane pe mese la nunta mea parca ar fi un party de copii la mc'donalds(no offense)...am avut doar inima de baloane in spatele mesei noastre ca din flori naturale era prea scumpa si arcada de baloane la intrare

in rest pe mese am avut aranjamente florale cu gerbere portocalii , totul a fost de altfel cu portocaliusi rochitza a avut ceva portocaliu

intra pe mess si-ti trimit poze ca mi-e lene sa le pun aici

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Azi am fost la targul de nunti de la Marriott + Palatul Parlamentului. A fost mult mai frumos decat celalalt. Mi-am luat un set de bijuterii absolut superb, am dat comanda de invitatii si i-am luat sotului o vesta cu lavaliera.
Colierul meu e un fluture parca tesut din firicele argintii, pus pe un lantisor, bratara e la fel "tesuta" si cerceii arata ca doua frunzulite, parca din panza de paianjen.
Vesta sotului meu e crem si pare brodata. Mie nu-mi placeau vestele crem, dar cand am vazut-o pe asta, m-am indragostit de ea
Lucrurile incep sa se aseze pe fagasul normal: mai am pantofii (pe care ii fac pe comanda la un atelier de aici din bucuresti) si costumul sotului.
Trebuie sa mai gasesc o florarie mai buna (care sa faca bratari de flori, pentru mine si nasa, si coronite pentru domnisoarele de onoare) si sa cumpar floricele de pus in piept (si sunt foarte nemultumita de cele existente pe piata - sunt urate). Voi de unde vi le-ati cumparat?

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Si pozici Leah? Unde gasim? Pare interesant fluturasul ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

Pozici pe http://family.webshots.com/album/557245764INlhxk
E poza care se numeste "colierul fluture", care arata mult mai bine in realitate, ca in poza nu s-a prins asa de bine.
Am probat mult mai multe, si chiar mi-a ramas gandul la un colier cu camee, care s-ar fi potrivit perfect la stilul retro pe care l-am adoptat, numai ca era prea auriu pentru tinuta mea. Poate imi cumpar unul cu alta ocazie, pentru ca imi plac mult de tot.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nushu - nici eu nu prea vreau baloane, mai degraba artificii... mai ales daca vor fi si huse la scaune, si aranjamente florale pe mese, ar parea prea incarcat...
in leg cu poza, intru maine mai mult pe mess, acuma is pe fuga...

am rezolvat azi cu biserica. va fi la Mitocul Maicilor (unde a facut Raluca) la ora 6...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Am inteles ca vor fi ceva targuri de nunti si prin Iasi. Deci miresici, fiti atente!
Are cineva nunta la Ciric?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Azi m-au sunat cei de la restaurant; era sa cad jos de emotie, am crezut ca s-a intamplat ceva.
De fapt m-au sunat sa ma invite la un eveniment pe care il fac ei, o intalnire intre cuplurile care isi fac nunta la ei in hotel si reprezentantii unor firme care ofera servicii si produse legate de nunti (agentii organizatoare, florarii, decoratori, formatii, dj, cameramani si fotografi etc, tot ce ai nevoie la o nunta). De asemenea, o sa ne arate mostre de meniuri, ca sa ne putem alege mai usor. Mi s-a parut o idee extraordinara asa ca o sa vin special de la Bucuresti, ca sa particip. Astfel, sper sa imi mai rezolv cele cateva lucruri care au mai ramas de rezolvat si sa mai clarific cateva chestii cu restaurantul.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Intr-adevar e faina chestia asta, Leah..eu stiam de la cei de la Ciuperca(rest.nou) ca fac acum pe 14 sau in weekendul dinaintea zilei indragostitilor..aceasi chestie..invitata toate cuplurile care se vor cununa la ei anul acesta sa se cunoasca, sa cunoasca firme organizatoare, invitatii, verighete samd...mi s-a parut si mie foarte buna ideea..acum cativa ani nu era "moda" asta din pacate



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Asta ziceam si eu de Ciric ... de asta intrebam detalii. S-ar putea sa merg si eu la Ciric pe 14 dar nu-s sigura inca.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput