Bucurii de sept - oct 2006 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Eu sunt putin intoarsa pe dos, ca ieri a fost soacra-mea pe la mine, bineinteles si cu socrul, si cand imi aduc aminte cum se uita la fi-miu cand a vomitat, cu scarba, si cu vesnica replica"vai, da' ai mei nu au facut asa", de parca stie cum au facut, ca nu i-a crescut ea, ci ma-sa, si parca cu o unda de acuzatie in glas, ca am reusit sa fac un "asa" copil....si de nu i-am spus de o mie de ori ca nu are nimik, ca e sanatos, ca asa sunt unii copii, degeaba. Si Raducu', mititelu', era asa de bucuros ca are musafiri, si daca nu a dat mey din piciorusele alea, de ziceai ca-i calut, si normal ca a vomitat mai mult decat de obicei, chiar cu o zi inainte, reusise performanta sa nu vomite deloc, in schimb ieri...si cu bradu', ca cica e prea mare, mey tot sa nu se bucure, ca daca luam unul mic, ar fi zis ca d c am dat banii pe sfrijitul ala, si tot asa. Daca ar fi fost vorba de mine nu m-ar fi durut asa, dar privirea si tonul ala n-am sa le uit niciodata, asa ca nu ma duc in nicio vizita nici de Craciun nici de Anul nou. Scuzati, dar m-am descarcat si eu...ce vita! si ce scorpie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by gripo

Eu sunt putin intoarsa pe dos, ca ieri a fost soacra-mea pe la mine, bineinteles si cu socrul, si cand imi aduc aminte cum se uita la fi-miu cand a vomitat, cu scarba, si cu vesnica replica"vai, da' ai mei nu au facut asa", de parca stie cum au facut, ca nu i-a crescut ea, ci ma-sa, si parca cu o unda de acuzatie in glas, ca am reusit sa fac un "asa" copil....si de nu i-am spus de o mie de ori ca nu are nimik, ca e sanatos, ca asa sunt unii copii, degeaba. Si Raducu', mititelu', era asa de bucuros ca are musafiri, si daca nu a dat mey din piciorusele alea, de ziceai ca-i calut, si normal ca a vomitat mai mult decat de obicei, chiar cu o zi inainte, reusise performanta sa nu vomite deloc, in schimb ieri...si cu bradu', ca cica e prea mare, mey tot sa nu se bucure, ca daca luam unul mic, ar fi zis ca d c am dat banii pe sfrijitul ala, si tot asa. Daca ar fi fost vorba de mine nu m-ar fi durut asa, dar privirea si tonul ala n-am sa le uit niciodata, asa ca nu ma duc in nicio vizita nici de Craciun nici de Anul nou. Scuzati, dar m-am descarcat si eu...ce vita! si ce scorpie!

DORI, mami lui RADU ANDREI11 septembrie 2006
www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">site
varsta RADUCU

poze



Off Dori..ma cumprins tristetea citind mesajul tau...dar nu pune la suflet toate tampeniile lor...fii tu fericita ca ai un bb sanatos si un sot care te iubeste..asta conteaza cel mai mult!!!

mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Neatza si de la noi,

Am baut deja .

La multi ani!!!! pentru bucuriile nascute intr-o zi de 18.

Dori, sa le ierte Dumnezeu pe soacre. Zici ca-s o specie veninoasa.

Revin ca ma striga.

Putzuruca de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

da Marina doarme de pe la 10, 11 seara pana la 6 dimineata, nici atunci nu e treaza ci doar se foieste in patut, atunci o iau eu sa-i dau sa pape in somn si mai doarme pana pe la 8-9, dar asta se intampla doar de cateva nopti. Pana atunci papa o data sau de 2 ori pe noapte.

Dori, imi pare rau sa aud ce "socrii de cosmar" ai. In loc sa se bucure de asa o minune mica, ei aduc critici. Incearca sa treci mai usor peste toate veninurile lor si o sa fie mai bine. Stiu ca e usor de zis, dar mai greu de facut si ca doar tu poti sti ce a fost in sufletul tau atunci. Ma mai gandesc si ce vulnerabile suntem toate mamicile cand este vorba de puiutul nostru si cum ne deranjeaza orice si mai ales cand vine vreo jignire de la cineva apropiat.




`````````````````````
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b79c6db5823c80b0c0da8&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> filmulet cu omulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna.
N-am avut timp sa va povestesc aseara ca ma durea capul de oboseala, dar va povestesc azi: ieri fii-mea a avut 2 mari realizari si deh, trebuie sa ma laud si eu cu ele. Prima e ca si-a descoperit manutele si si le studia tare mirata si curioasa iar a doua e ca ieri pentru prima oara si-a tinut singurica biberonul cu ceai! Ce sa mai, are mama fata mare!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Buna.
N-am avut timp sa va povestesc aseara ca ma durea capul de oboseala, dar va povestesc azi: ieri fii-mea a avut 2 mari realizari si deh, trebuie sa ma laud si eu cu ele. Prima e ca si-a descoperit manutele si si le studia tare mirata si curioasa iar a doua e ca ieri pentru prima oara si-a tinut singurica biberonul cu ceai! Ce sa mai, are mama fata mare!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume



Felicitari pentru cele doua realizari...ce frumos!!

mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mexxa, !

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Salutare si o saptamana frumoasa!

LA MULTI ANI micilor sarbatoriti ai zilelor de 17 si 18! (ieri n-am putut sa intru sa-i felicit)

Draga Dori, nu te amari degeaba, soacra nu merita tristetea ta. Stii si tu ca toti copiii regurgiteaza, ca e ceva normal. Da-o-ncolo cu veninul ei cu tot. Pacat de veselia micului Raducu, cu asemenea musafiri....


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Copilul meu sta de 2 ore singur in patut si rade si gangureste la jucarii...e asa cuminte ca nici nu simt ca am copil mic in casa. Ma duc sa-l "deranjez" ca trebe schimbat pampersino

Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

quote:
Originally posted by eloise

Copilul meu sta de 2 ore singur in patut si rade si gangureste la jucarii...e asa cuminte ca nici nu simt ca am copil mic in casa. Ma duc sa-l "deranjez" ca trebe schimbat pampersino

Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre




Cum reusiti sa faceti copiii sa stea singuri?
Al meu sta de 5 min inconjurat de 4 jucarii care fac n toate felurile. Acum ma striga iar! Nici la baie nu ma pot duce ca e dezastru. Tre' sa stau tot timpul-cat e treaz sa-l distrez! Offff!

-Bucurii de 18!


Mergi la inceput